Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bértáblás béremelésért miért...

Bértáblás béremelésért miért kell külön sokszor szólni és végül bírósággal fenyegetni hogy megadják?

Figyelt kérdés

Olyan helyen vagyok ahol bértábla van és 3 évente vagy kategórialépés mely automatikus béremeléssel is jár. Nyáron léptem de nem emeltek sokszor szóltam mondták jó jó de akkor se történt emelés, majd végül most októberben bementem a főnökhöz és megmondtam ma kérem a kezembe az emelt bérről szóló szerződésmódosítást vagy bíróság.

Még aznap a kezemben volt a módosítás.

Csak nem értem ezt miért kell ilyen balkáni módon intézni? Miért nem lehet simán megadni ami jár? Ami jár az jár. Ott a szerződés.

És az emelés nem egy nagy összeg 15.000 de bruttóban. És még ezzel is szarakodnak.


2019. okt. 21. 08:11
 1/9 anonim ***** válasza:
alapítványi iskola?
2019. okt. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem. MÁK.
2019. okt. 21. 08:24
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem MÁV.... MÁK.
2019. okt. 21. 08:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert olyan munkat vegzel amire egy csimpanz is képes
2019. okt. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Teljesen mellékes milyen munkát végzek mert szerződéses vállalásról van szó.

Ha majomszintű munkát végzek, a szerződés alá lett írva mindkét fél által-van még kérdés?

2019. okt. 21. 10:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak bruttó 15.000 Ft havonta, de ha megspórolnak rajtad 3 havi magasabb fizetést, máris 45.000 Ft-tal több marad a kasszában. Ha ezt egy évben 10 dolgozóval teszik meg, csinos kis megtakarítás lesz a vége, jön is majd a buksisimogatás a fenntartótól, hogy milyen jól gazdálkodik a szervezet.
2019. okt. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És akkor mekkora buksisimogatás fog jönni ha valaki akit hozzám hasonlóan ugyanúgy nem fizetnek ki rendesen szó nélkül bíróságra viszi az ügyet? És a spórolt pénz tripláját bukják el a bíróságon? Azokért mekkora simike jár?
2019. okt. 21. 16:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért nem jár simogatás. Viszont te sem vitted bíróságra az ügyet, mint ahogy a hasonlóan meglopott munkavállalók nagy része sem szokta, így összességében nyereséges az ügy. Igen, erre jön majd az a sablonválaszod, Bazsi, hogy 80%-ban a munkavállalók nyernek. Meg az is, hogy ha munkaügyi pert indítanál, másnap már a kapun kívül találnád magadat, a három diplomáddal pedig csak "a közmunkába a semmibe" mehetsz. Egyébként ha jól emlékszem, a három évvel ezelőtti kategórialépésedet is elfelejtette a vén alkesz főnök, illetve az éppen aktuális béremelésből direkt kihagyott, hogy te mondj fel, ne kelljen hat havi ébrednek megfelelő végkielégítést fizetnie. De mindegy is, mert előtte egy nappal mondtál fel és még sem próbált visszatartani, pedig így sincs embere, a délutános műszak sem megy már a világ egyetlen többműszakos iskolájában.

Szerintem csak kellene valami forgatókönyvet írnod a trollkodásodhoz, mert az elmúlt egy hétben gyakrabban kerültél ellentmondásba magaddal, mint a Fidesz a Borkai-ügyben.

2019. okt. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"gy. Igen, erre jön majd az a sablonválaszod, Bazsi, hogy 80%-ban a "



Nemtom kivel keversz engem vagy csak simán megvesztél?

2019. okt. 21. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!