Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Cégen belüli pozícióváltásnál...

Cégen belüli pozícióváltásnál megszűnik a munkaviszony?

Figyelt kérdés

Babát tervezünk a férjemmel, és érdekelne

emiatt újra kellene-e várni egy évet, hogy megkapjak a szülés után minden támogatást.



2019. nov. 21. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül szűnik meg. Ha a munkáltatód ugyanaz marad, akkor csak a munkaszerződésedet kell módosítani és új munkaköri leírást kell kapnod, azt' annyi, kész is az új pozíció. Hogy őszinte legyek, én még nem láttam olyan céget, ahol egy pozícióváltás miatt megszüntették volna a jogviszonyt, nekik is sok bajuk van azzal. De vannak még csodák.
2019. nov. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szűnik meg.
2019. nov. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szűnik meg, a munkaviszonyod ugyanúgy jogfolytonos marad, csak a munkaköröd változhat (ezt viszont neked is el kell fogadnod, alá kell írnod).

Ha ilyen dumával akarják a munkaviszonyod megszüntetni ("kötünk majd újat az új pozícióra") akkor csak ki akarnak babrálni veled.

2019. nov. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

elég nagy cégről van szó

2019. nov. 21. 19:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem nem szűnik, engem nemreg leptettek elő, nem szűnt meg
2019. nov. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért miért szűnne meg? Nem kell, hogy megszűnjön.


Egyszerűen csak munkakört váltasz. Ezt a részt módosítják a szerződésben, és kapsz új munkaköri leírást.


Ha erre hivatkozva akarják megszüntetni a munkaviszonyod, akkor kezdjél el gyanakodni!!!!

2019. nov. 22. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!