Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet munkát találni?

Hogy lehet munkát találni?

Figyelt kérdés
Nincs se protekcióm se ismerős se senki. Önmagamtól szeretnék munkát és sikertelenül eddig. Fiú vagyok tehát a nehezebb fizikai munkák sem okoznak gondot. Jelentkezek egy munkára akkor vagy bettelt vagy azt mondják hogy egyenlőre megvannak vagy nem aktuális. Profession.hu keresztül és nézek munkákat de hiába küldöm el a jelentkezéseket semmi visszajelzés vagy válasz. Hiába csináltam egy jó önéletrajzot szerintem nem is azt nézik. Nem tudom hogy más fiatal hogyan csinálja vagy ők is otthon ülnek? Ha megvan hírdetve olyan munka ahol meg magasak az elvárások akkor meg azért nem tudok oda jelentkezni. Jelenleg egy szakmám van és ennyi. Egyetemre nemfogok járni mert egyrészt pénzbe kerül másrészt nincs az a garancia hogy diplomával fogok munkát találni és inkább lányok járnak egyetemre vagyis több a lányok körében a diploma. Fúk inkább ha diplomát akarnak akkor műszaki területre mennek az meg nekem nagyon nehéz mert felmentettek matekból nem érettségiztem belőle. Tehát nicns ötletem és egyre nehezebben bírom az itthonlétet a semmittevést és senki sem segít. Se amunkanélküli hivatal okj szakmákat nem indítanak csak igérgetik szüleim nem segítenek semmit nem fizetnek ki még egy jogosítványt sem hogy elmehessek mondjuk áruszállítónak tehát teljesen kilátástalan a helyzet és nem a munkakereséssel van a bajom hanem azzal hogy nem engem vesznek fel és minél tovább ebben a helyzetben vagyok mivel kimentem anapi rutinból már egy jó ideje több éve így nagyon nagyon nehéz. Ki tud használható segítséget adni hogy hogyan lehet álláshoz jutni ha nincs éppen piacképes szakmám de pénzem nincs tanulni és pénzre jobban szükségem van most.
2019. nov. 18. 10:39
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Akkor aki írta hogy most ismerős által jutott be engem nem tudsz betenni?
2019. nov. 18. 11:22
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

1.- nem írtad le, mi a szakmád, így nem könnyű segíteni

2.- azt írod, nem bírod a semmittevést, már betanított munkát is vállalnál, meg fizikai munkát is végeznél - de amikor azt írnak, akkor meg:

"Normális munkáras szeretnék menni ahol lehet fejlődni normális emberekkel és normális bejelentett munka legyen."



" szüleim nem segítenek semmit nem fizetnek ki még egy jogosítványt sem "

Hát akkor menj el BÁRMILYEN munkára, 2 hónap alatt még minimálbérből is összeszeded a jogsi árát! - hiszen nyilván otthon laksz.


Tudod, nem a számítógép mellett ülve kell várni a csodát, meg a sült galambot, hanem TENNI KELL azért, hogy az embernek jobb legyen.


Nem tudom, hol élsz, de a mostani munkaerőhiányos időben, aki nem dolgozik, az nem is akar. EZ van.

2019. nov. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Már rég nem ott vagyok, de kb bárkit bármikor felvesznek arra a helyre.
2019. nov. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
63%
Gyárakba lepkehálóval fogdossák az embereket - biztosan van a környéketeken is gyár.
2019. nov. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Burher king meki tart karokkal vár
2019. nov. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Túl sokat vársz el a semmiért.


Nyelvtudás hiánya, piacképes szakma/tudás hiánya, önállóság hiánya... ezek alapján csakis a betanított munka marad.


Otthon ülsz egész nap, akkor legalább egy nyelved kezdd el tanulni a yt-ról. Közép szintig simán el lehet jutni egyedül is. Legalább nem feleslegesen telnek a mindennapjaid. Yt- tele van oktatóanyaggal, (pl 3d grafika.. blender ingyenes szoftver) amivel több mint való nem fogsz milliókat keresni, de fusiban, feketén simán eladható tudás akár alap szinten is.


"senki sem segít"


Nem is fog senki sem segíteni. Felnőtt ember vagy, elmúltál már 18... ideje felelősséget vállalni a cselekedeteidért vagy azok hiánya miatt. Nem fogja senki sem megfogni a kezecskédet és bevezetni a munkahelyedre.


"nem pörögtem első napomon"


Gondolom fancsali képet vágtál, hogy a kutyakaját kell pakolni. De mivel máshoz nem értesz.. így csak ez marad! Abból kell dolgozni mindig amid épp adott.


"Ilyen helyekre soha többet"


Inkább otthon ülsz és nem csinálsz semmit?



Van célod?

Tudod konkrétan mit akarsz dolgozni?

Vagy csak fizessen jól, ne kelljen pörögni, be se kelljen járni, főnököd se legyen? Ez esetben álomvilágban élsz.


Hova akarsz fejlődni?

Ha fejlődni akarsz, akkor otthon miért nem azt csinálod a semmittevés helyett?


Tele van a fb munkakeresői csoportokkal! Hány ilyen csoportban vagy benne aktívan?



Használható segítség:


Napi 8 órában kell keresni az állást és mindenre elküldeni válogatás nélkül a jelentkezést. Még oda is, ahova nem felelsz meg a felvételi követelmények, csak beleírni a szövegbe, hogy ezzel tisztában vagy... De érdeklődsz, hogy más pozíció nincs e nyitva. Több hely a targoncajogsit is megfinanszírozza próbaidő letelte után...


El lehet küldeni közeledben lévő cégeknek is ugyanezt a levelet+önéletrajzot anélkül, hogy meg lenne hirdetve az állás.


És ha valamelyik felvesz, akkor pörögni betanulás után és 150%ot teljesíteni. Ismerkedni, kapcsolatot kialakítani és azután lehet váltani másik helyre, mivel lesz ismerős.. főleg ha jól dolgozol, akkor kapkodni fognak érted kérdés nélkül.


A pénzedet nem elverni szórakozásra, nyaralásra, bnő wellneseztetéseére, tvre, piára, cigire, drogra, drága ruhára, legújabb iphonra és okosórára, hanem tartalékot képezni és a többit beletolni a fejlődésedbe és a tanulásba/tanfolyamokba, hogy a következő 40 évet ne ilyen kiszolgáltatott helyzetben kelljen leélned.


Ajánlott könyvek:


Robert Kiyosaki: Gazdag papa-szegény papa (neten is megtalálható)

George S. Clason: Babilon leggazdagabb embere (dettó)

MJ. DeMarco: Gyorsítósáv a milliókhoz (magyarul kb elérhetetlen)

Mark Manson: Lesz*rom rafinált művészete

2019. nov. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én is kínlódtam régebben a munkakereséssel, hasonlókat tapasztaltam, hogy nem jeleznek vissza. De én is csak azt tudom mondani ne add fel, jelentkezz tovább. Pl. a Penny végzettség nélkül is fel vesz és betanít, ott is munkaerő hiány van. Annak idején én az ő hirdetésük alapján végeztem el az "ingyenes" tanfolyamukat, ABC-eladóit ( le kellett 360 órát dolgozni cserébe) és akkor tudtam meg, hogy náluk nem feltétel az okj, betanítanak én meg fogtam a fejem. Valahol el kell kezdeni, muszáj, mert az sokat számít, ha valahol dolgozol vagy dolgoztál és át akarsz máshová majd menni. Vannak betanított raktári munkák főleg pasiknak való és sok helyre keresnek. Nem tudom hol élsz? Bp.-en sok lehetőség van bizony jelenleg! Gyári, raktári, kereskedelmi, gyorséttermek, itt kell elkezdeni aztán jöhet a jogsi és mehetsz szállítónak abból is hiány van, fel fognak venni, örülnének neked sok cégnél. Addig marad a tesco, penny, spar, lidl, aldi, gyárak, call center stb-k. Csak folyamatosan jelentkezz, nekem havi 30-40 jelentkezésem volt és nem hívtak fel, nem írtak vissza, de nem adtam fel. 3 hónap kellett mire egy, egy cég behívott és nagy nehezen lett munkám. Elkeserítő igen, de nem szabad feladni, lehet annyi már a jelentkező, hogy észre sem veszik a leveledet.
2019. nov. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nem azzal van probléma hogy nem találok rossz állást sem hanem nem találok fejlödő képes munkákat. A hamburger sütés a mekiben meg ilyenek nem hosszútávú munkák senki sem dolgozik ott több éve. Olyan munka kell ahol lehet fejlődni és normális munkakörülmények vannak.
2019. nov. 18. 13:19
 19/23 anonim ***** válasza:

A gyorsétterem az pont az a hely, ahol ha ott vagy sokáig, akkor elő léphetsz műszak vezetőnek/étterem vezetőnek. persze nyilván ezek hosszú évekbe telnek.


De képzettség nélkül még is mit vársz?

2019. nov. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy kezdtem kapizsgálni a dolgot.


Tehát neked az a problémád, hogy nem vesznek fel semmi komoly munkára, ahol fejlődni lehet, de elvárnád, úgy hogy igazából semmi értékelhető szakmai tudást nem tudsz felmutatni. Ezen mi tényleg nem tudunk segíteni...

2019. nov. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!