Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Emailen vagy telefonon intézzem?

Emailen vagy telefonon intézzem?

Figyelt kérdés
Múlt héten összevesztem a főnökömmel. Elég csúnyán beszélt velem, úgyhogy vele nem szeretnék már beszélni. Viszont a fizetésemre nyilván igényt tartanék. Eddig is a feleségével intéztük a fizetést, de mivel eléggé ciki volt a veszekedés (néha úgy gondolom, hogy nem is fogom megkapni a pénzemet, elég sötét emberkéről van szó, és itt nem az intelligenciájára gondolok) félek felhívni a feleségét is. Igazából a kérdésem, hogy oldjam meg? Emailben vagy telefonon. Az email könnyebb lenne, de nem tudom, hatásos-e. Kérem, normális válaszokat adjatok, elég nehéz ügy ez nekem.
2011. szept. 27. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A levél olyan szempontból lehet jobb, hogy van nyoma, tehát ha megígéri, hogy kifizet, akkor tudsz mire hivatkozni. Ha pedig a levélben leírja, hogy nem adja oda neked, ami jár, akkor kinyomtatod szépen, és meglobogtatod előtte azzal a szöveggel, hogy mész a munkaügyi bíróságra.
2011. szept. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a felmondásodat akarod elküldeni, akkor az e-mail biztosabb, mert írásos nyoma marad.

Ha csak "odamondogatni" akarsz neki, jobb a telefon.

2011. szept. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hívd fel! Az e-mail a megalázkodás útja lenne esetetben. Legyél nyugodt és a beszélgetés elején jegyezd meg, hogy az esetleges viták miatt rögzíted a beszélgetést. Amennyiben ezt nem szeretné, úgy a beszélgetés megszakad és nem történt semmi. Amennyiben vállalja, úgy minden tekintetben jó pozícióba kerülsz. Ha ez nem segít, akkor azt tanácsolom, hogy fordulj a munkaügyhöz. A lényeg, hogy ne legyél provokatív és primitív sem.
2011. okt. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!