Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az miért sértő egy vezetőnek,...

Az miért sértő egy vezetőnek, ha azt mondjuk, hogy versenyképtelenek a fizetések?

Figyelt kérdés

Előző munkahelyemen, gyakran problémáztak azon, ha valaki kimondta,hogy ezek a bérek nem versenyképesek.

Voltak osztálymegbeszélések és amikor a felettesünk kimondta,hogy "versenyképes fizetés" akkor többen elkezdtek gúnyosan nevetni.



Magyar viszonylatban valóban nem rossz, amit ott lehet keresni, viszont ágazatai szinten gyengének számít.


Vagy, közös ebédnél is említette,hogy "jó fizetések".

Én meg megjegyeztem, "attól messze van".

Szólni nem szólt érte, de látszott rajta,hogy nem tetszik neki.



Én egyáltalán nem értem ezt a hozzáállást, egy vezető jó esetben nem hülye, ismeri a piaci körülményeket,tudja, hogy az adott fizetés gyengének számít az adott területen.



Multinacionális cégeknél a költségkeretet a fizetésekre, tőlünk sok száz kilométerre határozzák meg, ebből adódóan egy brit vagy német nem ismerheti az itteni piaci körülményeket.A vezetők dolga lenne magasabb költségkeretet kiharcolni, de nem nagyon emelték fel a feneküket.



Most is is multinál dolgozok, de itt egyrészt magasabb pozícióban vagyok, másrészt, látom,hogy a vezetők állandóan azért harcolnak,hogy nekünk minél több legyen a fizetésünk.


2019. okt. 24. 12:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%

"látom,hogy a vezetők állandóan azért harcolnak,hogy nekünk minél több legyen a fizetésünk."


Hát persze :) Mint vezető, abszolút nem érdekel, hogy az alattam lévőknek mennyi a fizetése, de megnyugtatlak, egyikőnk sem ezért dolgozik

2019. okt. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

> A vezetők dolga lenne magasabb költségkeretet kiharcolni, de nem nagyon emelték fel a feneküket.

Nem! A te dolgot lenne magasabb fizetést kiharcolni a bértárgyaláson; ha nem adják meg, akkor pedig elmenni máshova dolgozni, ahol igen.

Üdv a való életben, ahol apukán-anyukán kívül senki nem fogja a te érdekeidet védeni.

2019. okt. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Ha meetingen hangosan beleröhögsz a főnököd mondandójába vagy flegmázol vele egy közös ebédnél, akkor már a legfőbb probléma a stílus, nem a mondanivaló.

Az meg, hogy magyar viszonylatban jó a bér még komolytalanná is teszi a hőzöngést.

2019. okt. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Mekkora egy ganè troll vagy te...
2019. okt. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kedves 3,


az adott terület, ágazat számít és nem az, hogy magyar viszonylatban mi számít jónak.


Például, ha tel bolti eladóként keresel bruttó 400 ezret az nem számít rossznak.Mivel ez országos átlagbér felett van.


Viszont, ha te mondjuk autóipari területen, mérnökként 4 év tapasztalattal keresnél annyit, az a fizetés abban az ágazatban, azzal a tapasztalattal nagyon kevésnek számít.



Itt volt már olyan, hogy egy egy értékes munkavállaló felakart mondani, magasabb fizetést kért, mint amennyi a keret.Erre a főnök azt mondta, várjon próbál valamit intézni és sikerrel járt benne.



Előző helyemen, azt mondta volna a főnök, "oké akkor menj".

2019. okt. 24. 13:21
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Ja hogy te összemostad, hogy az ágazaton belüli szintet is csak magyar viszonylatra érted... Így a második fele a mondandómnak irreleváns.

Mondjuk attól még a stílus bicskanyitogató marad.

Az meg, hogy valaki többet kér és kap, te többet kérsz és nem kapsz szintén nem a munkáltatót, hanem a te teljesítményedet és a személyedet minősíti. sajnos ez van


#3

2019. okt. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyik vezetőnek sem fog rosszul esni, ha te gúnyolódsz neki a fizetéseden. Ezek a bérek ki vannak kalkulálva, apelláta nincs. Ja és főleg te nem fogod izgatni hogy fizetésemeléssel ottartson téged.


Úgyhogy megnyugtatlak, leszarja a véleményedet, de van olyan intelligens hogy nem mondja az arcodba hogy el lehet menni.

2019. okt. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kedves 7,


semmi szükség azt mondania, hogy "ha nem tetszik ellehet menni", mert megy onnan, aki tud.


Az egy olyan cég, ami olcsó pályakezdőkre, friss diplomásokra épít, akik meg ott dolgoznak másfél-két évet és megpattannak jobban fizető helyre.

Másra nem jó az a cég.


A HR meg állandóan azon hisztizik,hogy nincs megfelelő munkaerő.



Igazából, ezt szerintem a főnökök is tudják, hogy az a fizetés versenyképtelen, csak túl gyávák, túlságosan féltik a széküket, hogy megmerjék mondani az anyacégnek,hogy több pénz kell.

2019. okt. 24. 16:22
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Haverom 4 éve senior javasként 1,5 milliót kért, 4 évet voltvaz egyik telefonos cégnél, seniorként.

Sok cég nem tudta megadni.

2019. okt. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja kérdező, te már akkora spíler vagy a cégben, hogy a feletted lévő második és harmadik szint közötti viszonyokkal is ilyen szinten tisztában vagy?
2019. okt. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!