Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hamis bejelentések a vendéglát...

Hamis bejelentések a vendéglátásban kamu bedőlő cégekkel? Ez tényleg így megy?

Figyelt kérdés

Nem saját sztorim, a forrás

[link]



Kit mit szól ehhez az egészhez? Ez tényleg így megy?


Vendéglátós vagyok, hogy lehetséges az, hogy szinte minden budapesti étterem megteheti hogy egy kamucéghez jelenti be az alkalmazottakat , majd ezt követően járulékhátralékot halmoz fel és becsődöl.

A NAV közölte hogy nem tud mit tenni, ne dolgozzak étteremben. Az elmúlt öt évben szinte senki nem fizetett utánam, így nem lesz nyugdíjam, hiába voltam bejelentve.

A cégeknek pedig dőlnek a milliók:

TRATTORIA VENEZIA(Gastro Veneto Kft),

LEROY EXPRESS MAMMUT,

HELLO PANEER KFT

Ez a harom cég az alábbi cégekhez jelentett be:

COOPER TECH RENT KFT ;

JAKAB HUMÁN RENT KFT ;

SUPER INFO SERVICE KFT;

EVERY GROUP SERVICE KFT ;

PILASZTER SERVICE KFT ;

CONSEC HUNGARY KFT


Mit lehet tenni? napi 12-16 órát dolgoznak az alkalmazottak, havi 15-20 munkanapban.

33 éves vagyok, de fizetett szabadságot még nem kaptam, se betegszabadságot , se távpénzt. Kauciót kell fizetni, 25 000 -50 000 - 100 000 Ft, hogy a próbaidő alatt is csak felmondási idővel távozzak, különben nem kapom vissza, illetve legyen miből büntetést vonni. PL 5 perc késés 1000 Ft , eltört egy tányér fizesd ki, nem ízlett a vendégnek az étel, fizesd ki stb

A NAV tanácsát megfogadva szakítottam a vendéglátással, mert ezt nem lehet bírni, de mi értelme van vendéglátást tanulni Magyarországon, ha ilyen munkafeltételek vannak????


2018. máj. 15. 12:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Férjem 37 éves szakács.

Dolgozott sokat jó helyeken is, de ilyen helyre biztos nem menne.

Már a feltételek elmondásánál kiröhögné a munkaadót, és otthagyná.

Mert megteheti. Szakmailag kiváló, és többet ér, minthogy rabszolga legyen. Van munkája mindig, és bejelentett helyeken.

De ha valahol nem akarják bejelenteni, az sem gond, akkor fizessenek többet.


Ne aggódj a nyugdíj miatt, aki fizeti rendesen a korosztályodból, az sem fog kapni...

SZóval spórolgass magadnak, és ne becsüld le magad, ne hagyd, hogy kihasználjanak!!!


Amúgy meg manapság nem nagyon szrozik a nav. Kb 2-3 hét, és inkasszózza a számlát, ha a járulék nincs befizetve. SZóval nem lehetnek hosszútávú cégek ahová be voltál jelentve...

2018. máj. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

"nem lehetnek hosszútávú cégek ahová be voltál jelentve..."



A kérdező írja hogy NEM SAJÁT sztori...


mondjuk azt én se értem hogy odamegyek állásmegbeszélésre és közlik hogy fizessek be ÉN 100.000-et "kauciónak" hogy ha próbaidő alatt lelépnék akkor leygen mit elvenni???


és van olyan barom aki be is fizeti???

Hát akkor az meg is érdemli.

2018. máj. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Munkaszerzodessel felvenni azokat célszerű akit a munkaadó ugy ítél meg hogy fontos alappillére lehet a helynek.Tobben dolgoznak pl. alkalmival vendéglátásban mint rendes munkaviszimyban.Napi 10-16 óra, de van aki birja és bevallal többet is a havi 15 naptól. Az emberhiany és ők indokolják, higy egy oraberes efora többszörös a túljelentkezés mint főállásra. Hiszen tobbszoros nettó fizetés is megkereshető , a nyugdijt meg az ongondoskodas valtotta fel jó ideje .Ezt mint vendéglátós munkavállaló és mint vendéglátós munkaadó is igy látom jó pár éve már.
2018. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

"olgoznak pl. alkalmival vendéglátásban mint rendes munkaviszimyban"


Na de milyen egy szutyok étterem hely lehet az ami alkalmival foglalkoztat? Hát az alkalmis ember az kétélű-gondol egyet és holnaptól nem jön.... hogy lehet erre építeni üzletet szervezni?? hogy reggel kinyitok és a fele banda épp nem jött mert talált jobbat...

Hogy veszi ki magát a vendégek előtt hogy naponta új pincért látnak?

2018. máj. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen 1 nap munka, 1 nap szabad van.abban a szabadnapban azt csinal amit akar a dolgozó. Viszont úgy havi 15 napnál nem tud sehigysem többet dolgozni akkor meg minek fizessen több járulékot a munkáltató ugyanazért a munkáért. Inkább odaadja nettóba azt a pénzt a munkavállalónak, igy az max. akkor lép le a fél banda ha azt nettóba úgy kapja meg máshol hogy annyira ténylegesen be is van jelentve. Na akit meg annyiért foglalkoztatnak azokra feltehetően lehet építeni jó üzletet, de nyilván nem az x-edik kis étterem lesz ak aki ezt követi, miközben vagy a menüztetésbol él, vagy épp a vendégeknek kell megmagyarázni hogy miért emelkedett 20%-ot múlt hét óta az ételek àrai, miközben az á.f.a. csökkent.
2018. máj. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Csak az elmúlt hetek eseményei: Külföldön helyettesitettem már hazautin csörgött a telefon hogy a belvárosba patinás hotelbe kellene megbízható ember.Mivel onnan 500 m-re van az egyik bevezetés alatt álló üzletem , nemet mondtam.Rá egy hónappal jött fel onnan a kolléga. -beszélgettünk be vab jelentve 1 nap munka ( 13 órás műszak) 1 nap szabad de mellette másik helyen is dolgozik a szabadnapjain. kb 2 hete egyik torzsvendeg srac cserélte a minimálbéres munkáját vezető poziciora termálfürdőbe. Első időben alkalmival keres nettó 1600-as órabért ( napi 25.000 ).Ma hívtàk, hogy oldja fel az összeférhetetlenséget, mivel felvennék állandóra, de szerződés szerint csak egy helyen lehet vezető ( neki meg egyszemélyes kftje van).


Ma kerdezte masik törzsvendég srác, mennyire megterhelő és jo bér e a napi 14 óra 2nap munka, 2 nap szabadba 160.000-ért. Most végez fosulin mellette ev-t váltana ki szemelyi edzőként , ha van 36 órát meghaladó mumkaviszonya csak azért cserélne a jelenlegi efo-t ugyanott.

2018. máj. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"ér e a napi 14 óra 2nap munka, 2 nap szabadba 160.000-ért. "


????? LOL MICSODA? 14 óra meló 2 napos váltással szaros 160ért??? És van olyan hülye aki elvállalja? Bakker 3x 160-ért talán. TALÁN.

Én irodában vagyok egyműszakos 8 órás és 190-et a kezembe...

14 órázzon a halál. AKinek 6 anyja volt.

Vagy oké 14 órázom 3x 160-ért


Van olyan hülye aki erre igent mond??? Meg is érdemli

2018. máj. 16. 07:37
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezért mondom, efoba többet kap jelenleg, most úgy vetődött fel, hogy mellette ki tudja váltani a másodállású vállalkozóit. Így viszont a nettója lecsökenne 160-ra, mert nyilván nem jelenlegi 200+ után fognak a mostani havi 15 ezer helyett, még fizetni 190.000 járulékot is, csak azért hogy "8 órás" legyen.
2018. máj. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Na ez már nekem bonyolult.... nem tudom és igazából nem is akarom érteni....

nekem van egy szerződésem van egy napi 8 heti 40 havi 160 órás munkaidőm ezért a kezembe bejelentve adózva stb 190 nettó/hó és csók.

Nem trükközök nem szarozok, nyáron 3x 1 hét szabi egyben fizetve, tavasszal és ősszel 1-1 hét fixen.

És csók.

És nem trükköznék így hogy na itt ennyi na ott annyi na ezt váltom ki na azt váltom ki, na itt szerződéssel na ott vállalkozóival...

Túrót.

2018. máj. 16. 07:59
 10/15 anonim ***** válasza:

Én irodában vagyok egyműszakos 8 órás és 190-et a kezembe...


Azért azt tegyük hozzá, hogy Te 4 nap alatt 32 órát dolgozol 190-ért (1187-es órabér átlag) , ő így 28-at 160-ért (762-es órabér átlag ) Több szabadidő, kevesebb pénzért cserébe.


Sokan azt mondják rabszolga munka pl. a hajó, ahova mai napig járok vissza helyettesíteni az ember hiány miatt. Heti 7 nap nincs, vagy jobb esetben fél vagy 1 szabadnap 7 hónapos szerződés, 2000 euró nettó + teljes ellátás, napi 10-14 óra.


Az kb. 1500-as órabér ( + "cafeteria" ) és 5 hónap szabadságod van mellette egy évben, az éves 21 nappal szemben.


Vendéglátásban ( hozzátenném építőiparban sem ) nem 8 órás műszakokban kell gondolkozni, épp ezért is terjedt el ennyire az efozás, mivel jelentősen csökkenthetők a költségek vele ha így se úgyse dolgozik havi 15 napnál többet egy ember és versenyképes maradhat (nem kell egekig emelni az árakat, azért mert van x alkalmazott, amit utána nem fizetnek meg a vendégek, lásd Balaton utóbbi évei, vagy ezeket:

[link]

[link]

) egy-egy üzlet, vagy kimondottan ilyen a szezonális jellegű kis üzlet is,(pl. iskolabüfé, strand büfé, étterem, fagyizó, stb. )


[link]

2018. máj. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!