Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek kb. hány százaléko...

Szerintetek kb. hány százalékos különbség van a budapesti és miskolci szoftverfejlesztői bérek között?

Figyelt kérdés
Leginkább a kezdő szint(0-2 év) érdekelne. Esetleg van valakinek konkrét infója?

2019. nov. 19. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Senki nem tudja, mert kamu számokkal dolgoznak a statisztika gyártók.

Nálunk pl a 600 bruttó Budapesten kiemelkedő bérként van eladva az infóparki svéd Telekom cégnél. Persze azért, mert szerintük nincs infláció és 8 éve ennyi a fizu és nincs emelés. Ennél a Corvin mögötti banki cég többet ad kezdőknek és még oktatja is őket, nem úgy, mint nálunk, ahol nem becsülik meg a szakembert, csak azt, aki jó fej és mosolyog, de aki komolyan dolgozik, azt utalják nálunk.

Nekem is meg kéne tanulni mosolyogni és lófaszt nem csinálni egész nap, de nekem ez rosszul esik. Én fejleszteni és hibákat javítani szeretnék, ami nálunk egy megvetett nézőpont.


Szóval láblógatók nálunk sokat keresnek azzal a 600 bruttóval, de aki ér is valamit, annak nem adnak ennyit.


Miskolcon nagyon jó kis bérek röpködnek 2 éve a dot net bűvészek miatt. Jóval jobbak, mint a dél-budai, svéd, telkós cégnél. Röpke fél évig fő gondolkodtam is a költözésen. De 3 nap Miskolcon töltött vakáció után láttam, abban a városban én nem tudok megélni! Zavart a 4es-6os első ajtót jellemző közöny, ami kivétel nélkül minden utcán ott volt. Lehet szűk a mintavétel, de Érden, Miskolcon, 7 és 8 kerben csak 7 számjegyű fizuért lennék hajlandó dolgozni.

2019. nov. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Olyan bruttó 100 ezer különbség biztosan van, a vidéki iparosabb megyeszékhelyek és BP között.
2019. nov. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Mitől biztos??
2019. nov. 20. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Egy konkrêt példát mondanék. Az egyik multinál Budapesten kezdőként bruttò 430 volt a bérem körülbelül 4 éve. Ugyan annál a cégnél vidéken egy baràtom 340-el kezdett 2 hònappal korábban. Nekem 1 év után felemelték 500-ra, neki alig emeltek, aztán ő is feljött inkább. Lakhatási költségekkel is szàmolva, amùgy nem lehet olyan hatalmas különbség most, de legalább 100 bruttòt én is mondanék.
2019. nov. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

És ugyan az a tudás és ugyan az a pozíció is? És fiz bérsáv van?

Én 520al kezdtem BP-n, ugyan ezért Szegeden 650et adtak haveromnak, akivel együtt végeztük az egyetemet. Kollégám, aki nálam jóval többet tudott 280at kapott. Ennyit számít, hogy miként tudsz bértárgyalni.


Ezek 1-1 mintavételek egy egyáltalán nem meghatározható piacon.


Ha azt mondod x%, különbség van, még csak az sincs benne, hogy melyik ad többet!!!


Ezek a pontatlanságok jelentenek erős mínuszokat egy állásinterjún.

2019. nov. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%

Veszprémben 380al kezdtem programozni gimis papírral 2008ban.

Ez BP feletti ár volt.

2019. nov. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!