Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaviszony igazolást kérhete...

Munkaviszony igazolást kérhetek a mák/onyf-től?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy (ha jól tudom), lehet olyan igazolást szerezni, amin szerepel az összes korábbi munkahely és biztosítási idő. Ha jól tudom, azért a nyugdíjfolyósító (vagy màr államkincstár?) az illetékes, mert hogy ez alapján számítják a leendő nyugdíjat is...?

Ennek pontosan mi a neve, és hol igényelhetem? Ügyfélkapun keresztül lehet esetleg?


(Még fiatal vagyok, nem nyugdíjhoz kell, hanem hogy tudjam pontosan, mennyi munkaviszonyom volt eddig összesen. Nekem ez tűnik a legegyszerűbbnek, de egyéb ötletet is szívesen fogadok.)


2019. nov. 21. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapun keresztül lekérdezed a TAJ szolgáltatásokban a biztosítotti jogviszonyt, vagy az EBEVben a biztosítotti bejelentések biztosítottaknak. A járulékadat kivonatban pedig az is benne van, hogy mikor ki mennyit fizetett neked.
2019. nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi! Ügyfélkapun ezt találtam:

[link]


Ha belépek a szolgáltatásba, ott valóban kidobja, amit keresek, de nem enged vele csinálni semmit. Ezt nem lehet valahogy letölteni? Vagy hivatalosan kikérni?


Megnéztem az ebevet is (köszi, ezt eddig nem is ismertem), ott egy excelt letöltött nekem, de nem tudom, hogy ezt elfogadnák-e... lehet, valami hivatalosabb kellene, de nem találom, hogy lehetne kikérni.


Mármint, nekem ahhoz kellene ez most, hogy olyan helyen fogok dolgozni, ahol a korábbi munkaviszonyok (évek száma) is befolyásolja, hogy mennyi lesz a fizetésem. Ehhez mindenről kell benyújtani valami hivatalosat, és a HR-es, akivel beszéltem, azt mondta, nem elég a rózsaszín kiskönyv.

Abban viszont nem vagyok biztos, hogy a 10+ évvel ezelőtti helyekről is megvannak a kilépőpapírok, főleg, hogy akkoriban iskolák mellett 2-3 hónapokat dolgoztam egy-egy helyen... :/

2019. nov. 21. 15:11
 3/3 anonim ***** válasza:

A rózsaszín kiskönyvnek elégnek kellene lennie, mert az hivatalos.

Ha az sem elég a HRsnek, akkor kérdezd meg tőle, hogy mit fogad el.

A nyugdíjfolyósítótól kérhetsz, de ne számíts rá hogy hamar és pontosan megkapod.

A férjem 2 éve, év most "adategyeztettem" velük (most vagyunk abban a korban, hogy kiküldte az adategyeztetőt)

Két részből áll, 1 szolgálati idősból és 1 jövedelmi adatosból. A férjemében a vállalkozói időszakából megvolt az eleje és az utolsó 2 év, pár év hiányzott a jogviszonyokból (az se összefüggően), de szerepelt a jövedelmi adatoknál (2000-res évek adatai hiányoztak) Neki a visszaküldés után 1,5 hónappal küldték a javított változatot. Nekem hiányzanak az őstermelő jogosító időszakok, de a jövedelmek között szerepel (2014-től), egyáltalán nincs benne az az időszak amikor a munkaügyin keresztül átképzésen voltam (vontak belőle nyugdíj járulékot, megvan róla az igazolásom) és az álláskeresői folyamatos időszakaimból random 1-2 nap (érdekes módon mind a hónap utolsó napja) Tgyásről, Gyedről, Gyesről nem is beszélve (munkaviszonyból mentem szülni és ugyanoda mentem vissza dolgozni) Másfél hónapja küldtem nekik vissza az igazolásokat (normál borítékba be sem fért), de még nem válaszoltak. Ügyfélkapun TAJban, EBEVben a biztosítotti bejelentésekben és a járulékadat kivonatban szerepelnek az időszakok, de a nyugdíjfolyósítós adategyeztetőben nem.

2019. nov. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!