Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék hajón dolgozni,...

Szeretnék hajón dolgozni, ehhez van egy cég, amely hajópincér-mixer-barista tanfolyamot indít, max 12 hét 165 ezer ft, nemzetközileg elismert papír, s segítenek elhelyezkedni a tapasztalatok és elmondottak alapján. Vélemény?

Figyelt kérdés
Gimnáziumi végzős diák vagyok minden hivatalos szakmunkás tapasztalat nélkül, mit gondoltok erről? Esetleg van itt valaki hajópincér tapasztalattal? Mennyit számít a papir az elhelyezkedésben? Bele lehet tanulni? Ábrándítsatok ki vagy bíztassatok :D

2019. nov. 23. 16:25
1 2
 11/12 anonim válasza:

Kedves Bak Norbert!


Ennyi hülyeséget mint amit te itt össze hordasz régen láttam már, gondolom te is az a tipikus ember vagy akinek ha 2 IQ-val kevesebb lenne,elmehetne szobanövénynek!

Volt egy kollégád aki Angliában dolgozott mégis a hajón úszott műszak közben?

Láttál te már végzettség nélküli pincért aki mosogatóból vagy takarítóból lett vendéglátós?

Te is tudhatnád ha nulla tudással és esetleg nulla tapasztalattal állítasz valakit a placcra abból hatalmas nagy égés lesz mind az étterem mind a "pincér" részére!

De ahogy látom nagyon benne vagy a témában mégis semmit nem tudsz róla!

Évek óta dolgozom hajón és előtte elvégeztem a hajópincér tanfolyamot úgy hogy semmi tapasztalatom vagy tudásom nem volt vendéglátás terén,ha annyira érintett lennél tudnád hogy a hajókon nagy hangsúlyt fektetnek a szakmai tudásra szóval esélyed sincs mosogató lányból felkerülni pincérnek, ez olyan mintha azt mondanád hogy egy bolti eladó simán ért az áramszereléshez-.-

Épp ezért képesek inkább várni 1 vagy akár 2 hónapot is egy pincérre és addig is inkább ember hiánnyal végig nyomni, mert nem tesznek be akárkit az étterembe!

Kedves Kérdező vágj bele nyugodtan nem fogod megbánni és egy életre szóló élményben lesz részed!Kell dolgozni ezt nem tagadom de cserébe be járod a világot és rengeteg pénzt is keresel aminek a 80-90%-át félre tudod tenni és pár év alatt akár a jövőd is meg tudod alapozni! :)

Az ilyen Bak Norbi féle emberekre pedig ne hallgass tipikus példája szegény annak hogy hülye mindenhez és ahelyett hogy valamit végre megtanulna és elhelyezkedne, inkább az internet előtt ül és osztja az észt olyan dolgokról amikről fogalma sincs! :)

Sok szerencsét kívánok a hajópincérhez és remélem találkozunk valamelyik hajón egy közös műszakra!

Várunk! :)

2020. aug. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

😀😀😀


Bocs, hogy ilyen kèsőn reagàlok de elèg húzós volt a szezon az ujra nyitas utan.Elhelyezkedesi problemaim nincsenek, a masodik hajon mar ott voltam most is, iden ket hajot nyitottam. Mellette egyetemi szinten vegzem a turizmus vendeglatast, hamàr ify "becsikozódtam " hajón. Itthon meg èvek óta vâllalkozókènt sajat egysegeket vezetek, illetve idei evtol mar szakmai kozremukodokent is rèszt vettem ex hajos konyhafőnök vendeglato egysègènek a nyitàsàban is.A nagy szemêlyeskedèseid közepette azèrt ne keverd össze azt , hogy szabadidőmben egy kave mellett gyakorin vàlaszolok olyan tèmàban amiben van tapasztalatom,szemben azzal amit Te önjelölt szakèrtőkènt csak feltètelezel 😂.


Nàlunk nem ritka ha vakaki mosogatóból lep felsobb pozicioba.Barchefünk is volt màr mosogatóból, de akàr onmagam peldajat is mondhatnàm mosogatobol souschef.



[link]


10 èv tapasztalatra csak raerositett az idei èv.Kb 2-3 hasznàlható felszolgaló volt a bandàban, akiknek nem kellet elmagyaràzni mèg szeptemberben is, hogy a pasta tànyèr alà kell alàtèt tànyèr vagy hogy jó ha van főzve kàvè vacsora előtt a vendegeknek ès nem ket asztal szerviz kozott veszik èszre hogy nincs.Ès mèg hajózàràs előtti héten is meeting kelll nekik erről meg pip meg warningozàs..🙂


Azèrt megnèztem volna egy ilyen covid miatt dupla ültetèses programot hogy visz hetekig egy első szezonos gyorstalpalós hajopincer.😂


[link]



Ahogy Szèp Sanyival ( ha egyàltalàn tudod ki ő?!) beszèlgettünk erről, hajón valóban csak az szàmit mennyire tudsz beleàllni a melóba nem a vègzettsèg vagy a "szakmai" előèleted.


Igy valosulhat meg az is, hogy hk-bol vagy mosogatóból valaki felszolgalo legyen tanfolyam nelkül is.


Ok, hogy 50.000es crew id-nàl jàrunk a G&P akvizíciója utàn, meg màr pàr Croisie Europe crew is nàlumk dolgozott, de az "èrtèkes" ember ennek csak töredèke,pont rèszben az ilyen felületes "túlkèpzèsek " miatt is. Igy nagy hozzàadott tudàst ez az egèsz fizetős sztori nem fog adni,ahogy pl idèn nem is làttam ictc-st( hajopincèrest) sem pedig màr a cègünk annak is àllja a 75%-àt, ha legalabb 3 hónapot kibír utana a gyakorlatban is. 🙂

2020. okt. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!