Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hogyan jelentkeztek mérnöki...

Ti hogyan jelentkeztek mérnöki állásokra?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok és próbálok mérnöki állást taláni, de itt Békés megyében nagyon nem egyszerű. Nem a legerősebb egyetemen végeztem, azonban azt vettem észre, hogy aki itt keres állást, végezhetett akár a SZIE-n vagy az SZE-n akkor sem kapkodnak érte két kézzel. Ahova beadom a pályázatom, 1-1,5 hónap után kapok egy emailt "sajnos most nem rám esett a választás". Érdemes lenne nagyobb cégekhez bemennem személyesen és a humánpolitikai osztályon leadni az önéletrajzom vagy bele kell törődjek, hogyha állásportálokon keresztül nem keresnek, akkor inkább menjek el büfésnek? Volt valaki hasonlóban vagy csak én vagyok ilyen patt helyteben? Pedig mindig monják, hogy mérnök mindig kell pláne gépész és ne adjam fel, de kb 15-20 helyről csak 5-höz hívtak be, ott is idióta HR-esekkel volt dolgom.

2019. nov. 25. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Hát én személy szerint nem szoktam keresni állást. Fel van lőve a linkedin profilom és ott szoktak ajánlatokkal bombázni rendszeresen. És amikor találok egy szimpatikusat akkor váltok.
2019. nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

Van mestered is? Ha nincs, szerintem érdemes lenne oda is jelentkezni, akár levelezőre, akár duálisra. A duális még egy biztosabb dolog, mert akkor már az egyetem elkezdésekor leszerződik veled a cég, így biztos elhelyezkedésed és munkatapasztalatod is lesz, mire végzel.

Nyelvtudással stimmel minden? Nem elég egy közép angol, inkább érdemes lenne tárgyalóképesen elsajítani az angolt és/vagy a németet.

Próbáld átírni az önéletrajzod! Van az a Europass, csinálj olyat. Legyen tényleg célratörő a motivációs leveled is.

Ha semmi nem megy, keress ismerőst. Vagy légy bevállalós, és menj ki külföldre.

2019. nov. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Nem te vagy az első aki ilyen kérdést tesz fel, hogy hiába szereztt mérnöki oklevelet, mégsem van az, hogy mindenkinek ő kell. Egyébként szerintem Csongrád és Békés megye a leghátrányosabb helyzetű munka tekintetében, még tapasztalattal sem túl könnyű. Míg Bács megyében (Kecskemét közelében) már kb frissen végzett semmihez sem értő droid is lehetsz, símán felvefelsznek olyan pozicióba, ami tapasztalatot igényel. Lehet érdemes megpróbálnod azt, hogy szépen becsuszogsz számodra releváns helyekre és próbálsz minél közelebbi személlyel kommunikálni, aki ebben segít, szóval ne a portásnak add a cv-d. 15-20 álláspályázat nagyjából egyenlő a nullával, ahhoz képest jó vagy, hogy 5 helyről már kerestek. Abba bele kell jönni, nagyon sok helyen nem a felszedett tudást nézik, hanem, mennyire tudsz talpraesett lenni.
2019. nov. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
Osztom a véleményét a másodiknak! Szerezz MSC-t is, báááár meglehet, hogy az meg egyfajta öngól, mert egy mesterdiplomás gépész nem akar 2 fillérért dolgozni. Példa: anno egy cégnél 250 nettot mondtam, 1 hónap után kaptam visszajelzést, amit te is ismersz már... Egy műszaki menedzser barátomat vették fel, akivel 240 ben megállapodtak:DD.
2019. nov. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Sehol, szerencsére, le se tudom vakarni a fejvadászokat, akik régi önéletrajz vagy linkedin alapján megketesnek
2019. nov. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem is keresnek álláskereső portálokon általában. Az más kérdés, hogy többnyire nem szimpi ajánlatokkal bombáznak, én meg jól érzem magam annyira a munkahelyemen, hogy ne keresgéljek.

Ha helyben nem megy, akkor el kell gondolkozni azon, hogy olyan helyre költözöl, ahol esetleg több a lehetőség.

Egyébként pályakezdőként nehéz. Mindenki tudja, hogy egy pályakezdő mérnök nem mérnök. Rengeteg tanulás áll még előtte. Ezt nem szívesen vállalják fel, vagy ha még is, akkor olyan anyagi juttatások mellett teszik, ami nekik megéri. Neked nem feltétlenül.

2019. nov. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!