Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szintű nyelvtudás...

Milyen szintű nyelvtudás szükséges, ha Angliába kimennék dolgozni mosogatni/pakolni vagy egyéb végzettséget nem igénylő könnyű fizikai munkát végezni?

Figyelt kérdés
Ebben a félévben államvizsgáznék, de nagyon rossz helyzetben vagyok: a szakdolgozatommal nem haladok, a választott képzést már rég meggyűlöltem és ha sikerül is diplomát szereznem, akkor nem fogok tudni benne elhelyezkedni, mert 0 szakmai tapasztalatom van. És sajnos a nyelvtudásom is jó esetben B1 szintű (habár a B2 papírom meglett már korábban). A régi álmom, hogy Angliába kiköltözzek és végezzek akár valami aljamunkát, de sajnos nincs egy ismerősöm se, aki segítene és nem tudom, hogy a jelenlegi B1 szintű angolommal vajon belevághatnék-e egy külföldi kalandba. Igazából nagyon irigylem azokat, akik már kint élnek és megcsinálták a szerencséjüket és többet nem jönnek vissza ebbe a nyomorba.

2019. okt. 9. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
A2 is elég
2019. okt. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A legszarabb helyeken semmi nyelvtudás nem kell, úgy is felvesznek például húsfeldolgozókba, ha az ott dolgozók között van elég magyar.
2019. okt. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne tudjanak eladni, ennyi.
2019. okt. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Elég lesz.


De ha már csak a szakdolgozat hiányzik, én megír(at)nám a helyedben, aztán majd lesz vmi. Amúgy senki nem úgy kerül ki az egyetemről, hogy van gyakorlata.

2019. okt. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elég lesz, de előtt izzadd ki azt az államvizsgát, különben sose fogod befejezni és csak elvesztegetett idő volt.


Egyébként hülyeséget beszélsz be magadnak, mindenki pályakezdőként kerül ki az egyetemről...

2019. okt. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Amúgy senki nem úgy kerül ki az egyetemről, hogy van gyakorlata.


mindenki pályakezdőként kerül ki az egyetemről"


Csakhogy azon a karon, ahova én járok a képzés utolsó 1-2 évében a hallgatók túlnyomó többsége már javában dolgozik gyakornokként egy cégnél/multinál és az egyetem elvégzése után általában ott folytatják pályakezdőként már kellő tapasztalattal.

2019. okt. 9. 20:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez pont neked való:


[link]

2019. okt. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ennyire nem olvassa a kiszámoló blogot a kutya se, hogy itt kell reklámoznod magad? Ez elég szánalmas. Már a masodik kérdésnél látom.
2019. okt. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor téged mi akadályoz meg, hogy szakmában keress gyakornoki pozíciót?
2019. okt. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs kint ismerősöd úgy nagyon nehéz. Én azt javaslom, hogy az államvizsgát mindenképp csináld meg, hisz sosem tudhatod mikor jön majd jól a diploma és ha már beleöltél ennyi időt, ne vesszen kárba még akkor sem, ha közben rájöttél nem érdekel az egész.

Nekem van egy egyetemi ismerősöm, aki ugyanilyen cipőben járt, csak neki egyre több gyerekkori barátja már kiköltözött Angliába addigra hasonló aljamunkákat végezni, mivel itthon egy kelet-magyarországi városban esélyük sem volt hosszú távú életépítésre. Ő is úgy érezte, hogy igazán nem érdekli amit tanul, de végül a szülei bíztatására leállamvizsgázott és csak utána ment ki. Neki a szóbeli nyelvvizsgája hiányzik, így a diplomát meg sem kapta, de legalább az államvizsgája megvan. Ebből láthatod, hogy ő se tud B2 szinten angolul, hisz még aki megcsinálja a középszintű nyelvvizsgát annak is megkérdőjelezhető sajnos a középszintű nyelvtudása. Tehát ő kiment kb. 2 éve. Futárként, konyhai háttérmunkásként dolgozik, nincs bejelentve, de annyit keres, hogy egy évben 2 hónapra simán haza tud jönni és a környékbeli orszégokban kirándulgat ezidő alatt, illetve egy kéthetes nyaralás sem okoz neki gondot (nyilván nem a Kajmán szigeteken, hanem mondjuk Portugália, Spanyolország, stb.). Mivel elég jóban vagyunk sokszor meséli mennyit keresett a héten 20-30 óra munkával, és bizony sokszor annyit, mint én egyhavi munkával itthon (pedig én itthon a hivatalos átlagbér felett keresek). A nyelvtudásával elboldogul azokban a munkákban amiket végez, hisz nagyon nem kell beszélni, de nem is fejlődik, mivel javarészt magyarok között van, velük lakik és velük beszélget. Viszont arról mindig panaszkodik, hogy a lakhatás szörnyű. 3-an laknak egy kis szobában, egy kétszobás kislakásban összesen 6-an. Ezért a tömegszállásért havi kb. 150 ezer ft-ot fizet. Olcsóbb és jobb lehetőség csak a városon kívül van, de onnan nagyon sok idő bejutni a városba. Viszont összességében a lakásszerzés is nagyon nehéz, mert egy ágyra 300-an jelentkeznek. Neki lenne annyi pénze, hogy kibéreljen egy saját szobát, de egyszerűen nem talál már fél éve, mert annyira telített a piac.

TEhát én ismerős és lakhatás nélkül nem indulnék neki, de ha ez megvan akkor mindneképp érdemes, mert az "aljamunkával" is jóval többet lehet keresni mint itthon diplomával és több év tapasztalattal.

2019. okt. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!