Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kiemelkedő ha valakinek 25...

Kiemelkedő ha valakinek 25 évesen saját lakása és kocsija van Magyarországon?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy 30 milliót érő lakás, meg 4-5 milliót érő kocsi.


Maga a "tény" érdekel, azt tegyük félre hogy önerőből/örökölte/szülők által/külföldi munkával/nyeremény.



2019. nov. 13. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben hitelmentes, akkor igen, az.


A magyar *háztartások* (= férj + feleség) átlagvagyona 2017-ben 27,1 millió volt. Ha hozzávesszük, hogy az illetőnek egyedül van ekkora vagyona, ráadásul fiatalon, karrierje elején, akkor átlag felettinek tekinthető.


[link]

2019. nov. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp. Az emberek nagyobbik része még 40 évesen 2 gyerek mellett is albérletben él.
2019. nov. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Top 1% a 25 év körüliek között.


Nekem 26 évesen 4 millió ft félretett pénzem van és még ilyen embert se nagyon ismerek másikat személyesen a korosztályunkban (egy-két kivétellel) sok-sok tucat emberből, nemhogy olyat, akinek nagyságrendileg ennél tízszer több vagyona van.

2019. nov. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen igen. Még ha hitel is van rajta (amit tud fizetni és nem várható csőd)
2019. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

De ez sok más országban is kiemelkedő lenne.

2019. nov. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen, magas fizetéshez kell minimum egy diploma. Tehát az illető 22 évesen kezdhetett leghamarabb dolgozni.

Akkor félretett nettó 972.000 Ft-ot havonta, ha anyuéknál lakott, akkor keresett mondjuk 1.200.000 Ft-ot :D Kezdőként. Szóval igen, kiemelkedő.


Ha viszont kapta vagy nyerte, akkor mitől emelkedne ki? Akkor szerencsésebb, mint az átlag 25 évesek, de ennyi.

2019. nov. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
Nem. Kiemelkedni tehetséggel, munkával lehet. Az illetőnek egyik sincs
2019. nov. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha papa, mama vette akkor azaz ő érdemük, nem azé, aki kapta :D

Ha szomszéd gyereke nyer a matek versenyen, ahhoz neked mi közöd van. Max egy lépcsőházba laktok, ennyi. :D

2019. nov. 14. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

"Ennyi idősen, magas fizetéshez kell minimum egy diploma. Tehát az illető 22 évesen kezdhetett leghamarabb dolgozni.


Akkor félretett nettó 972.000 Ft-ot havonta, ha anyuéknál lakott, akkor keresett mondjuk 1.200.000 Ft-ot :D Kezdőként. Szóval igen, kiemelkedő."


Vagyis 6 évvel később kezdene el dolgozni mint egy szakmunkás. Azok többsége is külföldön kezd. Teljes ellátás (szállás, étkezés, uti ktg térítés ) mellett félre tud tenni havi 5-600.000-et kezdő pozícióban is, 9 év alatt, meg felmehet ez 1 millió körülire is.


Ha kiszámolod 9 év alatt még a kezdő fizetéssel 86 millió/év megtakarítás ) is simán hozza ezt egy jó szakmunkás, aki addigra már vezető pozícióban van 1M Ft/hó alkalmazotti fizetéssel is akár külföldön, amiből itthon akár több ingatlant és autót is vehet magának

( saját tapasztalat ).

2019. nov. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az hogy 25 évesen valakinek saját kocsija van az nem kiemelkedő. Mondjuk a 4-5 milliós kocsi azért már igen (de önmagában a kocsi az nem). Az pedig, hogy még akár egy 30 milliót érő lakása legyen, az végképp kiemelkedő. 30 éves kor alatt ebben az országban képtelenség a saját ház. Kivéve ha örökli az illető vagy nyeri. Hitelre sem sok 30 év alattinak van ilyen lakása (max akkor tudom elképzelni, ha IT területen dolgozik és van nettó 5-600 000-es fizetése.)


28 éves létemre nekem is csak 4 millió Ft félre tett pénzem van (plusz mellette 3 éve fizetek LTP-t, meg tavasz óta szabad felhasználásút meg nyugdíjbiztosítást). Kocsim van, de jövőre már 30 éves lesz. Igaz, én ezt felújítottam, tehát nem egy széthullott rozsdás tragacsra kell gondolni.


Nettó 300-at keresek (januártól 330-ra emelkedik a fizum), de még így is full csórónak érzem magam. És tudom, sokan még ennek a töredékét sem keresik meg. Én sokszor reménytelennek érzem a helyzetem akkor is.

2019. nov. 21. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!