Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igazságtalanul állnak hozzám...

Igazságtalanul állnak hozzám a családban, nincsenek tekintettel az elmúlt ébekre?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok,egy éve diplomáztam.

Tudni kell, hogy a szüleim semmit nem tudtak segíteni egyetem alatt, így első év végétől belerültem egy multihoz(szerencse és szrogalom) és egyetem mellett heti 3 napot dolgoztam. Mivel szorgalmas voltam rengeteg felelősségteljes dolgot rámbíztak,magy volt a nyomás és a stressz. Mellette rengeteg zh,vizsga,órák (napplais voltam végig).

Nagyon sokat szenvedtem, hajtottam,csak én tudom milyen nehéz volt.

Most kaptal egy jó állást jó fizetéssel és elkezdtem a mesterképzést.

A családban én lettem azóta az utálat tárgya. Persze nekem könnyű ilyen fiatalon ekkora fizetéssel stb..

Senmi nem látja mögötte az a sok lenondást,harcot amit az elmúlt évek jelentettek.

Voltatok már így? Ilyenkor mégis mit tehetnék? Hiszen a családomról van szó,rokonokról..nem barátok,akiket az ember leépíthetne.

24N


2019. nov. 23. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Le lehet építeni a családtagokat is. Lehet szentimentális közhelyeket pufogtatni, de ha a rokonod idióta, akkor ugyanúgy el lehet küldeni melegebb éghajlatra. Költözz el ha még nem tetted és éld a saját életed. Majd vagy belátják, hogy hülyék, vagy nem. Ez van.
2019. nov. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem velük élek,de állandóan kibeszélnek ebédeknél,összejövetelknél. Nagyon idegesítő. Főleg,hogy nem jut el a tudatukig hogyvmi mindent megtettem azért,hogy most itt tartok.
2019. nov. 23. 15:39
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Azért csesztet a családod, mert sikeres vagy? Na ilyen is csak egy rémálomban jöjjön elő..
2019. nov. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Akkor nem megyek ebédelni hozzájuk. Ne haragudj de ha ilyen iszonyat primitívek, hogy állandóan ezen csámcsognak akkor le kell őket szarni. Ha rokon hanem.
2019. nov. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A családodat/az embereket megváltoztatni nem tudod.

Egyszerűen irigyelnek, mert sikeres lettél.

Vedd tudomásul és lépj túl rajta vagy ha ez nem megy, akkor vágj vissza, hogy nem akrtak volna-e helyetted dolgozni és vizsgázni, ha ez olyan könnyű... Vagy kérdezd meg, hogy vajon őket mi akadályozza meg abban, hogy képezzék magukat és jó állásuk legyen?

Az életkor nem kifogás, mert ismerek olyant, aki 50 évesen ment ki németországba vagy egy másik ismerősöm meg még 70 évesen is tanul :-)

Rajta, hajrá, csinálják meg Ők is. Hidd el, vagy kifogásokat fognak keresni vagy abbahagyják a szekálást.

Netán megkérdezheted azt is, hogy igen, jól megy nekem Éééés??? Mi ezzel a gond??? :D

2019. nov. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Személyes tapasztalatom, hogy DE: le lehet építeni őket! Egytől-egyig, mindenkit, aki rosszat okoz neked! Csak azért, mert véletlenül közel születtél hozzájuk, nem vagy köteles hallgatni, amit mondanak. Magadért vagy felelős, ebben is. Válaszd meg, kikkel tartod a kapcsolatot és velük is milyen gyakorisággal.
2019. nov. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Csak egy újabb adag mucsai suttyó, ne foglalkozz velük.
2019. nov. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ők is az a réteg, akinek csak a kétkezi munka a munka. ilyen emberekkel nem tudod megértetni ezeket a dolgokat. El kell engedni. Nem velük élsz, csökkenteni kell az együtt töltött időt stb stb.

Szerencsére nálam nem ilyen rossz a helyzet, de láttam ezeket már. Azok, akik így gondolkoznak, azok meggyőzhetetlenek. Hiába magyarázod el, hogy a szellemi munka is lehet megterhelő, de lehet eredményes, ők ezt nem fogják megérteni és elfogadni meg pláne nem. Csak még inkább magad ellen hangolod őket, mert azt gondolják, hogy "ez a csitri még az orrát is hogy fennhordja és különbnek is gondolja magát"


(Azt azért hozzátenném, hogy az a nappali képzés, ami mellett folyamatos 3 napot lehet dolgozni, az minden csak nem nehéz, maximum kimerítő és fárasztó hosszú távon a szoros időbeosztás miatt)

2019. nov. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Hasonló szitu, de velem csak az apám tette ezt.

Minden ebédnél cseszegetett, hogy hiába tanulok, csak egy szar ember maradok, mire vagyok annyira fel? Irigy volt, mert látta, hogy haladok előre a "ganyéból", ami neki a sok szesz miatt és akarat hiányában nem ment.


Aztán sokadikra elszakadt a cérna, nem tudtam tudomásul venni, hogy Ő egy primitív ember, és pofán öntöttem a forró levessel, majd közöltem vele, akkor mit fog csinálni, ha egyedül a WC-ről sem tud felállni és én meg nem fogok neki segíteni?


Ha nem tudod elengedni ezeket a dolgokat úgy, hogy ne "károsítson", akkor építsd le az ilyen kapcsolatokat minél kisebbre. Ne legyen lelkiismeret furdalásod csak azért, mert rokonokról van szó. Sógornőmet 4 éve nem láttam, pedig előtte összejártunk rendszeresen. Ha 20 évig nem kér bocsánatot, akkor 20 évig nem vagyok rá kíváncsi, olyan szinten alázott meg.


Az embernek legyen tartása, és önbecsülése, a többire meg "leszarom" tablettát. :)

2019. nov. 24. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem a kétkezi munka nekik a fontos,mert van közgazdász és orvos is közöttük.

Csupán annyi,hogy a mindenki által istenített és szeretett unokaöcsi tavaly érettségizett és a 280 pontot se érte el,így nem került be sehova,pedig a rokonok nagyon azt hitték. Így most maga alatt van mindenki hogy neki nem sikerült,nekem meg igen. Kb ennyi itt a sztori háttere.

2019. nov. 24. 08:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!