Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A HR-esek nagy része miért...

A HR-esek nagy része miért alkalmatlan a munkájára itthon?

Figyelt kérdés

Munkám során gyakran kerülök kapcsolatba HR-esekel, nagyon lenézőek, önteltek, nem foglalkoznak a munkavállalókkal... Amikor munkát kerestem, szintén ilyenekbe futottam bele. Még a diákszövetkezeteknél is megy ez a stílus.

Külföldön máshogy tapasztaltam a dolgokat, ott normálisak, kedvesek, kedvező helyzetbe hozzák az interjúalanyt és a későbbiekben is számíthat a támogatásukra.


2019. dec. 2. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Valszeg azért néznek le, mert lenézendő vagy.

Velem kedvesek, aranyosak voltak eddig mindenhol.

2019. dec. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Kedves első,


rengeteg az alkalmatlan ember HR területen.Olyanok, akik utálják az embereket, csak úgy gondolták, ilyen területen ellehet lébecolni egy irodában kis energiabefektetéssel és speciális tudás nélkül.


Továbbá, Magyarországon nem forrta még ki magár HR-es kultúra.



Én több multinál is dolgoztam, 5-ből három HR-es alkalmatlan a területére.

2019. dec. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A HR-esek minden munkára alkalmatlanok. Azért HR-esek. Általában valakinek a valakijei, mint az átkosban, ahol mindig az igazgató felesége volt az. Biztos van kivétel is, ha találkozom eggyel majd szólok.
2019. dec. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg beszerzés területen dolgozom, de érdekel a szervezetfejlesztés és a munkaügy. Dolgoztam is korábban Hr-n, szeretnék is majd visszamenni. Sajnos igaz, hogy a többség nagyon durván alkalmatlan. Azt tapasztaltam, hogy van 1-2 régi motoros akik értenek a dolgokhoz és olyanokkal veszik körbe magukat, akik nem potenciális ellenfelek. Akkor vesztettem el a reményt, amikor bementem a Hr osztályunkra és 3 generalistának feltettem a kérdést, hogy melyik területen van gépészmérnök hiány, de nem vehetnek fel embert, max csak diákot. Nem tudták. Elképzelésük se volt.
2019. dec. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves 4,


nem a tudatlanság a legnagyobb probléma.


Egy igazi HR-es, türelmes, jóindulatú, szeret em

berekkel foglalkozni.Hiszen a neve is az "human resources" azaz emberi erőforrás.



Sok olyan dolgozik ezen a területen, aki utálja az embereket.Alkalmatlan bármiféle ügyfélszolgálati,minden olyan munkára, ahol emberekkel kell foglalkozni.

És ez a legnagyobb probléma.

2019. dec. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!