Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Találtam egy jó a tanulmányaim...

Találtam egy jó a tanulmányaimnak megfelelő állást. (köztisztviselőit) Viszont pályakezdőként mire számíthatok ha már a pályázat folyamatába szakmai felkészültséget vizsgálnak?

Figyelt kérdés

Most végeztem mesterképzésen de azt gondolom azért csak elmondják majd mit hogy kell csinálni?

Nem tudom ilyen helyeken van bizonyos fokú úgymond betanítás? Vagy egyből azt várják el képben legyek mindennel? (Bár lehet be se hívnak és aggódni sem kell:D)


2019. nov. 14. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:

A köztisztviselői csak annyit jelent, hogy milyen alapon kapod a fizetésed, meg hogy állami fenntartású helyen fogsz dolgozni, a munkádról ebből nem tudunk meg sokat, így nehéz lesz válaszolni.

Ha önkormányzatba mész asszisztensnek, az nyilván nem ugyanaz, mintha a nemzeti választási irodánál szavazatot ellenőrzöl, és az is más tudást kíván meg, ha a médiahatóságnál vagy IT szakember...


De ha neked segít valamit, én most kezdek köztisztviselőként, és két hétig kb betanulok. Most ezzel beljebb vagy? :D

2019. nov. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Városrendezési ügyintéző. Viszont kezdetnek jó lenne ez is.


Bár gondolom az állásinterjút sem úgy képzeljem el hogy na akkor idézzek teszem azt a területfejlesztési és rendezési törvényből. Vagy bármiből ami oda kapcsolódik.

Mondjuk nagy elvárás nincs csak egyetem és néhány térinformatikai program amelyeket megtanítottak az egyetemen.

Amúgy még egy kérdésem lenne ha valaki képben van a dolgokkal.

Pár hónapja végeztem és az adott várostól messze élek de nem reménytelenül. (kb 150km). Ilyenkor van bármi lakhatási támogatás amire lehet számítani? A suliba 200km-ert utaztam naponta de munkával már a 150 is húzós lenne mert teljesen más.

2019. nov. 15. 00:14
 3/7 anonim ***** válasza:

A munkaügyiben lehet érdeklődni lakhatási illetve utazási támogatásról, bár általában ez csak max egy évre szól. (lehet ez már megszűnt)


Én egyébként megfordultam már néhány interjún, de többnyire inkább pofa vizit jellegűek voltak. Legyél nyitott, pofázz sokat és próbálj meg valamennyi szakmaiságot belevinni. Amire tényleg kíváncsiak szakmai tudás stb. azokra úgyis rákérdeznek.


És betanulás pedig jóformán mindenhol van. Senki nem vár lehetetlent :D

2019. nov. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Mondjuk az egy év is több mint a semmi és azalatt már lehet kezdeni valamit.

Amúgy ha nem terhellek le még egy utolsó kérdésem volna. :D

Nincs megadva szakmai tapasztalat kikötésnek mégis szakmai életutat bemutatót kérnek. Most mint pályakezdő az alap önéletrajzot mégis mivel egészítsem ki hogy bemutassam a szakmai életutamat. :D Vagy ez csak ilyen megnevezés komolyabb mögöttes tartalom nélkül?

Ma tervezem elküldeni nekik de van pár olyan dolog amit nehéz hova tenni.

2019. nov. 15. 01:01
 5/7 anonim ***** válasza:

A jogszabályban úgy van, hogyha jól emlékszem, hogy a cafetérián felül adhat az adott hely albérlet-támogatást (meg sok mást is), de nem kötelező. Szóval lényegében adott helyi költségvetés és preferencia - egy kérdést megér, mert a jogszabályi keretek biztosítottak, de ne ez alapján dönts, hogy odamész-e.

Utazási támogatás viszont szinte fix, hogy van a cafetériában (legalábbis fordítható rá), de egy ilyen utazgatás igencsak megterhelő lenne.


Az önéletrajzot meg gondolom úgy értik, hogyha te mekiben meg a sarki kisboltban dolgoztál előtte, azt kár beleírni, tehát arra kíváncsiak, ami szakmailag releváns.

Pályakezdőként én pl beleírtam anno az egyetemi gyakorlatokat is, hogy kicsit dúsítsa, hogy én hű már hány szegmensét láttam a szakmának. :)

Illetve a tanulmányok résznél is ki lehet fejteni röviden, hogy mit is tanultál, az europassban pl van olyan rublika ott, hogy főbb tárgyak. Ezt is meg lehet tenni, hogy te mekkora szakmai vagy. :D

Mást nem nagyon tudsz tenni, de ezt nyilván ők is tudják, ha pályakezdő vagy, akkor még üres az önéletrajz, ez van, de ez logikus.

2019. nov. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Hát ha te képes vagy napi 150 kilométert utazni egy minimálbéres csinovnyik melóért, szerintem nem vizsgálnak azok semmit, hanem örülnek, hogy találtak maguknak egy jó balekot - hacsak nincs más jelentkező is :)


Önkormányzatnál általában az dolgozik, aki helyben lakik és lusta elmenni a kis falujából máshová normális fizetésért.

2019. nov. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos felenk az onkormanyzatnal semmi lehetoseg nincs aztan valamit muszaj talalni legalabb addig ameddig valamennyi szakmai tapasztalat nem jon ossze a jobb allasokhoz.

Koszi amugy a valaszokat mindenkinek. Persze valahol hulye egy helyzet ez mivel ott van tesom erettsegivel egy gyarban kap netto 200 korul de az sem megoldas ha az ember egy eletre elkotelezi magat egy gyarban ugyanabban a pozicioban.

2019. nov. 15. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!