Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kiemelkedő ha valakinek 25...

Kiemelkedő ha valakinek 25 évesen saját lakása és kocsija van Magyarországon?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy 30 milliót érő lakás, meg 4-5 milliót érő kocsi.


Maga a "tény" érdekel, azt tegyük félre hogy önerőből/örökölte/szülők által/külföldi munkával/nyeremény.



2019. nov. 13. 17:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Már csak azért is biztosan kiemelkedő, mert átlagban a diplomások jobban keresnek, és ha valaki egy mesterdiplomát meg akar csinálni, az alapból 3.5 + 2 év, meg 0.5 - 1 év csúszás (és nem csak a lusta gyökerek csúsznak), szóval ha 19 évesen felvették az egyetemre, akkor kb. pont 25 évesen fog végezni. Ha előtte dolgozik is az ember, ennyi pénzt biztosan nem szed össze félállásokból.


Szóval önerőből akkor van erre esély, ha nem járt egyetemre és pont belenyúl valami nagyon jólfizető szakmába, vállalkozásba. Esetleg akkor, ha pont összejött neki valami befektetés, de ezek mind nyilván nagyon ritka dolgok. Azoknak a szülőknek meg akik megtehetik, hogy rászórjanak 30-40 millió forintot a gyerek életének elkezdésére általában van annyi eszük, hogy nem iratják a gyerek nevére egyből a lakást. :) Legalábbis én ezt láttam magam körül.

2019. nov. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mint tény, kiemelkedő. Viszont a magyar népesség jellemzően tulajdonosa az ingatlannak szóval könnyű örökölni, és vannak akiknek a szülők vesznek vagy segítenek.


Mindenki más és más helyzetben körülményekben él, engem az érdekel hogy ez a valaki melyik kategória és mennyire egoista/felvágó életet él de ez más kérdés;)

2019. nov. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Utolsó 2, ez amúgy így van. Nekem egyik ismerősömnek épült most háza. 20 évesen elkezdett gyűjtögetni, össze is rakott 10 millió Ft-ot. Azért itt megjegyezném, hogy ezt úgy rakta össze, hogy sehova nem jár a munkán kívül. Most 28 éves a srác. Szórakozás nulla, maximum szilveszterkor, év közben max 1-2 sörözés, de ettől nem több. Nem tudok róla, hogy barátnője lett volna bármikor is az életében (szerintem nem is volt). A háza több mint 20 millió Ft-ba került, a maradék több mint 10 millió Ft-ot a családja fizette ki. Szóval hitel nélkül van neki. De olyan áron nekem nem kéne ház, hogy se barátnő, se semmi kikapcsolódás egyáltalán.
2019. nov. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!