Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Átverés hogy a szakmunka...

Átverés hogy a szakmunka biztos megélhetést és jövőt biztosít?

Figyelt kérdés

Valami oka csak van hogy alig akarnak szakmunkásnak tanulni a fiatalok vagy aki már az, az nem akar benne dolgozni.


Nektek mik a tippjeitek, hogy mi lehet ez az ok?



2019. nov. 21. 18:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem átverés, de a legtöbb szakmunka komoly fizikumot igényel. A legtöbb ember ezt passzolja és inkább megy irodára kevesebbért. Kényelem > Kereslet
2019. nov. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az emberek lusták, de kegyetlenül. Egy irodában lehet tespedni nap hosszat, ha az ember hosszú napokon keresztül nem csinál semmit sem tűnik fel legtöbbször senkinek sem. Ezzel szemben ha egy munkás nem csinál valamit 2 napig az könnyen észrevehető és számonkérhető (legalábbis jo esetben).

#5nek igaza van, valamint ha jól emlékszem talán a 10-es hozzászólónak. Lusták tanulni, lusták dolgozni a mai fiatalok. Legutóbb a villamoson egy cigánygyerek saját magát szidta, miért nem figyelt 1-2 éve a szakközépben, mára milyen jó asztalos lehetne, jó fizetéssel.


Ma egy szakmunkás napi 20-80e Ft-ot (olcsó festő, burkoló - drága..., vízvezetékszerelő) keres meg az építőiparban, ez utóbbi ha törvényesen és okosan csinálja is messze felette van senior mérnök fizetésének is. Kereslet lesz rá, ha visszaesik az ipar akkkor is, csak akkor ki is kell emelkedni, ma elég a közepes.

2019. nov. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én is ezt írtam, valamekkora kereslet lesz rá, de nem ekkora.

Mindenki nem lehet kiemelkedő, és annyi asztalos, ács, kőműves nem fog kelleni. Akkor meg majd az lesz a baj, hogy minek tanulták ezeket, ha nem lehet benne elhelyezkedni.


Az meg, hogy inkább megy a kényelmes irodába: ahhoz azért valamit fel kell mutatni!

Irodába az megy, aki egy kicsit jobban tanult, intelligensebb, értelmesebb.

Édeskevés, ha valaki a kényelem miatt oda akar menni, de egyébként nem ért semmihez, mármint nem lehet rábízni egy komolyabb irodai melót sem.

Szakmunkásnak azok szoktak menni, akik már általánosban is bukdácsolnak.

Ettől ők még lehetnek nagyon ügyes asztalosok, ha van hozzá érzékük. Nekik nem lesz szükségük a töri érettségire, meg az irodalomórán tanult versekre.

Nálunk (Debrecen) a legeslegalja iskola, ahol ezek a diákok tanulnak. Egyetlen iskolának sincs olyan rossz híre. És ez jó eséllyel máshol is így van, mivel azok járnak ezekre a helyekre, akiket sehova máshova nem vettek volna fel.

2019. nov. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem atveres.

Olyan helyet kell keresni ahol rendesen bejelentenek vagy pedig vallalkozast inditani.

En egy olyan szakmunkas vallalkozot nem talaltam Magyarorszagon aki bejelentett volna 8 oraba. 6 ora volt a maximum de 4 oras bejelentes az altalanos.

Arrol nem is beszelve hogy szabadsag, tappenz nem jar es alig kerestem tobbet mint egy boltos mert voltak napok amikor pl idojaras miatt nem tudtunk dolgozni.

Ha olyan munkahelyet talalsz ahol folyamatosan van munka akkor jo a fizetes.


Azert nem akarnak szakmunkasnak tanulni mert nincs presztizs, fizikailag nehez, koszos munka.

Szulok is biztatjak oket hogy egyetemre menjenek, meg akkor is ha ugy bukdacsolnak at.

Viszont diplomaskent biztosan talalsz munkat? Hany diplomas dolgozik aruhazakban, ettermekben mert nem tud elhelyezkedni a diplomajaval?


Es hany komuves, acs van aki tescoban dolgozik mert nem talalt a szakmajaban munkat?


Jottok itt ilyenekkel hogy most jo az epitoipar de mi lesz kesobb.

Ismerek szakmunkasokat akik 40-50 eve csinaljak folyamatosan.

2019. nov. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mindenki ismer ilyet, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy az a több ezer, több tízezer gyerek is így fog tudni megélni belőle!

Pontosan ezt írtam le, hogy valamennyire szükség lesz, de nem olyan sokra!

Nem tudom, mi ezen a nem érthető.

2019. nov. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!