Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 20 évesen gáz ha nincs munkám?

20 évesen gáz ha nincs munkám?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok egész nap,ha éppen nem sportolok, segítek az itthoni munkában, mellette egész nap szinte rajzolok,mert ezzel szeretnék foglalkozni a jövőben.

Más ilyenkor olyan helyen dolgozik, ami egyáltalán nem érdekli pl tescoban árufeltöltőként stb. Én ennek nem látnám értelmét,nem vinne előre, ezért itthon alkotok egész nap. Ez gáz szerintetek? Valami ötlet esetleg hogyan tudnék gyorsabban haladni ezzel?



2019. okt. 15. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az. Én nem lennék képes erre, több önállóságot várok el magamtól. Dolgoztam, levelezőn egyetemre jártam és éjjel tanultam és fejlődtem abban, ami lenni akartam. Szimplán azért, mert felnőttem és elvártam magamtól, hogy ne anyám tartson el.
2019. okt. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Nekem erről az a véleményem, hogy 18 éves korod után már nagykorú, azaz felnőtt vagy. Nem mondom, hogy azonnal önállósodj, de azért nem ártana, ha volna némi fogalmad az önfenntartásról és hozzájárulnál a családi kasszához vagy a saját magad megélhetéséhez.


4 órás munkaidőben is lehet dolgozni, heti 20 óra munka mellet meg bőven lenne idő rajzolni is.


Igen, gáz, hogy nem dolgozol.

Lehet lepontozni.

2019. okt. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat! Nem pontozlak le, hisz ez volt a kérdésem! :)
2019. okt. 15. 09:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem iratkozol be rajz okj-re vagy egyetemre?
2019. okt. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, annyit el felejtettem mondani, hogy a portfóliómat bővítem, és elfogadok kisebb munkákat pénzért természetesen még csak ismerősöknek. Jártam tavaj tanfolyamra egy évig.
2019. okt. 15. 09:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A húgom 21 éves, sok minden érdekli, rajzolás, ruhatervezés, festés. Tavasszal egy rajz tanfolyamot kezdett, most egy smink tanfolyamot. De tavaly csinálta meg végre a középfokú angol nyelvvizsgát is.


Ezek mellett pedig részmunkaidőben pont a Tescóban dolgozik pénztárosként. Az az értelme, hogy így van saját pénze és nem kell a szülei, családja csecsén lógnia teljes mértékben így felnőtt korára. Az (is) a felnőttség egyik mércéje, hogy már anyagilag magadat tartod el. Ennek nem kell jönnie egyik napról a másikra, de fokozatosan át lehet állni rá és minél hamarabb érdemes. Így tanulja meg az ember a munka, a pénz értékét, amikor már ő maga keresi meg. Az is jó érzés, hogy nem kell minden kiadásodhoz pénzt kérni a családtól, hanem a magadéból oldod meg, abból amit te kerestél meg. Lehet kényelmes most nem eljárni dolgozni, és azért megnézném, hogy mennyi így is a telefonozással/facebookozással/tévézéssel/filmezéssel/sorozatozással/játékokkal/céltalan netezéssel eltöltött idő, mert biztos van. Magyarul túl sok szabadidőd van így, hogy egész nap otthon lehetsz, akkor is, ha mellette sok órán keresztül tényleg hasznos dolgokat is csinálsz.


Lehet dolgozni részmunkaidőben is, pl. napi 4 órában és az is pénz, ha 20 éves vagy és otthon élsz. Az ilyen munkák arra is jók, hogy még egy okot adnak, hogy miért (is) tanulsz: Azért, mert nem akarsz később felnőttként egész életedben ilyen fizikai munkákat végezni, amihez ugye pedig tanulni kell és menni előre az életben.

2019. okt. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Azért meg adj hálát, hogy ilyen családod van, akik így eltartanak ennyi idősen. Rengeteg családban a gyerek akár anyagi okokból nem tehetné meg, hogy csak úgy otthon van, mint te, akár a szülők mentalitása olyan, hogy nincs ilyen, mint ami nálad is, hogy otthon van a gyerek és se nem tanul, se nem dolgozik a klasszikus módokon. Mert a szüleid is ha olyanok lennének, mondhatnák, hogy "Ha nálunk akarsz élni, akkor járj el dolgozni heti 5 napon 8 órában rendesen és adj bele a lakhatási költségeidbe."
2019. okt. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vannak ezzel így, egy időben én is így voltam. Mivel nem küzdöttem eléggé, egy raktárba szívok nagyon rossz körülmények között és nagyon kemény a munka. Közben fundamenzatok is a párommal és tervezgetek


Javaslom neked a nyelvtanulást, ha megy már akkor mélyítsd tovább, illetőleg ha jól megy akkor tanulj meg egy második idegen nyelvet is.


Most idomilliomos vagy, ha ez a rajzos/grafikus vonal nem jön össze. Lehetnek telefonos operátor, még angol némettel is haza vihetsz 250 ezret nettóban.

Angol-francia angol-orosz még sokkal nagyobb siker.

Nekem már munka mellett nincs erőm kedvem akaratom... De még az angol nyelvű office adminisztratorok és hazavisznek 180-200 jobb mint egy gyárban szopni.

Legalábbis számomra én innen akarok kitörni.


Szóval használd ki jó az idődet, vigyen előre mert biztos nem lehetsz otthon éveket. Legyen egy b terved vagy megszivod mint én

2019. okt. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
#7:Ennyi idősen?? Nem 40 éves. Sokan 20 évesen még bőven egyetemre járnak és őket is eltartják. Gyakorin az a trend hogy 10 évesen dolgozni kell meg magadat eltartani. Ha 18évesen nem költöztél el már egy semmirekellő vagy!
2019. okt. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem nem jól látod, utolsó. Én pont azt tapasztalom, hogy itt az a trend, hogy a fiatal még harmincévesen is mamahotelezik, mondván, hogy ha hazad valamennyi pénzt, az ugyanaz, mintha külön költözne. Hát messze nem ugyanaz!

Na, mindegy, nem erről szólt a kérdés.

Kérdező, akkor jársz el helyesen, ha van egy B terved is. Az sem ördögtől való gondolat, ha ez a B terv valamilyen fizikai munka. Tudod (ikletve te még nem tudod), az embernek, főleg a férfiembernek szüksége van az alkotásra. A kétkezi alkotásra. Az adja meg a jól végzett munka örömét, amikor kézbe veszed, megszemléled, mit csináltál a semmiből. És még valami! Ezen az oldalon rengetegen siránkoznak, amiért nincs önbizalmuk. Hát mi a lótusztól lenne, ha nem csinálnak semmit? Billentyűnyomogatástól még senki se jött rá, hogy bízhat magában, mert megél a jég hátán is, ha úgy hozza a sors. Egy fizikai munka megadja az önbizalmat is, mert látod, hogy magadban aztán megbízhatsz, ha senki másban nem is.

n a tanulmányaim alatt éjszakai vagonrakásokból tartottam el magam. Kényszerből, igaz, de végül örültem, hogy így alakult. Az izmaimnál csak az önbizalmam lett szívósabb, és ez a csajozás során nagy kincs volt.

2019. okt. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!