Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hogy éreznétek magatokat...

Ti hogy éreznétek magatokat az én helyemben? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy borzasztó erről beszélni, de protekcióval kerültem be egy munkahelyre. Ez nem valamiféle beajánlást jelentett, hanem egész egyszerűen felvettek állásinterjú nélkül. A képzettségem alapján megfelelek a követelményeknek. Az egyik rokonom közbenjárt értem, pedig én direkt kértem, hogy ne tegye, de mivel már annyira nem kellettem sehová, annyira nem jeleztek vissza sehonnan, hogy megsajnált, és kihasználta az ismeretséget, amikor jelentkeztem egy bizonyos helyre. Azóta haragszom rá, mert nem mondhattam nemet, hiszen akkor magát égette volna be az ismerőse előtt, hogy visszautasítottam a lehetőséget.


Nos, engem ez baromira nyomaszt. Éjjel nem alszom, mert folyton ezen kattogok, hogy erkölcsileg ez nem helyes. Nem túrtam ki senkit, csak nem hirdették meg arra munkára az álláshirdetést, ennyi történt.


Annyira zavar ez a dolog, hogy már lehajtott fejjel közlekedek napok óta a munkahelyen és környékén, és nagyon szégyellem magam a munkatársaim és a közvetlen főnököm előtt is. Félek, hogy szívatni fog, és hogy a kollégák utálni fognak vagy már utálnak is.


Ott akarnám hagyni a p*ba ezt a helyet, de ha nem lenne ez a melóhely, nem vennének fel sehova, vagy pedig csak hónapok múlva, és nekem most szükségem lenne tapasztalatra, hogy önbizalmat szerezzek, mert depressziós vagyok.


Lelkileg megvisel, hogy folyton arra gondolok, hogy én nem a saját teljesítményemből kerültem ide, és nem érdemlem meg ezt az állást, fizetést.


Kezdettől fogva érzem, hogy szúrom egyes kollégáim szemét, (vagy csak képzelem), hogy megvetnek engem. A kisfőnök is tesz felém gúnyos módon halvány utalásokat erre a helyzetre.


Ti mit tennétek a helyemben? Maradnátok a jó fizetés és a tapasztalatszerzés miatt, túltennétek magatokat a dolgon vagy felmondanátok, és inkább lennétek munkanélküliek pár hét után, és saját erőből próbálnátok meg munkát szerezni?



2019. nov. 12. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

" inkább lennétek munkanélküliek pár hét után, és saját erőből próbálnátok meg munkát szerezni?"

"mivel már annyira nem kellettem sehová, annyira nem jeleztek vissza sehonnan, hogy megsajnált,"


Akkor most miről beszélünk? Hiszen saját erőből nem tudtál elhelyezkedni...

Hogy mit csinálj? EMELD FEL A FEJED, MOSOLYOGJ és bizonyítsd be, hogy nem érdemtelenül kerültél oda. Dolgozz normálisan, ahogy mások, ne lehajtott fejjel közlekedj és ne foglakozz azzal amiket beképzelsz magadnak: "Kezdettől fogva érzem, hogy szúrom egyes kollégáim szemét, (vagy csak képzelem),"


ÖRÜLJ ÉS DOLGOZZ! :-)

2019. nov. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Ne aggódj, nem mindenki olyan, vannak még jó emberek.

Itt vagyok például én, segítek, ahol tudok.

Szóval ha esetleg legközelebb is megkínálna ez az ismerősöd mondjuk egy 2 milkás fizetésű tanácsadói állással, nyugodtan gondolj rám.

Én, a mazochista állat pusztán emberbaráti szeretetből elvállalom majd azt helyetted, bár tudd, hogy nekem is borzasztó lelki teher lesz, le se hunyom majd a szemem, nem merek majd emberek közé menni.

2019. nov. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
átlagbér alatti a fizetésem, úgyhogy mellé lőttél
2019. nov. 12. 21:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben minden erőmmel azon lennék, hogy bebizonyítsam, hogy igenis odavaló vagyok, jó munkaerő vagyok és jól jár velem a cég. Szerintem ez az egyetlen járható út és ezzel tudod egyedül kiérdemelni a kollégáid tiszteletét, ha netán tényleg szúrós szemmel néznek rád.
2019. nov. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor jó fizetés vagy átlag alatti?


Mert az is lehet, hogy örültek, hogy találtak egy balekot aki olcsón dolgozik nekik.

Nem ők tesznek neked szívességet! Ne így fogd fel. Örüljenek, hogy olcsón dolgozol nekik.


Nem az 'év dolgozója' kitüntetést kaptad érdemtelenül, nincs miért szégyenkezned! Ez egy munkahely ahol te a munkád adod, ők cserébe pénzt.

2019. nov. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

És? A lényeg ne égesd le.

Lesznek ennèl durvább dolgok is a világban.

2019. nov. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Először is, közszféráról van szó.

Másodszor pedig a fizetés csak számomra elég jó, az igényeimet kielégíti, de másnak nem biztos, hogy elég lenne.

2019. nov. 13. 11:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozz keményen és szorgalmasan, ne szégyelld, hogy protekcióval kerültél be
2019. nov. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Azta! Te egy gyík vagy! Tetszik vagy sem ilyen az élet! Lehet itt lelki sérültet játsszani de akkor majd éhenhalsz és eladósodsz. Ne sajnáltasd magad mert más sem sajnál téged. Bizonyíts a munka terén! Amúgy az ilyen szerencsétlen embereket akik gyengék, reggelire megeszik a kollegák előételnek. Szívd fel magad legyél kemény dolgozz becsülettel és minden oké! Ha meg csíra vagy akkor számolj le és menj el összeszerelőnek műszakolni, aztán majd ráérsz bánkódni hogy bamba vagy és nem kellett volna leszámolni.
2020. jan. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!