Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Boszniában szeretnék lakni,...

Boszniában szeretnék lakni, hogy tudnám megoldani?

Figyelt kérdés

Évek óta járunk Medjugorje-ba és nagyon megfogott ez az egész. Nagyon tetszik Bosznia de főleg Medjugorje, tetszik az a rengeteg hegy , a gyümölcsök , szimpatikusak az emberek és a nyelv is. Nagyon szívesen vagyok ott, olyan mintha ,,otthon “ lennék.

Idén fogok érettségizni. Nem vagyok túl jo tanuló , nem is emeltezek semmiből , nyelvvizsgám sincs. Igazából amit tanulni kellene az engem nem köt le, a nyelv pedig azért megy nehezen mert alapból rossz tanárhoz kerültem, persze tudom, hogy főleg rajtam múlik minden...

Itthon Magyarországon nem igazán tudom elképzelni a jövőmet , inkább ott Boszniában.

Van egy álmom, egy tervem amit szívesen csinálnék és Boszniában ilyenekből hiány van , tehát szerintem megtudnék belőle élni , viszont kellene hozza több dolog is...

Így, hogy nincs pénzem és a családomnak sincs túl sok , nem beszélem az ottani nyelvet, hogy tudnék kiköltözni legalább 1 évre ? Az is eszembe jutott, hogy elkezdek itt Magyarországon dolgozni , de eléggé szegényes megyében lakom és minimum 5-10 év kellen mire össze spórolgatom a pénzt, hogy ott tudjak hazát venni stb ...

Tudna nekem valaki tanácsot adni ? Valami jó ötletet ?



2019. okt. 26. 23:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elsőként érdeklődj a követségen, ill az oldalukon olvass utána. Szarajevóban van magyar követség, ill. Bp-en boszniai.
2019. okt. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem akarok bele szólni,de szeirntem megbánnád később
2019. nov. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Van egy álmom, egy tervem amit szívesen csinálnék és Boszniában ilyenekből hiány van , tehát szerintem megtudnék belőle élni , viszont kellene hozza több dolog is...


Így, hogy nincs pénzem és a családomnak sincs túl sok , nem beszélem az ottani nyelvet,"


Nem érzed az ellentmondást a két bemásolt mondatodban?


Nem beszéled a nyelvet, nincs pénzed a megvalósításra, nincs hol lakni, de ott akarsz élni és a tervedet megvalósítani.


"szerintem megtudnék belőle élni "

Ez mondjuk azért kevés egy "vállakozás" indításához. Adózás, jogszabályok, Társadalombiztosítás, stb


"Az is eszembe jutott, hogy elkezdek itt Magyarországon dolgozni , de eléggé szegényes megyében lakom és minimum 5-10 év kellen mire össze spórolgatom a pénzt, hogy ott tudjak hazát venni stb ..."


Miért akarsz rögtön ott házat venni? Lehet, nem is tudnád miből fenntartani - rezsi, stb. Tisztában vagy a kinti rezsi árakkal (villany, gáz, telekadó vagy közös költség, stb)


Azt javaslom, érettségizz le, kezdj el dolgozni BÁRMIT, gyűjtsd a pénzt a szülői házban élve és aztán apránként elkezdhetsz érdeklődni, megismerkedni a dolgokkal.


Legelőször gyűjts össze annyi pénzt, hogy kimenj EGYEDÜL min. 1 hétre egy apartmanba, vásárolj, főzz és majd meglátod, mennyibe kerül a megélhetés kint. Közben kérdezgetheted, hogyan tudnád megvalósítani a terved - bár ha a nyelvet sem beszéled, akkor nehéz lesz...

2020. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!