Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy bSC / mSC / PhD-t végzett...

HI_IM_GHOST kérdése:

Egy bSC / mSC / PhD-t végzett mérnökinformatikus kezdőfizetése?

Figyelt kérdés
Tegyük fel egy nevesebb budapesti egyetemen végzett mérnökinformatikus kezdőfizetése érdekelne. (pl.: BME, OE)

2019. okt. 9. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Senkit nem érdekel a végzettséged. A tudás számít, nem a papír.
2019. okt. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekem nem sikerült még a BSc se, bár elkezdtem.

Első normális munkahelyemen nettó 200 körül kezdtem fejlesztőként. Utána idővel ott is emelkedett, illetve váltottam is. 3 évre rá már nettó 420 lett.


Gondolom MSc, sőt PhD esetén minimum ennyi lehet a kezdő ami nekem csak pár év után.

2019. okt. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Láttam már olyat aki MSc után se tudott programozni 😃
2019. okt. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Mérnökinformatikusra lebontva nem találtam adatokat, de informatikusra nem, de azért belinkelem ezt az augusztus végi cikket számodra:

[link]

2019. okt. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
A területtől függ
2019. okt. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha a tudást nézik és nem a papírt akkor jól beszoptam mert az egyetemen semmit nem tanítottak aminek bármilyen gyakorlati haszna lett volna, de azért a diplomámat kiadták :D.
2019. okt. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Informatikában teljesen mindegy, hogy melyik egyetemen végzel. A kezdőfizetésedet a szakmai tapasztalatod fogja meghatározni, hiába végeztél mesteren, ha kötelező szakmai gyakorlaton kívül nem bírsz több szakmai tapasztalatot felmutatni, akkor ugyanúgy kezdőnek számítasz, mint egy alapszakon végzett. Másik tényező a nyelvismeret, hiszen azok is befolyásolják a fizetést.
2019. okt. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutyát nem érdekli ebben a szakmában, hogy milyen diplomád van.
2019. okt. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azoknál az állásoknál kellhet a diploma, sőt akár PhD ahol szükség van egyetemi matekra, data science-re, neurális hálózatok mélyebb ismeretére stb... Ezeket utcáról nem lehet, vagy nehéz megtanulni, mert egymásra épülnek.


Jellemzően speciális kutató-fejlesztő állások ezek, nem csak szimpla programozás. Ott tényleg csak a munkatapasztalat számít. Bár erre is tudok ellenpéldát, egyik jóbarátom otthagyta a BME-t 1 év után, mert unalmas és kötött volt neki. Ma meg csoportvezető és tanácsadó két cégnél is, méghozzá speciális neurális hálók, computer vision, és AR/VR fejlesztéseknél.

2019. okt. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%
BME BSc külföldi cég magyar leányvállalatánál nettó 600, KATAsként. Jó kapcsolatokon múlt az ide bekerülés, nem tudáson/papíron (sajnos vagy nem)
2019. okt. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!