Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Esztergomiak - nagyon megterhe...

Esztergomiak - nagyon megterhelő naponta Pestre jarni dolgozni?

Figyelt kérdés
Ajánlottak egy állást, viszont az Pesten van, tőlem autóval 50 km-re. Nem tudom mennyire lenne megterhelő a pénztárcámnak a benzin miatt és úgy általában. Van itt valaki aki ennyit utazik? Az mit mond ?megterhelő?

2019. okt. 26. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Bár nem dolgozni, egyetemre járok minden nap. Párszor próbáltam kocsival, de az egyáltalán nem éri meg sem időben sem pénzben. Solymárig (vagy Dobogókő fele Pomázig) egész jól lehet haladni, de reggel káosz ami Pesten (és Pestre befelé) van forgalom szempontjából, a parkolást nem is említem. Amikor 10-re jártam fel akkor átlag másfél óra alatt értem fel a XI. kerületbe. Ha 8-ra mentem volt ez több is. Vonattal szoktam járni inkább, az 1 óra 5/10 perc alatt fent van a nyugatinál. Egész kényelmes, és a diák bérlet olcsó. A felnőtt bérlet start kártyával lehet megéri de az egy kicsit drágább mulatság. Ha fizetik a benzined és a parkolást, akkor elképzelhető hogy egy fokkal kényelmesebb az autó de forgalom szempontjából én nem ajánlom. Ha nem, akkor attól függ mennyi a keretes, milyen autód van és mennyit fogyaszt. Pl. ha én minden nap azzal járnék az erre költött pénzből már ki tudnék fizetni egy albérletet pár ismerőssel, de erre nincs kereten, meg inkább elrakom a pénzt. Amin még mindenképp érdemes agyalni az az utazással töltött idő. Napi 3 óra utazással minden esetben számolni kell.
2019. okt. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia köszi a választ hát ez nem hangzik túl pozitívan...keresnek állást környéken is, de nincs semmi allas környéken a szakmámban. Akkor az autót azt hiszem kilövöm. Marad a vonat ha időben beér, amikor kezdeni kéne... Köszi még egyszer
2019. okt. 27. 00:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Örülök ha segítettem. Igazából nekem személyesen nem jött be az autózás, de megpróbálni attól még meg lehet. Nem lebeszélni akartalak róla, csak a saját véleményemet osztottam meg :). Sok sikert neked!
2019. okt. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom ahhoz, hogy autóval halál a közlekedés.

Én ha Pilisvörösvárról stabilan 8-ra be akarok érni a Kálvin térhez, akkor legkésőbb 6:30-kor el kell indulni kocsival, különben nem érek be. Esztergomból 6 körül kéne indulni.

Ha busszal megyek, akkor 6:15-körül van indulás. Még rosszabb.


Én vonattal járok, az viszonylag stabil és gyors, 7:19-kor indul innen.


Azt nem írtad hányra kellene menned, attól azért sokminden függ.


Van egy informatikus srác, aki a 10-es út torlódását felmeri realtime, itt tudod megnézni [link]

Vissza tudod nézni, hogy mikor mennyi volt a torlódás és a vonathoz képest nézi, illetve annak a késése is benne van. Ez Solymártól és Solymárig mutatja az adatokat, az oda kimenõ BKV buszok GPS koordinátái alapján, tehát elég pontos.


Vagy amit még ki lehet próbálni, az a waze. Töltsd le és pár napig nézd meg, hogy reggel beírod a címet, hova kellene eljutni és akkor forgalomtól függően megadja az érkezést. Próbáld ki különböző indulási adatokkal.

2019. okt. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha időben elindulsz és nem a csúcsidőben közlekedsz (negyed 8 és 9 között), illetve, ha a céged biztosít parkolóhelyet,akkor nem rossz az autó.


Azt is nézd, hogy hazafele betudsz ugrani vásárolni.Ez is egy szempont.Tömegközlekedés esetén meg max egy kenyeret tudsz venni.

2019. okt. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tippeket. 9-re kéne beérni, de ilyen tapasztalatokkal akkor inkább a vonat felé hajlok. Úgy tűnik, azzal sokkal hamarabb beérnék..
2019. okt. 27. 10:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy Pestnek melyik részén
2019. nov. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!