Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora a különbség egy...

Mekkora a különbség egy mérnökinformatikus és egy gazdaságinformatikus fizetése között?

Figyelt kérdés

Tudom, ez egy nehéz kérdés, nem mindegy, hol helyezkedik el az ember, milyen területen, stb. De ha saccolni kéne, nagyjából mekkora lehet a különbség?

A válaszokat köszönöm!



2019. szept. 16. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

46.038 Ft. A 2018-as DPR statisztikák alapján legalábbis ennyi a két szakon végzettek átlagfizetése közti különbség.

A kérdés ebben a formában nem nehéz, hanem értelmetlen. Nem mindegy, hol végzel, hol dolgozol (úgy település szintjén, mint vállalat szintjén), milyen munkakörben, milyen tapasztalatokkal, milyen egyéb képzettségeid vannak, beszélsz-e idegen nyelven, képes- és hajlandó vagy-e folyamatosan továbbképezni magad akár szakmán belül, akár interdiszciplinárisabb irányba, képes vagy-e menedzsment jellegű feladatokat ellátni... stb.

Ha saccolni kéne, egy mérnökinformatikus jobb lehetőségekkel találhatja szembe magát. Ennél pontosabb választ senki nem fog tudni neked mondani.

2019. szept. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ mit csinalnak
2019. szept. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Én gazdaságinformatikus vagyok,barátaim is gazdinfósok és mérnökinfósok. Én speciel szeretem ezt a szakot, gazdinfósként vállalatinformatikus lettem, az pedig azért sokkal jobb tud lenni mint egy mérnök akiből rendszermérnök vagy programtervező lett. Nekem az túl monoton lenne.
2019. szept. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

"gazdinfósként vállalatinformatikus lettem ... mérnök akiből rendszermérnök vagy programtervező lett."


:D

2019. szept. 17. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Most esett le a ironia, 3-as, duplan :D :D 👍
2019. szept. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, hobbid a programozas es szereted a mateket? Menj mernok infora. Nem szereted a mateket de van nemi affinitasod info irant? Menj gazdinfora. Mernokinfo nehezebb, es csak akkor javit a jovendobeli fizudon, ha tenyleg hardcore matekos vagy es mar par eve programozol.
2019. szept. 17. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

"Nem szereted a mateket de van nemi affinitasod info irant? Menj gazdinfora"


Nem tudom, hogy honnan vetted, de nagyon nem így van. Matekot minden infón kérnek, ezen kívül a közgazdaságtan több része is matematikára épül. Informatika és matematika ezek alapok, aztán gazdinfón közgazságtan különböző területeit is tanulják, még a mérnökinfón fizika, elektrotechnika és egyéb mérnöki tárgyak vannak.

2019. szept. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
A fizetést nem lehet megsaccolni, mert ezek nem konkrét munkakörök, hanem szakosodás és érdeklődés terület szerint.
2019. szept. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

"Nem tudom, hogy honnan vetted, de nagyon nem így van. Matekot minden infón kérnek, ezen kívül a közgazdaságtan több része is matematikára épül."


Van minden infon matek, de gazdinfon kb kozepsulis szintu (vagy az alatti) matek van, minden mas infon joval durvabb es tobb. Meg peldaul algoritmika tantargy gazdinfon nem sokkal light-osabb, mint "rendes" infon.

2019. szept. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

"gazdinfon nem sokkal "


A "nem" nem kell oda.

2019. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!