Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Svédországban mennyire nehéz...

Svédországban mennyire nehéz állást találni egy magyarnak?

Figyelt kérdés

A svédek iskolázottság szempontjából finoman szólva is jól állnak. Már a gyerekek is két nyelven beszélnek, az egyetemi oktatás ingyenes, szóval úgy érzem, erősen fel kell az embernek vennie a versenyt, ha odakinn munkát akar találni.


Engem speciel nem a mosogató kaliberű állások érdekelnek, a végzettségemnek megfelelő szakmában szeretnék elhelyezkedni. Diplomás vagyok, folyékonyan beszélek angolul, a svédet pedig fél éve tanulom. Arra lennék kíváncsi, hogy Ti mit tapasztaltatok ezzel kapcsolatban, mennyire indulnék hátránnyal úgy, hogy nem részesültem olyan minőségű oktatásban és állampolgár sem vagyok? Lehetséges így elindulni ott?


2019. okt. 10. 14:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

előző vagyok, még annyit, h egyáltalán nem indulsz hátránnyal azért, h mert nem ott végeztél és nem vagy állampolgár. Itthon sztm színvonalas a mérnökképzés, és ha még néhány év tapasztalattal is rendelkezel, akkor sima ügy lesz.

Az itthoni orvosokat is szívesen látják kint.

2019. okt. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. okt. 11. 13:26
 13/14 anonim ***** válasza:

Bár mérnökinformatikus diplomával sok irányba lehet menni, de esélyes, hogy simám találsz munkát. Én ugyanilyen diplomával jöttem ki egy éve java backend fejlesztőként, otthonról pályáztam két helyre (stackoverflow.com-on találtam hirdetést) és az egyikhez egyből fel is vettek. Béreltek nekem egy relocation consultant-t, aki keresett nekem lakást, lepapírozott nekem mindent és az új albérletemben várt, amikor jöttem. Másnap elkísért az adóhivatalba személyi számot igényelni, később a bankba is velem jött. A cég állta a repjegyemet, meg a taxit a reptérről.

Olyannyira nem vagy hátrányban magyarként, hogy meg merem kockáztatni, hogy nálunk kb a fejlesztők 80%-a nem svéd. Nagyon kevés a svéd fejlesztő, épp ezért tesznek meg bármit a külföldiekért. Van több magyar is, rengeteg lengyel, ukrán, bolgár, spanyol, etc.


Ha véletlenül Java backend fejlesztő vagy, esetleg react + typescript frontend, vagy android, iOS fejlesztő, netán data scientist (python, GCP BigQuery), DevOps engineer (AWS, etc.) akkor írj PM-et, sanszos, hogy be tudlak ajánlani.

A cég elég nagy nevű, a fizetés nem rossz, bár egyetértek a korábban szólóval, hogy annyival nem jobb, hogy csak a lóvé miatt megérje kijönni a drágább megélhetés miatt. Van bónusz meg részvénycsomag, ingyen sör, playstation, anyám kínja, meg évi 30K SEK oktatási keret, amit magadra költhetsz könyvek, kurzusok, konferenciák formájában. Természetesen a legújabb macbook pro és iphone is jár, a számlát a cég állja, új készüléket minden 2 évben kaphatsz.

2019. okt. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Interszexulis roma😅 szakadok😁
2019. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!