Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gáz, hogy nem vállalok rosszul...

Gáz, hogy nem vállalok rosszul fizető melót ha van ez az alkalmi bevételem?

Figyelt kérdés

Nyáron csináltam egy OKJ-s képzést, és közben nagyon sok szabadidőm volt elkezdtem sportfogadni.

Leírnám, hogy nem szeretnék sem ebből élni, sem ebből meggazdagodni. Nyilván olyan melót akarok ami fix bér, ami azért is jobb mert azzal lehet számolni hosszú távon.

Viszont itt ahol élek (Békés megye) nem találok normális melót, pedig diplomás vagyok. És mindig a haverok amit ajánlanak gyári munka, gyorséttermi segédmunka. Nem lemínősítve de egyrészt csicska munka, másrészt nagyon keveset fizet (és ez a nagyobb baj).

Dolgoztam földeken, meg tanyán minden helyen amit el lehet képzelni, szóval nem azért tanultam évekig, hogy 100.000 Ft-ért dolgozzak főállásban.

Semmi felvágás meg kamu nélkül most 4 nap alatt 5000 forintot feltornáztam 100.000 ig.

Igaz volt egyszer hogy 160.000 ret elbuktam. De arányaiban többször nyertem mint nem.

Meg sokan úgy tudják, hogy egy vasam sincs, nem híresztelem ezeket, mert aztán azt mondják felelőtlen vagyok.


Nem tudom mi lenne a jó megoldás, jogosítvány a következő célom.


25 F



2019. okt. 21. 01:30
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen esetben avköltözést ajánlanám.
2019. okt. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
25 évesen ez nagyon tré.
2019. okt. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsejáték. A nevében is benne van. Ha valószínűségszámítást is tanultál volna, tudnád hogy ez neked sehogy sem éri meg, csak annak aki eladja / akinél fogadsz.
2019. okt. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyenesen szanalmas
2019. okt. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Én is 25 éves vagyok és most idén nyáron a mezőgazdaságban dolgoztam. Egyetemista vagyok, idén végzek. Igen, gáz. Kisebb baj, hogy gondolom otthon élsz a szüleiddel még, nagyobb, hogy valszeg nem igazán járulsz hozzá a saját magad eltartásának költségeihez. Diplomásként hogy lehetsz ilyen buta? Vagy inkább éretlen, gyerekes. Kicsit én szégyellem magam helyetted.


A felnőtt lét egy nagyon nagy mércéje, hogy a saját magad által megkeresett pénzből tartod el magad.

2019. okt. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

dehogynem

fizetem a költségek rám eső részét.

mikor dolgoztam is csak ennyit fizettem és sok pénzt takarítottam meg.

én csak a számlákra meg a kajára költök.

nem is szeretnék elköltözni, feleslegesen ledolgozott munkaóra, család nélkül elköltözni külön.


tanultam valószínűségszámítást, és pont az alapján játszok...

és emellett vannak arbitrázs lehetőségek is

2019. okt. 21. 12:58
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Na, tipik magyar mentalitás, hogy azonnal leugatnak. Miért nem használod ki hogy van érzéked a sportfogadáshoz, és csinálsz egy ingyenes facebook oldalt, aztán a sok ingyen tipp közül befigyelne néha 1-1 fizetős is?

Egyébként én is úgy gondolom, hogyha már összeszedtél valamennyit, szerencsét próbálhatnál egy másik városban, hobbinak meg jó a sportfogadás, de nyilván nem lehet csak erre alapozni hosszútávon.

Amúgy gáznak nem gáz, amíg otthon besegítesz, és nem mondjuk elveszíted tippmixen édesanyád félretett pénzét :)

2019. okt. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2019. okt. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igazából én úgy vagyok vele, hogy mindig csak szerencsém van. Számtalanszor jöttek be fogadásaim az utolsó percbekben. Lehet pont ezért szoktam sokat nyerni. Nem tartom magam ügyesnek. Mondjuk azt észrevettem, hogy arányaiban többször nyertem mint nem nyertem.

Tippeket azért nem adnék, mert az görcsössé tenne szerintem, hogy másnak is pénze múlna azon amit én teszek.


A másik meg, hogy az emberek 95% a mohó. Sokat jártam régen lottózóba mindenki 200 Ft-ból akart 100.000 reket nyerni. Egyszer mondtam is ezt az ötletet egy haveromnak, aki mondta nézz körbe, nézd meg milyen emberek járnak ide... Abszolút igaza volt.

Én igazából olyasmire szoktam fogadni, hogy lesz gól egy adott meccsen. Ha teszem azt félidőben nincs még gól akkor jó szorzót kínál rá, de sokszor meccsek előtt is. 1.05-1.07 ezekre sokan mondják, hogy ezt a hülye is megmondja, hogy egy meccsen lesz gól.

Én nagyon sok ilyet játszottam meg 100.000 Ft-tal.

Nagyon ritka, hogy úgy ülök le mint sokan egy meccs elé, hogy ennek a csapatnak kell nyerni. Én mindig gólra teszek és tökmindegy ilyenkor ki van támadásban, valamint így a döntetlen esélyt is kizárom.


Egyébként addig akarom ezt amég lesz jogsim, és megműttetem a szememet mert nagyon gyenge (-6.50 dioptria), és ha ez a kettő dolog meglesz, na meg kicsit megtanulok főzni, akkor költözés máshova, ha akkor sem lesz itt melóm.

Az a baj, hogy vannak olyanok akik 90.000 -ret keresnek itt.

Én meg csak arbitrázs fogadással (az viszont nem szerencsejáték) 60-80 ezer forintot összehozok.

2019. okt. 22. 01:47
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a cikket, nagyon tetszik.

Régebben olvastam én is a kiszámolót és sokat tanultam belőle. Elvégeztem egy banki sulit is, de sajnos a bankszektorban nagyon nagy a hajtás, én pedig túl laza mentalitású vagyok oda.

Ennek ellenére szoktam nézni a hirdetéseket, azért 200 + jutalékokért már szívesebben elmennék.

2019. okt. 22. 02:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!