Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomának mi értelme van 45...

Diplomának mi értelme van 45 évesen?

Figyelt kérdés

Még ha keresett szakterületen

, akkor is. 45 évesen frissdiplomás pályakezdö mérnök, programozó stb?


20 évvel lesz lemaradva a karrierjében. Ez szerintem már eleve vesztes játszma.



2019. okt. 7. 12:42
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

18-as: kérlek szépen, nem valami sufni káeftéknél, hanem állami nagyvállalatoknál (Zrt.-knél) így van - mondhatnám populárisan azt is, hogy ezt jobb ha tőlem tudod, mivelhogy a saját szememmel láttam.


Legfeljebb a sikimuki szakmunkások meg karbantartók esetében van úgy, hogy önállóan dönt a HR osztály kit vegyenek fel, mert az úgyis darab-darab, ha nem válik be, kirúgják és felvesznek egy ugyanolyat. De itt diplomás munkakörökről beszélünk, azoknál meg mindig személyesen leül elbeszélgetni a főnök a jelöltekkel, hogy lássa, mit tud a szakmában(amit a HR-es meg se tudna kérdezni tőle), hogy tud majd beilleszkedni és ő dönti el, melyik legyen végül.

2019. okt. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Én meg erre mondhatnám, hogy én meg azt szarom le, hogy szerinted "komoly cégek" hogyan állnak valakihez, meg hogy mit mondott neked a HR-es rokonod. Én is azt írom le, amit láttam. Fenntartom, hogy egy HR-es az csak egy operatív végrehajtó: megmondják neki, milyen kvalitású ember kell nekik úgy általánosságban, erre a HR-es megfogalmaz valami jó általános kiírást, begyűjti a CV-ket, felviszi a főnöknek, az rábök négyre-hatra, kiadja a HR-nek hogy szervezzen velük interjút. Meghallgatja őket, kiválasztja, ki kell neki, aztán kiadja a HR-nek, hogy intézze a kiértesítést a felvételről, az elutasító leveleket, meg a beléptetést. Ebben a folyamatban a HR-esnek max. annyi szerepe lehet a saját véleményével amit írtam, tehát ha van ismerőse, szól neki, hogy add be te is a jelentkezést, meg mondja a főnöknek, hogy ez itt húdejó munkaerő, de ha a főnökkel az interjún az meg se tud mukkanni, akkor úgyis kuka, mert a főnök nem akar majd helyette dolgozni, meg tárgyalni járni helyette, mert a jelöltke nem tudja elővezetni az álláspontját. És ez utóbbit se azért, mert feltétlenül hülye lenne, hanem mert mondjuk hiába "informatikus", de rendszerüzemeltetőként dolgozott világ életében, a cégnek meg egy programozó-fejlesztő kell, ahhoz meg hozzá se tud szólni.

Ilyen feltételek mellett, ilyen munkakörökben meg a legkevésbé az életkor szokott számítani. Hát ennyike.

2019. okt. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Utolsó, HR-esként szeretnék válaszolni. Egyrészt igazad van, mert valóban van operatív része a munkánknak. Viszont az első kör alapján, ami általában velem van, eldönthetem, hogy egyáltalán prezentálni akarom az illetőt. Mivel IT területen van, ezért nincs mély tudásom, hogy feltétlen eldöntsem, hogy az adott ember jó-e vagy sem, azt általában a tech interjú dönti el, de sokszor lehet érezni. Viszont utasítottam el olyan embereket, akik mondjuk egy ügyfélközpontú poziban a körmét nézegette interjún. Megértem, uncsi lehet megint a HR szövegét hallagatni, de azért egy PM-nek egy ilyen szituációban tudnia kell viselkedni, vagy ha valaki nagyon agresszív, vagy lekezelő és emiatt nem raknám be a csapatba.

A másik oldal pedig, mikor a szakmai vezető CV alapján nem beszélne vele, én pedig ráveszem, hogy de, mert látok benne potenciált. Az esetek 80%-ban be is jött, és a szakmai vezető felvette, vagy ajánlatot adott neki.

Az esetek 50-60%-ban pedig igen, nem mi döntünk, kit veszünk fel, de tudunk befolyásolni, pl. megmondtam, hogy ezt az ajánlatot nem vagyok hajlandó kiadni, mert nevetséges összeg a bérigényéhez képest. A szakmai vezető másnap úgy döntött, hogy jó, akkor emeli. Persze, ehhez az kell, hogy a vezetők partnerként tekintsenek ránk, szerencsére a cégnél, ahol dolgozom, ez így van.

2019. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

24, elhiszem, de ez nagyjából belefér abba a befolyásolási körbe, amit én írtam. Valahol tágabb ez a mozgástér, valahol szűkebb. Én főleg állami nagyvállalatokat láttam, ott szűkebb, és hát ezt mondjuk nem láttam, de hallottam olyat is nem egyet, hogy bejött vagy 50 CV, aztán mégis más lett a befutó (akivel a HR azelőtt nem is találkozott), mert a főnök azt mondta, hogy ezt a másikat kell felvenni, mert csak :> Na persze ez utóbbira nincs hard proofom, de ugyanakkor mért ne hinném el, hogy így megy, főleg a magasabb, jobb poziknál, mikor ha nekem kell valami már ott dolgozóként a HR-estől és felhívom, ő rendszerint azt mondja nekem, hogy írjak egy kérelmet a vezetőimnek, aztán ha ők támogatják, akkor ő azt majd ő leírja egy aláírásra kész dokumentumban, mert neki ennyi a szerepe..? :P


Nálunk egyébként a HR a mi szintünkön (ahova mi keresünk embert) nem nagyon szokott beleszólni a kiválasztás folyamatába, mivelhogy annak szoktak örülni, ha egyáltalán fel tudnak mutatni jelentkezőt. Sőt, nekünk kell a HR vezetéssel (tehát nem az egyszerű HR-essel, hanem a cég HR menedzsmentjével) harcolni, hogy lássák már be, hogy annyi pénzért, amennyire valamikor 5 éve megalkották ezt a munkakört senki nem fog idejönni, hát 20 embert meghallgatott a főnök, mind akkor állt fel mikor a bér került szóba, hát eltelt 5 év b+, stb...

Nálunk pont a HR a begyöpösödés bajnoka :)

2019. okt. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
72%
Ami azt illeti, az a HRes, aki kiselejtezi egy 45 éves pályakezdő CVjét, de bennhagyja az ugyanolyan képzettségű 25 évest, az sétáljon vissza az egyetemre, és adja vissza a diplomáját. Mert nem hiszem, hogy azt tanították neki, hogy diszkrimináljon kor alapján.
2019. okt. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"az sétáljon vissza az egyetemre, és adja vissza a diplomáját."


A te cegedben nyilvan kiadhatod a parancsot... :)

2019. okt. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Jogos, állami cégek nagyon más terület. Viszont mondjuk outsource cégnél, mikor fix price-on dolgoznak a projekten, ott sokszor a hiring manager próbálja lenyomni a bért, ugyanis kissebb lesz nekik akkor a margin. Nekem meg az az érdekem, hogy betöltsem a pozit, szóval mi ezzel küzdünk :D
2019. okt. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
25-ös, a végzettség az csak 1 a sok-sok faktor közül, ami szükséges lehet az adott pozíció betöltéséhez. Rengeteg emberi és képességbeli tényezők vannak emellett. Nem a kor a lényeg.
2019. okt. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

nekem interjúztatóként bizony volt jó tapasztalatom HRessel

1) előszelektált CV, fejvadász és az ismert igényeim alapján - pl. magasszintű angol kell a munkához, németes ment a másik kupacba; szar kinézetű CV- másik kupac (magas szintű Word ismeretbe nem fért bele) - és alap szakmai dolgokra is - de ezeket a félrerakott CVket is láttam, kommentekkel, jegyzetekkel

DE: soha nem esett szó életkorokról (én CVmen sincs rajta és a pályamódosítás miatt nem is egyértelmű, 8-10 évvel fiatalabbra számítanak)- sőt én interjúztatóként sem a neveket, sem a fényképeket, személyes adatokat sem olvastam el

2) kirakott helyettem interjúalanyt, akit én kevésbé udvariasan bactam volna ki 15 perc után, amikorra kiderült, hogy semmelyik nyitott pozícióra nem alkalmas, mert arról sincs gőze, mit hazudott be a CVbe (szerintem, nem ő írta)

3) átbeszéltem vele az interjú utáni aggályaimat, hogy esetleg én ítélem meg az illetőt előitéletesen vagy pedig tényleg problémás - ezek nem a szakmai részekre vonatkoztak



Interjúalanyként is voltak jó élményeim HResekkel és fejvadászokkal is


Jó:

- amikor a HResnek kellett szakmai irányba terelni a magánéletem firtatása helyett a leendő főnököket (csak miatta nem hagytam ott az interjút, mert ő próbálkozott—— végén ő kért bocsánatot a szakmai vezetők helyett)

- fejvadász, megértette az igényeim, tudta, mire keres embert

- megkérdezett szakmai dolgok magyarázatáról, hogy tanuljon


Rossz:

- 3. körös interjú még mindig az alapoknál vagyunk 3. alkalomnál is: én bedzélek csak magamról és a CVmről, kérdéseimre sablon válasz (szakmai vezető lemondta, de a HRes inkább nem mondta le nálam)

-HRes nem tudja elmondani, mi a feladat, pedig ő keres meg engem

- junior pozíciókat ajánlgat ( linkedinen ketesztül, úgy, hogy a fél életem ott van fent -WTF???)

- fejvadász rámír, de bacik válaszolni, amikor kérdezek az ajánlgatott pozícióról

- fejvadász elküld személyes interjú után egy 2*3 órás útra egy céghez, ahol az első 10 percben kiderül, hogy nem elég, hogy azt kéne csinálni, amihez nem értek, de specifikusan mondtam, hogy nem is skarok vele foglalkozni, persze németül, kár, hogy angolul beszélek csak- a HRes és a szakmai vezetőről ne is beszéljünk, akik látták a CVben, hogy 3 megyével arréb lakom és x mérnök vagyok, nem a keresett y mérnök , mégis behívtak

- vagy amikor mondok egy bérigényt előre és a fejvadász elküld vagy a HRes behív interjúra úgy, hogy a bérigényem 50 %a a cégnél a maximum, amit adni akarnak, mert junior a pozíció, de azért 10 éves tapasztalat kéne



Van jó HRes és rossz is, az előbbi egyik ismérve, hogy nem s jelölt egyetlen tulajdonsága slapján szelektál ;)

2019. okt. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!