Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » El merjek menni egy angol...

El merjek menni egy angol nyelvű állásinterjúra úgy, hogy nem érzem elég biztosnak a nyelvtudásomat?

Figyelt kérdés

Az álláshirdetés alapján "angol nyelvtudás" volt az elvárás, így gondoltam megpróbálom, hátha elég a tudásom. Legutóbb haladó (B1-es szintű) tanfolyamra jártam, illetve itthon elkezdtem középszintű (B2) könyvekből nyelvtant, valamint szavakat tanulni.

Eddigi interjúk során javarészt személyes dolgokról kérdeztek angolul, pl. mi a hobbim, viszont ezen az interjún angolul egy szót sem kellett mondani, nem tesztelték.

Nem sokkal később hívtak is, hogy átmentem az első körön és szeretnének egy második, már angol nyelvű interjúra meghívni, ahol személyesen jelen lenne az ő vezetőjük, valamint videókonferencián a külföldi anyavállalat munkatársai, akikkel napi szinten kellene a későbbiekben telefonon, emailben együtt dolgozni. Kicsit meg is lepődtem, kérdeztem mire lehet számítani, majd kiderült szakmai kérdések is lesznek - szakmai angolt sosem tanultam. Az általános angol úgy ahogy megy, sok betanult mondatot vissza tudok mondani (pl. az önéletrajzomat és munkahelyi feladatokat fel tudom mondani angolul), de önálló mondatokat csak elég egyszerűeket tudok alkotni (az igeidők közül csak 4-5-öt használok és a gyakoriak a szóismétlések).

Elbizonytalanodtam, szerintetek van így értelme elmenni erre az interjúra vagy inkább lemondjam? Jeleztem a HR-esnek telefonban, hogy nem tanultam sosem szakmai angolt, így nehezen fogok tudni a szakmai kérdésekre válaszolni, erre azt mondta van még addig egy hétvégém, nézzem át.


2019. nov. 7. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Mérlegeld a dolgot, mit veszíthetsz ha elmész és mit, ha nem mész el.

Előbbi esetben szerintem semmit, így logikus választásnak tűnik.

Gyerek vagy egyébként, vagy miért vagy képtelen egyedül meghozni ezt a döntést?

2019. nov. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

:) Igazad van, nincs vesztenivalóm, de nem szeretnék totálisan leégni azzal, hogy odamegyek egy jól megrendezett interjúra és leégek azzal, hogy nem tudok válaszolni valamire érthetően.

Illetve ami elbizonytalanított: nemrég egy régi ismerősömnek meséltem erről az interjúról (ő középszinten magabiztosan beszél angolul) és azt mondta, hogy ő biztosan nem menne el ilyen interjúra, mert ha szakmai dolgot kérdeznének tőle nem valószínű, hogy angolul tudna válaszolni. Én általános angoltudást illetően is alatta vagyok valamivel, így kicsit félek tőle.

2019. nov. 7. 13:51
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Csatlakozom az elsőhöz. Ha ilyen egyszerű kérdésben sem tudsz egyedül dönteni, akkor érdemes egy pszichológust felkeresned, mert valami gond van. Lehet, hogy már 5-10 alkalom után magabiztosabb leszel.
2019. nov. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Leégsz? És akkor mi van?
2019. nov. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Még csak annyival egészíteném ki az előttem szólókat, hogy a 4-5 igeidő teljesen jó egy állásinterjúra. Csomó emberrel találkoztam már a munkám során, akik pengének gondolták magukat, és 3 igeidővel mindent megoldottak. Emiatt ne aggódj.
2019. nov. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Legrosszabb esetben annyi történik, hogy csak gyakorlásnak, tapasztalatszerzésnek jó az interjú.
2019. nov. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
6-os így van, de ezt egy ilyen embernek nem fogod tudni megmagyarázni... Retteg attól, hogy mit szólnak hozzá, "leég" olyan emberek előtt akiket soha többé nem fog látni. Stb. Ezt a gondot máshol kell kezelni.
2019. nov. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7. Nézd: "odamegyek egy jól megrendezett interjúra és leégek."

Azaz az, hogy leégek csak másodlagos, nyilván ott helyben kellemetlen, de valóban többet nem látom őket, nem releváns mit gondolnak. Kicsit rosszul tettem fel a kérdést ez tény. Leginkább azon töröm az eszem, hogy van-e értelme odamenni, hiszen nem a szomszédban van. Először biztos voltam abban, hogy elmegyek, ugyanígy nincs mit vesztenem alapon, de aztán ez az ismerősöm próbált lebeszélni, hogy neki sem menne, leégés lesz, értelmetlen megtenni az utat, így elbizonytalanodtam és gondoltam felteszem itt a kérdést, hátha valaki leírja, hogy ő már volt hasonló cipőben és jól szerepelt az interjún, érdemes elmenni! - Már csak úgy megerősítésként :)

Viszont nyilván a célom, hogy megpróbáljam hisz lehet nincs jobb jelöltjük vagy mégis jól teljesítek, sosem lehet tudni.

A többieknek köszönöm a segítséget, ha valaki 3 ideidővel is képes megoldani érthetően a mondatokat, akkor érdemes megpróbálnom.

2019. nov. 7. 14:25
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
@9 Hát én a saját csapatomból kiindulva egy ilyen pozinál még sima felsőfokkal is kivágok mindenkit az interjúkról. Szerintem nem elég. Minőségi munkát ilyen szintű nyelvtudással nem lehet végezni. C1+-C2 az a szint, amellyel már kényelmesen lehet működni. Néha egy-egy nyelvtani hiba belefér, de például az, hogy valaki még az igeidőket sem tudja rendesen használni, nem hogy tisztességes formális angolt, az egyértelműen kizáró ok egy magát komolyan vevő cégnél.
2019. nov. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9. Épp ez az oka annak, hogy olyan álláshirdetésekre jelentkezem, ahol maga a feladatkiírás magyar, illetve társalgási szintű vagy középszintű nyelvtudást kérnek, jelen esetben csak annyi volt a kitétel, hogy "angol nyelvtudás", gondoltam majd pontosítanak vagy felmérik az elég-e ami nekem van. Olyanra eleve nem jelentkeznék, ahol felsőfokú/tárgyalóképes/folyékony/erős kommunikációs szintű nyelvtudásra van igény, hisz azt nem tudom nyújtani. Ezzel szemben az az érzésem, hogy itt hasonlóra lenne szükség.

Több olyan barátom, ismerősöm van akiknek a munkakörükhöz szükséges volt középfokú angol nyelvtudás, ám nem kell napi szinten használniuk, ha jönnek külföldről akkor fogadják őket, elmennek ebédelni együtt, néha kimennek külföldi konferenciára, esetleg heti 2-3 alkalommal váltanak levelet külföldi kollégákkal. Számomra is ez lenne a sima középfok, aztán lehet én gondolom rosszul.

Illetve igen, éppen ezért kételkedem abban is, hogy ilyen nyelvtudással még ha az interjún meg is felelek a napi telefonos kapcsolatban hogyan fogom elvégezni a munkát a külföldiekkel, mi van ha valamit nem értek, vagy ők nem értenek, hiszen így nehéz a munkát jól elvégezni. Nálunk a munkahelyemen aki hasonló angol nyelvű napi szintű munkaegyeztetéseken részt vesz, illetve napi szinten telefonon egyeztet a külfödiekkel az erős felsőfokú nyelvtudással bír.

2019. nov. 7. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!