Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Általánosságban elmondható,...

Általánosságban elmondható, hogy a munkahelyeken csak seggnyalással lehet feljebb jutni a munkahelyi ranglétrán?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen megüresedett egy vezetői pozíció, én több mint 8 éve dolgozok ott lelkiismeretesen.


Van vezetői tapasztalatom,nyelvizsgám és egyetemre jártam.

Annak idején az áruház vezetőjétől többször kaptam bíztatást támogatást,hogyha megüresedik egy magasabb pozíció akkor velem majd "számolni" fognak.


Erre megkapta azt a pozíciót egy olyan srác aki nálunk van 1,5 éve.


Nincs semmilyen tapasztalata,nem képzettebb nálam,de még ha csak tehetségesebb lenne nálam, vagy érzéke lenne hozzá.


Azt a srácot annak idején én tanítottam be,de még a saját munkáját is allig végezte el.


Az egyetlen egy előnye,hogy masszívan nyalja vagy 1 éve az áruház vezető helyettes seggét.


Mindig saját pénzén meghívja kávéra,pizzát rendelnek közösen,vagy épp teát főz az áruház vezető helyettesnek.

Megveszi a főnöke megunt ruháit.stb


Ahhoz hozzá szoktam,hogy ennek köszönhetően rendre kényelmesebb feladatokat kap jobban írják meg a beosztását.


Első gondolatom,hogy beadom a felmondásomat.

Pénteken megyek be szabadságról először


Szabadságon voltam és felhívták többen is, és az a szomorú az egészben,hogy ők is ledöbbentek,mert bárki más alkalmasabb lenne nála arra a pozícióra


Úgy gondolom,hogy ez így nem volt tisztességes,nekem kellett volna elsőként felajánlani azt a pozíciót.



2019. okt. 22. 14:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Az áruház vezető helyettes dönt arról hogy ki lesz az áruházvezető??
2019. okt. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Arról nem,de az osztályvezetői pozíció kiosztásába beleszólása,javaslatai vannak.


Az áruház vezető helyettes meglepő módon nyalja az áruház vezető seggét.


Az áruház vezető helyettesnek pedig az a fiatalember nyalja a seggét aki így most osztályvezető lett

2019. okt. 22. 14:28
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
Önkritikát gyakorolnék a helyedben, hogy 15 év előnnyel se te jutottál az eszükbe, akkor mégis mit csinálsz rosszul?
2019. okt. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért akik főnöknél a helyezkedéshez értenek, azoknak általában ahhoz is van tehetségük, hogy az ügyfeleknek jól adjanak el. Legyen a példánk mondjuk egy bútoráruház, hiába vagy ott 8 éve, ha egy éve ott levő eladó 3-5-ször annyit értékesít.
2019. okt. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nézd a rám bízott feladatokat igyekeztem mindig lelkiismeretesen megcsinálni.

Nyílván az évek alatt hibák becsúszhattak azt nem tagadom,de mindig törekedtem rá,hogy kellő odafigyeléssel végezzem a munkámat.


Ahogy törekedni kell arra is hogy a kollégákkal jó legyen a munkahelyi légkör.


És igen én mindig úgy gondoltam,és így gondolom most is hogy 2 lépés távolságot meg kell tartani a vezetőktől mert ez egy munkahely.

2019. okt. 22. 14:58
 6/20 anonim ***** válasza:
66%
Igen emellè hasznos a hátszél esetleg komoly vegzettség , lelkiismeret pontosság sosem előny . Ezt akkor mondják mikor nincs helyetted más akit hülyére vesznek , sajat tapasztalat is . Ismerős aldiban volt helyettes megbízták videken vezető posztra a következő üzletnyitásában . Bő 3 hónap kemény hajtás napi 15 órák full hétvégéken stb kifizették ez nem volt baj . Nyitás reggelén jött a delegáció egyik zakôs félre hívta átadta minden papírját felmondåst elköszönt ....
2019. okt. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha valahol nem becsülnek meg, tovább kell állni. Nem kell pénteken felmondani, csak kezdj el keresgélni.
2019. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%
Milyen áruházban vagy? Pl. egy bútoráruházban, de szerintem egy mindenes hipermarket illatszer v. műszaki cikk, stb. osztályán sem az az igazán értékes munkaerő a főnöknek, aki a legszorgalmasabb az árú feltöltésben vagy takarításban, hanem az aki kiszúrja azt a vásárlót akit rá lehet beszélni termékek megvásárlására, mutatókból látszik, hogy ő értékesít sokat. Az ilyenek sokszor pont nem a legjellemesebb emberek, simán kivonják magukat a kulimunkából, ez főnököket sem zavarja, mert nekik is az a legfontosabb, hogy jó mutatók miatt kapják a bónuszt.
2019. okt. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Gombocka23 válasza:
Sokszor igen, a személyes kspcsolatok számítanak a döntésnél. Szerintem ha úgy érzed, hogy nem becsülnek meg, kezdj el másik állást keresni, akár osztályvezetői szinten is vannak kiírások. Sok sikert!
2019. okt. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"velem majd számolni fognak" - szerintem ez mézesmadzag volt...

Más a stílusod, mint amit a főnök elvár vagy akit végül felvett magasabb pozícióba. Te tudod, hogy mit tudsz, inkább keress másik helyet, mert itt előrelépésed nem valószínű, kivéve, ha lecserélik a vezetődet, talán akkor.


Nálunk is volt egy hasonló szituáció, oszt.vez. lett egy kollégám, ő is folyton meghívta a főnököt, aztán a főnököt elküldték őt pedig átrakták másik irodába, másik telephelyre. Erről az ismerősről is mindent mondtak, csak azt nem, hogy a munkához hozzáértő.

Én sem értem az ilyet, hogy minek tartják magas pozícióba az olyat, akiről sokan ezt mondják, nem tudom. De lehet, a többiek tévednek. Én kivontam magam abból, hgoy vmelyik oldal oldalára álljak.

2019. okt. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!