Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintem jó volna ha az...

Szerintem jó volna ha az állam engedne mondjuk adót arra a személyre a cégeknek, akiket kevés szakmai gyakkal alkalmaz mondjuk két év erejéig. Mit szóltok?

Figyelt kérdés
Szal értitek mit mondok ugye? Így lenne melója, és később gyakja több embernek, és a cégeknek is megérné kevesebb gyakkal rendelkezőt is felvenni. Hangsúlyozom, hogy is, mert azokkal nem kell kicseszni akik már tudnak. Vélemények?
2010. júl. 18. 09:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen. Pont ezen gondolkoztam, hogy ilyen módon lehetne támogatni a kismamákat, a nagycsaládosokat, a mozgáskorlátozottakat, a hátrányos helyzetűeket... tulajdonképpen mindenki után járna ilyen támogatás, ergo kevesebb adóbevétel lenne és a problémát nem oldaná meg.

Csak akkor, ha egy kiemelt csoport kapná ezt a kedvezményt. Na de melyik csoport? Kik fontosabbak, a pályakezdők vagy a nagycsaládosok (akik ugye tesznek azért, hogy 30 év múlva legyen még nyugdíjunk)?

A másik meg az, hogy a munkáltatók szerintem átállnának arra, hogy kétévente felvesznek mást az adott pozícióra és kirúgnák, aki eddig volt, hiszen magasabb járulékokat kell utána fizetni... simán el tudom képzelni ezt a reakciót sajnos.

2010. júl. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És ha lenne egy idő adva rá, hogy pl pályakezdőként is csak akkor ha már egy éve nincs melója? És ugyanígy a többiekkel is. Rossz anyagilag is meg lelkileg is munkanélkülinek lenni, én most tapasztalom már egy éve, egyre kevesebbre tartom magam, még egy ratyi cégnek sem kellek, csak az olyan hüle pénzintézetek jelentkeznek akikhez pénz kell, hogy elinduljak. olyanba meg már voltam, rá is fáztam.
2010. júl. 18. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!