Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miert kaptam ennyivel kevesebb...

Miert kaptam ennyivel kevesebb fizut? (fele annyit)

Figyelt kérdés
ez az elso honapom amit itt dolgozok. szeptember 9en alltam munkaba es ma jott a fizum. "elvileg" (szerzodes szerint) 207000 bruttot keresek. ma kaptam ebbol 73000 nettot. megis hogyan es miert? rendben, szeptemberben csak 3 hetet dolgoztam, de egyszer sem voltam szabin es minden heten napi 8 orat voltam heti 2 szunetnappal. ami azt jelenti, hogy elvileg igy is 103000 nettot kellett volna kapnom. de 30k-val kevesebb jott. valakinek van tippje? illetve ilyen esetben mit lehet tenni, ha szolok akkor kikuldik a maradekot? mert ennyi penzert ez nem epp almaim munkahelye.
2019. okt. 9. 12:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Új embernél gyakran bepróbálkoznak, hogy hagyja-e magát lehúzni, vagy ki meri nyitni a száját.
2019. okt. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
30000Ft miatt 3x is kinyitom a szamat, mi a tosz
2019. okt. 9. 12:54
 3/16 anonim ***** válasza:
Szólj mindenképpen. Szeptember 21 munkanapos volt, ebből te dolgoztál 16-ot, bruttó 157.714 Ft-ot kellett volna kapnod, ami nettóban 104.880 Ft. Mi van a bérpapírodon?
2019. okt. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt sok helyen nem adják meg a teljes bért. Nem lehet, hogy erről van szó?
2019. okt. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
"Próbaidő alatt sok helyen nem adják meg a teljes bért." Erről a munkavállalónak előre tudnia kéne. Az mondjuk még érthető, ha mondjuk cafeteriát csak próbaidő után utalnak, de szerződésben foglalt fizuval is előfordulhat ilyen, tényleg?
2019. okt. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nem, mert nem probaidon vettek fel. hanem rendesen. berpapirt meg nem kaptam, mert ma szabadnapos vagyok. szolni is fogok, mert ilyen nincs. es nem csak ez itt a problema. koszi mindenkinek
2019. okt. 9. 13:12
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem teljesen pontosan, de nagyjából a minimálbér törthavi részét kaptad.
2019. okt. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
ez rendben is lenne, ha a minimalberre lennek bejelentve. egeszen pontosan a havi nettom felet kerestem ami akkor lenne jogos, ha a honap felebe is dolgoztam volna csak.
2019. okt. 9. 13:34
 9/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%
Az elszámolás az biztosan 1-31-ig van? Sok helyen pl 26-25 közötti elszámolás van. Azaz pl a te esetedben nem a szept 1-szept 30 közötti időszak van elszámolva, hanem pl az aug 26-szept 25 közötti, amiben valóban csak kb 2 hetet dolgoztál, és akkor reális a fizetés.
2019. okt. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
a szerzodes szerint nem, de majd utana kerdezek, koszi. jott egy kollega velem 1 idoben, majd ot is megkerdem, h tobbet kapott-e
2019. okt. 9. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!