Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnökinformatikus - rendszerg...

Mérnökinformatikus - rendszergazda (2 éves FOSZK) tényleg nem ér semmit se?

Figyelt kérdés

Most fogok végezni az említett képzéssel. Vidékről van szó, gyakorlati helyet is alig találtam. Mindenhova a diplomások kellenek, belőlük is rengeteg van.

Mivel tudnám felturbózni az esélyeimet?

Jelenlegi tudásom kimerül abban, hogy windows és linux szerveren tudok pár szolgáltatást telepíteni és konfigurálni + alap hálózati ismeretek. Tisztában vagyok vele, hogy ez semmit se ér így. Nem szeretnék sima iskolai rendszergazda lenni nettó 130-ért. Mit tanuljak hogy kitörjek ebből a helyzetből? Több tanár is ajánlotta nekünk CCNA-t. Állítólag szépen megfizetik a ciscos szakembereket.


2019. márc. 29. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Szomorú, ha két év alatt csak ennyit sikerült tanulnod. A Cisco- és a Microsoft-tanúsítványok jól mutatnak az önéletrajzban, csak nagyon drágák a tanfolyamok.
2019. márc. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
2 eves MERNOKinformatikus, szakadok!! 🤣
2019. márc. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szomorú igen. Igyekszem javítani a hibámat.

300 ezret mondtak CCNA-ra :/

A tananyagot olvasgattam és nem tűnik nehéznek, nagy része ismerős már máshonnan.

2# Ez a szak pontos neve. FOSZK-os és BSC-s hallgatók össze voltak vonva az órák jelentős részén (analízis, fizika stb.)

Nekünk annyi könnyítés volt, hogy bizonyos tárgyak gyak jegyesek voltak, nem kellett vizsgázni belőlük.

Mindegy is... tudom hogy nem illik oda a mérnök szó.

2019. márc. 29. 23:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Önmagában ez a végzettség valóban semmit nem ér. A diploma sem ér sokat tudás nélkül, de legalább belépőként, beugróként funkcionál, a legjobb multik csak diplomás alkalmazottakat fognak foglalkoztatni. A tiéd még erre se jó. Vagy továbbtanulsz egyetemen, ami erősen ajánlott, vagy magadra szedsz valami piacképes tudást önképzés segítségével és megelégedsz a maradék állásokkal.
2019. márc. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Foszk-os végzettségeknek közel nulla a haszna. Esetleg jóval kevesebbért felvesznek ha nincs diplomás. Annyira jó, hogy ha bscre elmész talán a tárgyaid elfogadják és 2 éven belül diplomázhatsz.
2019. márc. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!