Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha havonta betegállományba...

Ha havonta betegállományba megyek azt milyen munkahelyen tolerálják?

Figyelt kérdés

:D persze tudom hogy sehol.

De ha kb havonta egy akut vakbèlgyulladás tüneteit hordom ki lábon és képtelen vagyok bemenni,akkor mit tehetnék?


Nem az a lényeg,hogy van-e ilyen betegség...vagy menjek orvoshoz...

Én most csak egy hasonlatot mondtam és én tudom hogy ilyen sűrűn elég nagy gondot jelent dolgozni.



2019. nov. 8. 22:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen sűrűn jelent nagy gondot dolgozni? Heti 5 napot? Hát igen, megterhelő, de pár milliárd ember meg tudja csinálni.


Amúgy lehet olyan munkahelyet keresni, ahol van HO, és akkor nem kell TPre menni.

2019. nov. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ja! Igen. Pár milliárd ember képes rá. Erre nem is gondoltam, én lusta szar.

én tudom mivel jár ez a betegség. Ès 100.000 emberből 2,5öt érint.

Akkor igen, nagyon sokan átèrzik ezt.


HO valid.

2019. nov. 8. 23:23
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Távmunka?

Rugalmas munkaidő?

Esetleg saját vállalkozás?

Na, akkor meg is halnál, azt inkább ne.

2019. nov. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nekem is ezek jutottak eszembe. Csak érdekelt hogy lehet van olyan amire nem gondoltam.


Ki az akinek az a célja a munkával hogy meghaljon? Ha amúgy is emberek nagyrèszènèl gyárilag selejtebb az ember akkor miért kéne még jobban szivatni?

Zentèt is elküldenèd egy a bányába dolgozni majd ha megnő? Vagy egy kézfej nélkül született embert elküldenèl rakodó munkásnak?


Az ítélkezés nagyon megy. Nem csalódtam.

2019. nov. 9. 10:37
 5/13 A kérdező kommentje:

vállalkozásban: a felfutási időszak, kockkázat

ügyfélmegratás,megbízhatóság, határidők,


na meg persze mindenehez egy jó ötlet/piaci rés


ezek nyilván nehezebben megugorható dolgok.

nincs lehethetlen, de, hogy a végén ne állj földbe sokmindennek összekell jönni. Itt sem a dolgozni akarással van porbléma,ha nem az adott rossz állapot, csökkent képesség stb..

2019. nov. 9. 11:32
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Az a munkavállaló, aki nélkülözhető minden hónapban egy hétre, arra valójában nincs szükség...

Ez lebegjen a szemed előtt.

Menj el közszférába, ott elférnek az ilyen emberek, versenyszférában jó eséllyel nem tolerálják hosszú távon. Hacsak nincs valami extra képességed, készséged, vagy nem tudsz a betegállomány alatt homeoffice-ban dolgozni.

2019. nov. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló: jó gondolat, köszönöm a tanácsod igazad van.
2019. nov. 9. 11:37
 8/13 anonim ***** válasza:
A közszférában sem tolerálják a sok hiányzást. Viszont, ha sokszor ezt teszed a munkatársaddal cseszel ki. Az viszont nem szép dolog.
2019. nov. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Talán közalkalmazottként , köztisztviselőként megteheted , de csak akkor ha már megvan a határozatlan idejű szerződésed.

A BV- nél volt( van ) egy hölgy , aki 15 év alatt 6 évet dolgozott , mivel vagy szült , vagy betegállományban volt.( Nem igazán közkedvelt a kollégai között , mert a státuszt foglalja , de a munkáját a kollégáknak kellett elvégeznie .)


Esetleg még szóba jöhetne a távmunka , ahogy előttem írták , de ahhoz valamihez érteni is kellene , a vállalkozás meg felejtős , hiszen amíg betegeskedsz , addig is fizeted a közterheket.


Régen a rokkantosítás volt a megoldás , egy ismerősöm karambolozott , felrepedt a szemöldöke , erre lerokkantosították , több volt a rokkantságija , mint az én fizetésem.A tüneteket napi 1,5 liter vodka segítségével produkálta , azt egyébként azóta is megissza.Olyan remegést tud produkálni , hogy mindenki a csodájára járhat!


Esetleg nem kéne kideríteni , hogy mi is a bajod?

Ha találsz ilyen melót , dobj egy email - t , engem is érdekelne.

2019. nov. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

világos. Dolgoztam már így, tudom hogy a kollégáknál ez feszültséget gerjeszt,bár nem jókedvemből nem vagyok ott. Ezt értelmesebb/ empatikusabb kollgák tolerálták, de tudom ha effektiv több az aznapi meló meg még esetleg olyat elkell végezni amit amúgy nem szoktak, plusz melókat azt senki se teszi vígan mosolyogna, ne pláne igen sűrűn.


A betegség oka tisztázott, csak olyan faszányos ez hogy itton az orvosi bizottság nem tudja hova sorolni protokol se igen van rá, és mivel a tüneteket nem állandóan produkálom így kb egészségesnek látszom.


Nem tudok ilyen remegéseket meg hasonlókat produkálni. Meg nem is az a célom,hogy ingyenpénzt kapjak. Csak integráció lenne jó, valamilyen formában.

2019. nov. 9. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!