Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Svédországban mennyire nehéz...

Svédországban mennyire nehéz állást találni egy magyarnak?

Figyelt kérdés

A svédek iskolázottság szempontjából finoman szólva is jól állnak. Már a gyerekek is két nyelven beszélnek, az egyetemi oktatás ingyenes, szóval úgy érzem, erősen fel kell az embernek vennie a versenyt, ha odakinn munkát akar találni.


Engem speciel nem a mosogató kaliberű állások érdekelnek, a végzettségemnek megfelelő szakmában szeretnék elhelyezkedni. Diplomás vagyok, folyékonyan beszélek angolul, a svédet pedig fél éve tanulom. Arra lennék kíváncsi, hogy Ti mit tapasztaltatok ezzel kapcsolatban, mennyire indulnék hátránnyal úgy, hogy nem részesültem olyan minőségű oktatásban és állampolgár sem vagyok? Lehetséges így elindulni ott?


2019. okt. 10. 14:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen diploma?
2019. okt. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mérnökinformatikus
2019. okt. 10. 14:47
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Akkor elég könnyű, csak nincs sok értelme kimenni.

Sokkal jobban lehet keresni mondjuk egy svájci vagy amerikai távmunkával itthonról.

2019. okt. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%
Ilyen komcsi migransallamokba elvbol nem mennek, azbadok az egekben vannak, nem erdemes jol keresni, cserebe bamulhatod az utcan a sok eloskodo sziriait meg fekat,akik a te penzedbol hedereznek. Egy itsnak sokkal jobb helyeknis vannak a vilagban. (A felreertesek elkerulese vegett,magyarorszag nem tartozik ezek koze)
2019. okt. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem, hogy menjek-e vagy sem, azok alapján, amennyit tudok az országról, számomra az egyik legvonzóbb. Illetve a "fekákkal" és a szíriaiakkal sincs semmi bajom, egyrészről mert nem neveltek rasszistának, másrészt pedig jelenleg is az ügyfeleim közé tartoznak közülük.


A távmunka nem lenne rossz, de elsősorban az a fő szempont, hogy ne maradjak itthon egyáltalán...


Az ezzel kapcsolatos véleménykülönbségeket és a személyeskedéat inkább tartsuk meg máshova.

2019. okt. 10. 15:35
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Te tudod, akkor hajrá, van több ezer IT-s állás meghirdetve a neten.
2019. okt. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem dolgoztam ott soha, de amikor nézelődtem, sokan mondták, hogy meg kell tanulni a nyelvet 1-2 év alatt, ha szeretnél ott valamit. Még a műszaki területeken sem elég csak az angol.


De keress pár svéd fejvadászt LinkedInen és kérdezd meg őket.

2019. okt. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, nézegettem állásokat, csak innen annyira nem láttam bele, hogy mennyire erős a konkurencia, mennyire indulok hátrányból, ha például a feltételek alapján bele is illek a képbe. :)
2019. okt. 10. 19:20
 9/14 anonim ***** válasza:
23%
Valld magad interszexuális romának. Csak úgy záporozni fognak az ajánlatok ;)
2019. okt. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

nagyon jó szakmád van, biztos, h könnyen fogsz munkát találni HA a svédet nagyon jól megtanulod.

Csak az angol kevés lesz, ha maradsz még itthon fél évet, megnyomod a nyelvet, főleg a szakmai részét, akkor nem lesz gond.

Bár lehet inkább ajánlanám Norvégiát vagy Dániát, de ahogy gondolod..

2019. okt. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!