Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetek akkor ha fel...

Mit tehetek akkor ha fel akarok mondani, de nem fogadják el a felmondásom?

Figyelt kérdés
Mit tehetek akkor, ha fel akarok mondani, de nem fogadják el az írásos felmondásom, mert nem közös megegyezést írtam bele és nem is akarom közös megegyezésre átírni?

2019. nov. 27. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A felmondást nem kell elfogadni, az egy közlés. Küldd el tértivevénnyel, ajánlva. Illetve adj át egy példányt két tanú előtt.
2019. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Mindenkinek a közös megegyezés a legelőnyösebb. Mi az oka hogy ez nem felel meg neked?
2019. nov. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Egy felmondás egy egyirányú jogi nyilatkozat - nem kell senkinek elfogadnia. Add át és írasd alá, hogy átvették. Ha erre nem hajlandóak akkor add fel a cég székhelyére ajánlva, tértivevénnyel és kész.
2019. nov. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

A felmondás egyoldalú jognyilatkozat. Ez által nem kell a másik fél beleegyezése.


Ha a másik fél nem hajlandó átvenni! a felmondást, ami által közöltté válik, akkor a következő lehetőségeid vannak:


- Két tanú jelenlétében megpróbálod ismét átadni. Ha szintén nem veszi át, és ezt nem szignózza dátummal ellátva a nálad maradó példányon, akkor a tanúk aznapi dátum feltüntetésével igazolják nevük, címük és aláírásukkal a felmondáson, hogy megkísérelted, de azt a munkáltató megtagadta.

Innentől kezdve joghatást vált ki a törvénynek megfelelően még akkor is, ha nem tudja a másik fél, hogy mi áll benne.


- Tértivevényesen feladod postán a munkáltató címére. A hozzád visszaérkező tértivevénnyel tudod majd igazolni, hogy mikor sikerült közölnöd velük a felmondásod.

Én ilyenkor még egy e-mailt is elengednék a cégnek, amelyben leírnám, hogy mivel személyes átadáskor nem vette át, mellékelten csatolom a felmondásom, valamint postai úton is továbbítom.


Védd be magad ilyen esetre!

2019. nov. 28. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

Még egy segítség:


Ha a tanúzás mellett döntesz, akkor a tanúk feltüntetése (neve, címe) a tanúk saját kézírásával legyen!

Biztos, ami biztos...

2019. nov. 28. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2-es

Másik kérdésben kiírtam (azóta törölték, de kértem, hogy állítsák vissza, mert nem duplikáció).


Nem tudom mi lehet a hátránya a munkavállalónak ebből. De tuti nem jó nekem, ha a cég ezt erőlteti.


Ha nem akar semmit trükközni, akkor miért nem fogadja el simán a felmondásom? Mi lehet ebben neki a jó?

2019. nov. 28. 08:14
 7/8 anonim ***** válasza:
A sima felmondás neked semmi előnnyel nem jár, max a jogviszony vége változzhat a közössel. Ha abban meg tudtok állapodni, nyugodtan lehet közös.
2019. nov. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én főnököm ennyiben korrekt volt . Én szóban szóltam neki , hogy fel mondok az adott hónapot le dolgozom mert nem akarok sem vele sem kollégákkal ki cseszni és ennyi volt az adott hónap utolsó munka napján el számoltunk munka ruha , stb és ennyi volt
2019. nov. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!