Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet munkát találni?

Hogy lehet munkát találni?

Figyelt kérdés
Nincs se protekcióm se ismerős se senki. Önmagamtól szeretnék munkát és sikertelenül eddig. Fiú vagyok tehát a nehezebb fizikai munkák sem okoznak gondot. Jelentkezek egy munkára akkor vagy bettelt vagy azt mondják hogy egyenlőre megvannak vagy nem aktuális. Profession.hu keresztül és nézek munkákat de hiába küldöm el a jelentkezéseket semmi visszajelzés vagy válasz. Hiába csináltam egy jó önéletrajzot szerintem nem is azt nézik. Nem tudom hogy más fiatal hogyan csinálja vagy ők is otthon ülnek? Ha megvan hírdetve olyan munka ahol meg magasak az elvárások akkor meg azért nem tudok oda jelentkezni. Jelenleg egy szakmám van és ennyi. Egyetemre nemfogok járni mert egyrészt pénzbe kerül másrészt nincs az a garancia hogy diplomával fogok munkát találni és inkább lányok járnak egyetemre vagyis több a lányok körében a diploma. Fúk inkább ha diplomát akarnak akkor műszaki területre mennek az meg nekem nagyon nehéz mert felmentettek matekból nem érettségiztem belőle. Tehát nicns ötletem és egyre nehezebben bírom az itthonlétet a semmittevést és senki sem segít. Se amunkanélküli hivatal okj szakmákat nem indítanak csak igérgetik szüleim nem segítenek semmit nem fizetnek ki még egy jogosítványt sem hogy elmehessek mondjuk áruszállítónak tehát teljesen kilátástalan a helyzet és nem a munkakereséssel van a bajom hanem azzal hogy nem engem vesznek fel és minél tovább ebben a helyzetben vagyok mivel kimentem anapi rutinból már egy jó ideje több éve így nagyon nagyon nehéz. Ki tud használható segítséget adni hogy hogyan lehet álláshoz jutni ha nincs éppen piacképes szakmám de pénzem nincs tanulni és pénzre jobban szükségem van most.
2019. nov. 18. 10:39
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
A komolyabb helyekre komolyabb háttér is kell. Érettségi, nyelvismeret (írásban, szóban min. középfok), e mellé egy szakma min. 1-3 év tapasztalattal. Csak úgy nem fognak felvenni és betanítani mondjuk egy irodai, programozói vagy akármi komolyabb helyre. Nem is akarsz dolgozni és így nem is lesz munkád. Azt írtad nincs diplomád, nincs munkatapasztalatod, nincs nyelvismereted. Így hogy akarsz komoly munkát? Mit jelent nálad a komoly munka konkrétan? A kereskedelmi munka mitől nem komoly munka? Vagy a takarítás? karbantartás? Nélkülük szerinted mi volna? Ők szolgálják ki a cégeket, mert árufeltöltők, pénztárosok, raktárosok, takarítók, karbantartók nélkül nem volna semmi, se kiszolgálás, se rend, tisztaság, az egyetem végzettek néznének mit fognak enni, a wc-kbe nem tudnának menni mert bűz és kosz, fertő lenne nem volna szappan, wc papír semmi. Nem szabad így lenézni a munkákat, igen is fontosak nagyon mert kiszolgálnak! Egy gyorsétteremben ha nem volna aki elkészíti a hambikat, sültkrumplit, stb s nem adja ki, nem kezeli a pénzt akkor nem volnának ezek az éttermek sem. És amint látom sok gazdagnak szüksége van rá. A szállításokról, a futárokról nem is beszélve. Nagy lóról beszélsz úgy hogy a földön fekszel, vicces vagy. Ahhoz hogy nagy lóról beszélj komoly végzettség (jogi egyetemi, mérnöki egyetem, orvosi stb. egyetemi) végzettség kell és min. 5 év tapasztalat, nah akkor beszélhetsz magas lóról így viszont sajnálom, de nem.
2019. nov. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az egész kérdés egy ordas nagy ellentmondás.


"Fiú vagyok tehát a nehezebb fizikai munkák sem okoznak gondot. Jelentkezek egy munkára akkor vagy bettelt vagy azt mondják hogy egyenlőre megvannak vagy nem aktuális."


"Nem azzal van probléma hogy nem találok rossz állást sem hanem nem találok fejlödő képes munkákat."



Te egyszerűen csak válogatsz, elvárásokat támasztasz a nagy semmire fel. Így tényleg nem lesz munkád.

2019. nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Tescoba árut feltölteni/kasszázni kb bárkit felvesznek, aki le tudja írni a nevét."


Ez sem igaz, közel 20x jelentkeztem a meghirdetett legkülönfélébb állásaikra, interjúra se hívtak. Aztán ismerős mondta, aki ott dolgozik, hogy újabban szinte csak diákokat vesznek fel, de akkor minek hirdetnek?

2019. nov. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!