Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy átlag ember mennyit...

Egy átlag ember mennyit keres, és mekkora összeget tud félretenni hó végén? (Hogyha egyáltalán tud. )

Figyelt kérdés

Tudom, ez sok tényezőtől függ. Életkörülmények, végzettség, munkahely, stb.. De mégis, mekkora összegből él az átlag ember, mennyit tud megtakarítani?


Például többen vannak a környezetemben akikről tudom hogy nem keresnek annyit mint én, mégis olyan autót tartanak fent aminek a költségei még az én zsebemnek is fájnának.


Néha eltűnődök a pénzügyi helyzetem szintjén és próbálom elhelyezni magam a fizetésem alapján a társadalmi rétegek közt. Senki se értsen félre, nem a vagyon határozza meg az ember értékét!



2019. dec. 1. 19:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Ezt több tényező befolyásolja.


Egyik sarkalatos pont az ingatlan.

Miben él?Bérelt ingatlan, saját hitelmentes, hitellel terhelt ingatlan?

A másik, hogy az ország melyik részén él.



Én havi 120 ezer forintot tudok félretenni, Budapesten.

Bérelt ingatlanban élek, autóval közlekedek.Rendes, diplomás munkakörben dolgozom a versenyszférában.

Egyedülálló vagyok.

Szerintem én nem vagyok átlag feletti.

2019. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Nagy átlagban az emberek szerintem 200 nettó alatt.
2019. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Mióta az egészségem kuka, azóta már nem érdekel, hogy legyen bármim. Mindenem elmulatom, elutazom, eljátszom. Mindegy már. Annyi lesz rajta, ha itt az idő, akkor a családnak ne legyen gondja arra, hogy betegyenek a vázába.
2019. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó, soha nem add fel és kitartást!


A kérdésre:

Havi 100e feletti a megtakarításom, de sajnos arra édeskevés, hogy egy lakáshitelhez önerőt összespóroljak.:(

2019. dec. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Havi 110-125 ezret tudok csak félretenni

Elég nagy koldus vagyok és maradok így

2019. dec. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is kb havi 150 ezer kb amit félre tudok rakni. De úgy, hogy nem járok sehova, se nyaralás se semmi.

Majd lakást szeretnék venni de kb esélytelen a dolog, mert mire az önerőre összegyűlik a pénz az is egy örökkévalóság.

2019. dec. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Én is kb. 120-150ezret tudok félretenni havonta
2019. dec. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A KSH és az MNB évente/kétévente készít reprezentatív felmérést a háztartások vagyoni helyzetéről. Böngészd azokat, sok érdekesség van bennük.


Amúgy akik bérelt lakásban laknak és havi 100 felett tudnak félretenni, azok vannak kevesebben. Ők a felső harmadba tartoznak fizetést tekintve. Persze ha kevesebbet keresel, de az ingatlanod saját tulajdonú, akkor simán élhetsz magasabb színvonalon mint egy olyan, aki jóval többet keres, de a fizetése nagyrészt lakbérre és saját lakásra való takarékoskodásra megy el.

2019. dec. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Előző vagyok, hogy a kérdésre is válaszoljak.


Én a barátnőmmel élek és ketten együtt 470 ezret keresünk nettóban, de ez a jövőben csak magasabb lesz, mert még relatíve pályakezdők vagyunk. Ez Pesten egyáltalán nem sok, viszont van egy saját tulajdonban lévő lakásunk, ezért se lakbért, se hitelt nem kell fizetni. Havi 200 ezret simán félre tudunk tenni. Évente megyünk síelni, nyaralni, wellnesezni. Van nyugdíjtakarékunk, kb 1 évre elegendő vésztartalékunk, fizetünk élet- és besetbiztosítást is, autót tartunk fent stb.

2019. dec. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%
En mindet elkoltom tiplire szivarkara meg kannas borra
2019. dec. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!