Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon pályakezdőként...

Magyarországon pályakezdőként bármilyen végzettséggel esélytelen?

Figyelt kérdés
Itteni kérdések válaszok alapján az aki pályakezdő(tehát nincs tapasztalata), nincs protekciója, ismerőse, és nem is fiatal csinos lány, annak nincs esélye 3 műszakos gyári szalagnál jobb melóra. Tényleg itt tartunk?

2019. nov. 27. 13:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Jó most kivéve a villamosmérnök, programozó, orvos és társait.
2019. nov. 27. 13:29
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Érettségivel, több mint három éve dolgozok megszakítás nélkül, egyik se 3 műszakos gyár volt.
2019. nov. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem így van.

Aki a tanulmányai alatt dolgozik valamit, az már eleve nagyobb eséllyel indul neki a munka világának.

2019. nov. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Lehet, de itt az emberek 50%-a rinyál, 40%-a troll, 10%-tól jön valóban hasznos információ.
2019. nov. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Az a vicc, hogy régen azt hittem a protekció, ismerős valami olyasmi, hogy minimum az igazgató a nagybátyád. Aztán felnőve rájöttem, hogy ez csak annyit jelent, hogy normális ember vagy, aki emberi kapcsolatokat alakít ki.


Már egyetemen is megvoltak azok az emberek, akik mindig egyedül ültek, nem beszéltek senkivel, nem mentek oda senkihez, nem jártak el sehová (nem csak bulikba!), nem barátkoztak. Aztán később panaszkodnak az életben, hogy mindenhová csak protekció kell. Nem. Az kéne, hogy ne legyél ilyen begubózott, megtanulj kommunikálni az emberekkel, tököt növessz és oda merj menni másokhoz, ilyenek. Nem benyalási, nem prorekciószerzési céllal, hanem csak úgy, emberi okokból. Én is még tizenévesen csendes, visszahúzódó voltam, de aztán szerencsére kinyíltam, amikor megértettem ezeket a dolgokat

2019. nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Programozóként is így van. Vagy nappalin végzed az egyetemen és mellette dolgozol, vagy ennyi volt.
2019. nov. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen azért. Hiányszakmákból elég nagy esélyed van... Ami nem feltétlenül csak az amit felsoroltál.
2019. nov. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pályakezdő villamosmérnökként, nyelvtudással, még egy helyre sem hívtak be. Sőt, fel sem hívtak, vissza sem írtak a jelentkezéseimre.


Szép jövő elé nézünk...

2019. dec. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!