Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetséges szoftverfejl...

Hogyan lehetséges szoftverfejlesztőként elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Tény, hogy sok ilyen kérdés volt (bár a kérdezők története, alaphelyzete mind más!) és én is felismerhető vagyok, de már hihetetlenül kétségbe vagyok esve!!


Egy OKJ végén járok, ami mellett olyan szinten képeztem magam külön is, hogy az már súrolta a túlhajszoltságot. Az egyik egyetemen elsőéves vagyok estin.


Azzal szembesülök, hogy kvázi nincs hova beadni (főleg azzal a programozási nyelvvel, amit az OKJ-n tanítanak és pont ugyanazt nyomtam önállóan, már az OKJ előtt is). Ha mégis beadja az ember arra a kevésre, ami van, néha kínjában oda is, ahova 3 év tapasztalatot várnak, máskor pedig oda, ahol konkrétan más programozási nyelv van; természetesen szóba se állnak vele.

Ha mégis felveszik velem a kapcsolatot, akkor 2 lehetőség van. Vagy konkrétan logikai teszt, ahol elvérez az, akinek nem jó a logikai készsége - akkor is, ha a programozásban nehezen ugyan, de ezt ellensúlyozni tudja...

Vagy próbafeladat, amiből az ember kb. a fejlesztőeszköz / framework / programozási nyelv nevét érti csak. Elküldik 5-10 embernek ugyanazt a feladatot, vajon mennyi az esélye annak a jelentkezőnek, aki most hallja először ezeket a fogalmakat? Még ha valameddig el is jut a határidőig...


Az egyetem mellett természetesen normális munkát se találok, főleg, ha csak 6 órásat keresek.

Itt jön az, hogy a boltot nem tudom elviselni, de könyörgöm, azért tanultam érettségi óta rengeteget, hogy elkerülhessem!


Egyébként nem tudom, mi lehet azokkal, akik az OKJ-t úgy végzik el, hogy csak a kötelezőt tanulják meg 3-as, 4-esre... Pedig őket se lehet úgymond hibáztatni!


Egy variációt látok, elmenni egy szörnyű munkahelyre 110 ezer forintért 6 órában, teljesíteni ott, persze semmi hiba és a fáradtságot se lássák rajtad; mellette bejárni órákra és tanulni az anyagot; mellette fogni egy piacképes programozási nyelvet és brutálkomoly referenciamunkákat írni. Esetleg felvenni a Diákhitel2 mellé a Diákhitel1-et is.


Nektek mi a véleményetek?

Ha tapasztalat jön, az még jobb... ;)


2019. okt. 29. 09:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

"Vagy konkrétan logikai teszt, ahol elvérez az, akinek nem jó a logikai készsége - akkor is, ha a programozásban nehezen ugyan, de ezt ellensúlyozni tudja..."



Ez konkrétan a fából vaskarika amit írsz.

Akinek nem jó a logikája az felejtse el ezt a pályát. Annyi más szakma van amiben jó lehetsz.

2019. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Melyik ez a programozási nyelv, amit ennyire nyombak az OKJn, de mégsem kell senkinek?


Amúgy ha egyet-kettőt tudsz jól, akkor kb bármelyikbe bele tudsz rázódni pár hét alatt. Csak akarni kell.


De a szellemi munka nem extenzív: nem leszel jobb pusztán attól, hogy a ráfordított időt növeled.

2019. okt. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nekem rettentő rossz a logikai készségem, amit mértek is. Humán dolgokban elvileg jó lennék, de azok baromira nem érdekelnek.


Viszont tanulással, kitartással ellensúlyozni tudom.

Anno matekból picivel 90% feletti érettségit írtam, van már reál diplomám egész jó eredményekkel.

Mire az OKJ-n megírtuk az első pár kódsort, én már egy csomó dolgot tudtam, önállóan megtanulva, netről, még az OOP legalapjait is.


Ha rövid magyarázat után odatennének engem és egy átlagos képességű embert egy matekpélda elé, amíg az átlagosnak elég lenne figyelnie, nekem gyakorolnom kellene.


Szívesen tanulok az átlagnál többet annak érdekében, hogy legalább részben érdekes lehessen a munkám, de ha odatesznek egy baromi nehéz algoritmizáló feladat elé, vagy melyik ábra jön, vagy mi lehet a játékszabály, akkor jobb, ha hazamegyek...

2019. okt. 29. 10:03
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a szoftverfejlesztés ilyen. Könnyű amúgy elhelyezkedni, de logikai készség nélkül nem fog menni. Keress más reál pályát.
2019. okt. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"Akinek nem jó a logikája az felejtse el ezt a pályát."

Most őszintén, egy code monkey pozícióhoz egy multinál mennyi logika kell? Mikor kellett utoljára elgondolkodnod bármilyen adatszerkezet belső felépítésén? Használ ma még HashMap-en vagy Array-en kívül bárki bármit? A feladatok nagy része az, hogy értsd meg az öt évvel ezelőtti elődöd elcseszett kódját és tudj benne úgy hibát javítani, hogy más közben nem törik össze. Meg irkálj teszt scripteket, mert az már DevOps. Tudom, hogy vannak helyek, ahol tényleg kell a matek meg a logika, de igagázból azt sem kell tudnod, mi az a lineáris algebra ahhoz, hogy komoly neurális hálókat készíts, met úgyis ott a PyTorch meg a TensorFlow.


Kicsit túl vannak tolva a logikai tesztek.


Mondjuk jó lenne tudni, hogy a kérdező milyen nyelvet tanult, mert ha Turbo Pascal, akkor eláshatja magát vele...

2019. okt. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"Az egyetem mellett természetesen normális munkát se találok, főleg, ha csak 6 órásat keresek."


Azt írtad estin tanulsz, akkor miért ragaszkodsz annyira részmunkaidőhöz? Simán mehetnél 8 órába is dolgozni.

2019. okt. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

C#, azt nyomatják minden OKJ-n.


Hogy önállóan is pont azt kezdtem, egyéni szoc problemem, rossz döntésem.

2019. okt. 29. 10:39
 8/19 A kérdező kommentje:

Az infós szakok szerény véleményem szerint nem a csak vizsgaidőszakban tanulós dolgok. Pláne, ha önállóan is képeznem kell magam.


Heti 40 óra munka az az, hogy hétfőtől szerdáig például suli 4-től, sport, tanulás előtte, péntektől vasárnapig boltban napi 10 óra munka. Jó, emellett nem kellene sport.


Irodai adminisztrátor munka meg 40 órában se lenne, mert az Hétfőtől-péntekig és nem rugalmasak.

2019. okt. 29. 10:44
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"mellette fogni egy piacképes programozási nyelvet és brutálkomoly referenciamunkákat írni"


Egyáltalán nem kellenek brutál referenciák.

Lehetsz aktív válaszoló Stackoverflow-n, írhatsz pici kis library-ket amiket feltolsz GitHub-ra, blogolhatsz tök alap dolgok helyes alkalmazásáról stb.

Feltolsz Google Play-re egy alap Todo Android appot és már előrébb vagy, mint az egyetemi végzősök 99%-a.

Lehet senki nem fogja letölteni, vagy senki nem fogja olvasni a blogodat, de CV-ben attól még sokkal jobban mutatnak ezek, mintha nem lenne benne semmi.

2019. okt. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

C#-ban rengeteg állás van, ez egy elég felkapott nyelv.

A logikai teszteket én is rühellem, pedig a logikám jó, csak prog + logikát NAGYON ritkán gyakorol az ember.

A mostani állásomban is fél év alatt egyszer volt hogy logikát kellett programoznom, de az is megvolt pár óra alatt.

Szerintem gyökérség logikát tesztelni, mégis mindenütt ez megy.

2019. okt. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!