Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik a hasznos diploma-párosítá...

Mik a hasznos diploma-párosítások? Érdemes mérnök msc-re menni?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok, és nem tudom, mi lenne a helyes döntés. Jövőre kell jelentkeznem msc-re, amit mindenképpen akarok. És nem egy másik féle bsc-t szeretnék, hanem mindenképpen msc-t, mert nem mindegy, hogy valakinek csak főiskolai vagy egyetemi szintű a képesítése.

Kicsit csalódtam is az alapszakomban, mert eléggé korlátoltak az elhelyezkedési lehetőségek, mármint sok gépészmérnököt még multikhoz is felvesznek, mert miért ne, bennünk csak a laboránst látják.

Érdemes lenne gépész msc-re menni? Vagy inkább valamelyik gazdasági msc-re? Valaki járt már hasonló cipőben? Nagyon kíváncsi vagyok.

És van még egy lehetőség: külföld. Bár mielőtt még hallottam volna bármilyen storyt, az évfolyamtársak nem hittek benne soha, meg alapból lebeszélt volna mindenki, mert ez a szak elvileg nem elismert külföldön. Mégis sokaknak sikerült, ráadásul alapszakkal (!!!) Angliában, Németországban, és havi 1,5 milliót kapnak. Szóval az is hazugság, hogy évekig kellene gürizni azért, hogy elfogadják a diplománkat külföldön (nem az USA-ba akarok menni), és az is butaság, hogy lehetetlen. Az pedig főleg vonzó, hogy nagyon nem mindegy, hogy egy itthoni msc-s tanulás-gürizés után kapnék kezdőként nettó 200-at (amit csak akkor tudsz félretenni, ha a szüleidnél laksz), vagy a kinti legyen 1 millióból ha a fele lakásra is menne el, de akkor is még egy fél milliód, ami rajtad áll, hogy hogy osztod be, főleg, hogy nem egyedül mennék. (C1-es az angolom).

Valaki tapasztalat? Légyszi, segítsetek, mert az egyetemi nyílt napokon eddig kivétel nélkül csak a saját területüket tudták dicsérni a tanárok.



2019. nov. 29. 20:38
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Tudnának, de nem akarok a terhükre lenni. Így is rengeteget dolgoznak, a tesóm pedig albérletben van. Bennem pedig egyre jobban erősödik, hogy ha még nem is állok munkába, legalább teher ne legyek.
2019. nov. 29. 21:59
 12/20 anonim ***** válasza:
50%
Hülye felfogás, ha a karriered megalapozásáról van szó, de nem vagyunk egyformák:)
2019. nov. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
És Te mit javasolnál, mi lenne a legjobb megoldás?
2019. nov. 29. 22:05
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy gépész mscvel sem igaz, hogy csak gyártás meg tervezés van. Ezeken felül van még sales, minőségbiztosítás, fejlesztés-kutatás , projektmenedzsment ahol gazdasági dolgok is vannak erősen. Elég sokrétű a dolog.
2019. nov. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Kutatni is szívesen kutatnék, de nem az egyetemen, hanem ahol jobb a fizetés. A sales-munkákban pedig kifejezetten a gépészeket szeretik.
2019. nov. 30. 11:05
 16/20 anonim ***** válasza:
Hogy akarsz úgy kutatni, ha nem akarsz gyakorlati munkát végezni?
2019. nov. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
TDK-n az egyetemen hogy működik? Minél magasabb posztban van egy ember, annál kevesebb időt tölt a laborban, mert annál inkább a szellemi munkájára van szükség, a feladatot pedig a hallgatóknak adja. Na én a gép előtt ülő emberke akarok lenni.
2019. nov. 30. 18:05
 18/20 anonim ***** válasza:

Azért a TDK nem egészen olyan, mint az iparikutatómunka.

Nem akarlak elkeseríteni, de az évtizedes releváns tapasztalat után jön, hogy te egy asztal mögött ülve fejlesztesz, miközben kiadod másnak a munkát. Sőt saját véleményem szerint nem is igazán működőképes, vagy csak nagyon korlátozottan. Bármennyire is fáj, a mérnöki munka nem működik egy számítógép mögül. Ha ilyen vágyaid vannak, akkor menj inkább CAD rajzolónak, vagy ilyesmi.

2019. nov. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Ahhoz is gépészmérnöki diploma kell, nem?
2019. nov. 30. 19:40
 20/20 anonim ***** válasza:
Van autóiparban dolgozó modellező, szimulációs, véges elemes dolgokkal foglalkozó gépész ismerősöm is. Azok nagyrészt gép előtt dolgoznak programokkal. Ez ilyen fejlesztői pozi. Elég sok felé lehet menni.
2019. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!