Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van esélyem nőként érvényesüln...

Van esélyem nőként érvényesülni az üzleti világban?

Figyelt kérdés

A Szegedi Tudományegyetem Gazaságtudományi karán tanulok. Ha minden jól alakul, akkor egyszer meglesz a közgazdász diplomám. Azonban egy tanárom azt mondta, hogy a nőnek 95% esélyük van, hogy vezető pozícióban kerüljenek, mivel érzelmileg labilisak vagyunk, és nem nyújtunk egy állandó szintet. Egyet értek vele, de azért úgy vélem van sok előnye is van női munkavállalóknak.(pl a nők pontosabbak és kitartóbbak)

Ti hogy látjátok a helyzetet?

Köszönöm


2008. nov. 17. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem azért ritkább a nö vezetö pozítcióban, mert többen a családot vállalják, kevesebb munkával. Pl tegyük fel a te csoportodban 50% férfi 50% nö van most. nekik kb a 10-10 % akik képesek lennének vezetö pozíciót betölteni. na most a nöi részböl kb 3-5 % fogja választani a munkát , a többi családot választ, hiába tanulnak sok sok évet, meddigre igazi pozítcióba kerülnének már másképp látják a világot, beindul az anyai ösztön.

lehet mondani hogy az anyai ösztön 25 éves korban indulbe 30 éves korára egy átlag nö már nagyon gyereket akar. pont ott lenne, hogy karrier vagy gyerek.

2008. nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
A nőket egyszerűen nehezebben veszik fel egy munkahelyre, nehezebben léptetik elő őket, mert mindig benne van a pakliba, hogy szülni fog. Másrészt meg szerintem hajlamosak olyan szakmát tanulni, amire nincs kereslet. És a tied is ilyen, már bocs.
2008. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ne aggódj, a közgazdász diploma nagyon sokat ér. Még, hogy nincs rá kereslet....aki ezt a választ írta, az nincs otthon az üzleti világban...Az nagyon jó, hogy a SZTE-re jársz, mert a jelenlegi ranglistán az a 2. legjobb felsőfokú intézmény Magyarországon.

Sokat kell küzdened, hiszen ebben a szakmában nagyon sok férfi van, de személyszerint én is szeretek együtt dolgozni nőkkel. Ha egy nőt megbízok egy feladattal az időben, tökéletesen kész van. Míg a férfik szeretik húzni az időt, és nem azt adják amit elvárok.

Meg fogod te állni a helyed!

Sok siekert!

2008. nov. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!