Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomások miért érzi magukat...

Diplomások miért érzi magukat többnek mint egy szakmunkás vagy átlag érettségizett?

Figyelt kérdés

Nekem is van diplomám, irodában dolgozom, jól keresek.


Viszont azt látom hogy sokan elvégeznek egy főiskolát/egyetemet, és függetlenül attól hogy az egy komoly jogi egyetem, vagy semmit érő büfészak, óriási királynak érzik magukat és lenézik akinek nincs felsőfokú végzettsége.


Miközben egy jó szakmunkás sok esetben 4-5x annyit keres mint egy átlag diplomás, és saját maga ura.


Tehát önmagában attól hogy több a papírja, miért gondolja valaki hogy értelmesebb, életrevalóbb, különb ember?


Tisztelet a kivételnek.



2019. nov. 8. 21:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Annyiszor de annyiszor át lett már pörgetve ez a kérdés... Következőre esetleg írd ki azt, hogy vajon létezik-e fiú-lány barátság.
2019. nov. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Én is többnek érezném magam, ha lenne diplomám, de csak egy érettségim van.
2019. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Mert a tudás érték, és elég nagy tudásnak vagyok a birtokában. Nem büfészakra jártam és nem is keres nálam többet egy szakmunkás. Van még kérdésed?
2019. nov. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Engem az érdekelne, hogy az alacsonyabb végzettségűek miért nézik le a diplomásokat. "Észt nem adtak mellé", "aktatologatók", "ingyenélők" és a többi.
2019. nov. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy látom, hogy te az életrevaló, értelmes embert a fizetése alapján kategorizálod. Nem sok összefüggés van a kettő között. A diploma se mindegy, hogy milyen, az értelmesebbje nem csak papír. Amúgy meg a legtöbb helyre meg csak a ,,papír" kell, az a beugró. Ne légy irigy.
2019. nov. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Aki hajlamos nagyképűsködni, az nagyképűsködni fog. Ha nem a diplomája okán, akkor majd más miatt.
2019. nov. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

"Miközben egy jó szakmunkás sok esetben 4-5x annyit keres mint egy átlag diplomás, és saját maga ura. "


Na ez a tipikus gyakoris hozzaallas, amiből jönnek h az asztalos/kovács /heggeszto/ stb havi 1,5 millát kap.

Az ilyen szakik nagyon nagy százaléka nem, nem kap annyit.

Kivéve, ha mondjuk apukatol veszi át a műhelyt és apukanak vannak bejáratott kuncsaftjai és 100 km-es körzetben nincs másik olyan jó szaki.

Vagy,ha a frissen végzett szakmunkas fiúnak olyan jól állnak a szülei, h azonnal tudnak neki adni pár millát, amiből be tudja indítani a saját műhelyét.

De nagyon sokszor nem így van. Az átlag szaki örül, ha él és megkapja a 150 et, sok-sok munkaorara.

2019. nov. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%

3-as honnan tudod, hogy nem keres tőled többet egy szakmunkás?


Én ennek pont az ellentettjét látom. Alkalmazottként egy diplomás többszörösét is meg tudja megkeresni egy diplomához nem kötött, tisztán szakmai tudása alapján előrelépő régió vagy coorporate manager pl.


( Szerintem épp a Te általad is képviselt értékrend miatt kerül ki folyamatosan ez a fajta kérdés )

2019. nov. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
35%

Azt jól érzi mindenki, hogy a talpraesettséget nem adja meg a tudás, legfeljebb fokozni képes (esetenként nagyon). Azt is, hogy a nagy hozzáadott értékű munka vélhetően jövedelmező alkalmazottként is, főleg ha rémálom lenne az illető megüresedett helyére alkalmas valakit keresni.


Az pedig, hogy katona maradsz, vagy inkább kemény éveket tolsz abba, hogy felvirágoztass egy jó céget, inkább döntés kérdése. Aztán kellő hátszéllel még ilyen nem, vagy alig talpraesett, kábé képzetlen, tudatlan, enyhén idióta, pofátlan, nagyképű, stb formák is el-elvezetik a cégüket, még arra is van eszük, hogy egy pályázatnyerő munkatársat felvegyenek valamelyik tényleges léhűtő rokoni köréből...


Egyik se nagyon függ össze a másikkal. Az életstílus lesz a döntő. Annak függvényében eszi (vagy nem) a sárga irigység a vigaszdíjból vegetáló többséget.

2019. nov. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%

"3-as honnan tudod, hogy nem keres tőled többet egy szakmunkás?"


Mert képbe vagyok

2019. nov. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!