Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hogy éreznétek magatokat...

Ti hogy éreznétek magatokat egy ilyen után? Szerelmi élet plusz munka (? )

Figyelt kérdés
Egy helyen dolgoztunk a barátommal, én diákként, most engem kirúgtak, azzal a kifogással, hogy a beszélgetésünk elvonja a figyelmet a munkáról, és állítólag nem úgy viselkedünk, mint egy munkahelyen kéne. Sz-rul esik, hogy nem is szóltak előtte, de főleg az, hogy a belemet kidolgoztam, és csak mert a barátom mellett dolgoztam, és beszélgettem vele, semmit nem számít a munkám, csak a látszat. Hozzátenném közel sem beszéltünk annyit egymással, mint mások, főleg hogy itthon is együtt vagyunk, csak azért szúrta a szemüket, mert egy pár vagyunk. Mit kellett volna reagálni?
2013. máj. 17. 18:32
1 2
 1/13 anonim válasza:
6%
A meló, a barátság meg egy másik kategória.
2013. máj. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Semmit, tanultál belőle, hogy a munkahely az munkahely, pasizni meg otthon kell. Az hogy mások is ezt csinálták, sajnos nem jogosít fel arra, hogy te is megteheted ugyanazt.
2013. máj. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Azért ha "rendesek" lettek volna előtte szólhattak volna hogy ennek nem lesz jó vége.És ha azután sem álltok le akkor küldenek el.Lehet ám hogy ez csak ürügy volt.
2013. máj. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De ez az, hogy igyekeztem a lehető legjobban dolgozni, és a barátom (élettársam) is így tette, hogy ne érje szó a ház elejét, de hiába. Annyira bosszantó, hogy a látszat számít, nem az, hogy mit csinál az ember.
2013. máj. 17. 18:41
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Hát szerintem ez más helyen is így megy. Nem dumálni jár az ember a munkahelyére, még akkor sem, ha közben tényleg dolgozik is. És szerintem biztos figyeltek már egy ideje és úgy lett elegük. Ez van, keress egy másik munkahelyet.
2013. máj. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én is így indultam, hogy nem dumálok, aztán láttam, hogy mindenki beszél, én legyek az egyedüli, aki kussol?:S
2013. máj. 17. 18:50
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Jól eltűnt a válaszom. :) Mindegy.

Szóval mi is együtt dolgoztunk a párommal és bár engem nem ezért küldtek el, én is tapasztaltam furcsaságokat. Ahogy megtudták, hogy együtt vagyunk, folyamatosan figyeltek minket, ha már csak köszöntünk egymásnak, ott állt mellettünk valaki, hogy ne beszélgessünk, haladjunk. Közben meg mások a fél munkaidőt eltrécselhették.


A lényeg, hogy ha a munkáltatóid emberségesek lettek volna és látnak valami negatív változást a teljesítményedben, a munkamorálodban, a viselkedésedben és nem alapból az volt a cél, hogy elküldjenek, figyelmeztettek volna, hogy ennek nem lesz jó vége, szedd össze magad.

A másik, hogy ketten beszélgettetek, mégis csak téged küldtek el, ami furcsa. Ne érts félre, nem kívánom, hogy a párodat is elküldjék. Csak azért (ha úgy történt, ahogy leírtad) ez így kicsit sántít.

2013. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Én is így indultam, hogy nem dumálok, aztán láttam, hogy mindenki beszél, én legyek az egyedüli, aki kussol?:S"


Ez nálunk is így volt, általában nem volt baj, ha munka közben beszélgettünk is, sőt néha a vezetőség is odajött beszélgetni, szóval nem volt elvárás, hogy ne szóljunk egymáshoz, csak az, hogy dolgozzunk. Mindaddig, amíg meg nem tudták, hogy egy pár vagyunk. Onnantól figyeltek, ellenőriztek minket és nem túlzok, ha azt mondom, két szót nem válthattunk többet egymással. Mással bárkivel, csak egymással nem.

2013. máj. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem is elküldtek mikor rájöttek hogy egy párt alkotunk az egyik kollégával. Pedig nem beszélgettünk, mert nem is egy épületben dolgoztunk. Együtt ebédeltünk és együtt mentünk haza. Mégis úgy döntöttek, hogy az egyikőnknek menni kell. Ez én voltam, aki nem volt a cégnél olyan hosszú ideje. Sajnos tény, hogy a cégen belüli kapcsolatokat sok helyen nem nézik jó szemmel. Addig jó, amíg nem sokan tudnak róla!
2013. máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi sosem titkoltuk, hogy együtt vagyunk a párommal, pedig egy helyen dolgoztunk. Nem tudom, hogy ezért-e vagy másért, de végül is engem küldtek el, de nem bántam, kifáradt már az a munka, szakmailag mindent elértem, amit lehetett - ott, abban a munkakörben.
2013. máj. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!