Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki tud tanácsot adni...

Valaki tud tanácsot adni veszélyességi pótlékkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Röviden a helyzetem: Teherautó sofőr vagyok, jött egy lehetőség Ukrán viszonylatra, az átlagnál magasabb bérért. Úgy döntöttem elvállalom. Nade Ukrajnában háború van tudtommal. Valakinek van tapasztalata aki járt sofőrként ilyen helyen? Vagy csak tudna tanácsot adni. Hogy állapítják meg a veszélyességi pótlékot és mennyit? Van erre valami "sablon"? Kitől tudnák jogi segítséget kérni? Ügyvéd? Sofőr jogi képviselet? Természetesen az interjún megkérdezem a céget is, csak elötte utána járok, ne tudjanak olyan könnyen megvezetni (ki tudja alapon).

2019. nov. 21. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy a A munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény veszélyességi pótlékot nem ismer.


Ha a cég nem rendelkezik belső szabályzatban ilyen jellegű pótlék biztosításáról, akkor nem is követelheted.


Honvédség stb. esetén van csak külön szabályozás, ami a veszélyességi pótlékot megszabja.


Interjún egyszerűen kérdezz rá, és ha részükről ilyet nem biztosítanak, akkor inkább ne vállald el. Nagyon valószínű, hogy nem véletlen az átlagnál magasabb bér.

2019. nov. 22. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Milyen háború?
2019. nov. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Így van: megszűnt a veszélyességi pótlék: ma már sugárszennyezett helyen sem kapnak a dolgozók veszélyességi pótlékot.

És igen, a magasabb fizetés ezt hivatott kompenzálni.

2019. nov. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A munkahelyemen fokozott biológiai veszélynek vagyok kitéve. Veszélyességi pótlék nincs, azok annak idején beépültek a bérekbe, ezért keresnek jobban az ágazatban valamivel az emberek.

Viszont én nem hallottam arról, hogy az ukránoknál jelenleg háború lenne.

2019. nov. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A Kelet-Ukrajnai háború a mai napig tart.

Mondom azoknak, akik lusták utánanézni.

2019. nov. 25. 00:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Háborús környéken fuvarozni. Én így csinálnám: megadom nekik az ügyvédem elérhetőségét és helyezzék el nála letétben a pénzt ( havi 1.000.000. nettó). Nincs letétben a pénz = akkor nem lesz fuvar.
2019. dec. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!