Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakot kell elvégeznem?

Milyen szakot kell elvégeznem?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem ha esteleg gazdasági igazgató vagy valamilyen gazdasági tevekenységet végző csoport vezetője esetleg vezér igazgató szeretnék lenni? Nyilván tudom ez nem egyik napról a másikra történik évek kellenek hozzá,de tudnátok segíteni milyen szakot válasszak az egyetemen hogy esélyem legyen egyszer egy ilyen pozicíóra? Előre is köszönöm a segítséget...
2019. nov. 11. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Corvinus gazdmen, nemzetkozi gazdalkodas, penzugy. Persze az itt vegzettek 99(.9)%-a nem lesz vezerigazgato, de talan nagyobb esellyel, mint a mas szakokon/helyeken. Sok mernok is vezetoi pozicioba kerul termeszetesen.


De: azt gondold meg, hogy ez egy mennyire jo cel? Hany eves vagy? Mi motival arra, hogy vezerigazgato legyel? Hatalom? Penz? Sok munka, sok felelosseg?


Szerintem inkabb arra gondolj, hogy mit szeretsz csinalni. Lehet a fizika orat szeretted, es mernok szeretnel lenni. Lehet biologus, stb. ezek a szakok nem biztos, hogy vezerigazgatova tesznek, de realisan, ennek az eselye barmely szaknal keves. Es kulonben is: miert jo vezerigazgatonak lenni?

2019. nov. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm..

Az lenne még a kérdésem én most kereskedelmi iskolába járok idén érettsegizek..jővőre pedig van egy plusz évünk a technikum. Ez estleg adna többlet pontot ha ilyen szakot választok?

2019. nov. 11. 19:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Felvi.hu-n megnezheted mi ad pontot. Gondolom emelt erettsegi es nyelvvizsga biztosan. Nagyon jo, hogy vannak hosszutavu celjaid, viszont szerintem most koncentralj a legkozelebbi fontos dologra: az erettsegire (esetleg nyelvtanulas)
2019. nov. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!