Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van ennyire a tapasztala...

Miért van ennyire a tapasztalat minden más előtt?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, aki 7 éve elvégzett egy természettudományos PhD-t summa cum laude. De utána úgy döntött, hogy inkább pénzt szeretne keresni, és elment programozóként dolgozni (Python fejlesztő). Sajnos belekerült egy nyugdíjas állásba, ahol a végére max heti pár óra tényleges munkája, ha volt. De mivel kicsit Asperger-szindrómás is, neki ez kényelmes volt. Amúgy lelkes, kreatív és nagy munkabírású, ha arról van szó. De magától nem mozdult meg, mert neki ez egy stressz, állást keresni, interjúkra járni. Fél éve viszont csődbe ment a cég, ahol dolgozott. És azóta mindenhol elutasítják, hogy nincs mit felmutatnia, nincs tapasztalata. De Istenem! Ha lehetőséget hagynának neki, belejönne bármibe. (Én is természettudományi végzettségű vagyok, és jól ismerem, szóval meg tudom ítélni.)

Nem szomorítani el annyira a dolog, ha nem látnám, hogy nála sokkal butább egyének meg szárnyalnak, ő meg szenved. Így viszont sírni támad kedvem...



2019. dec. 8. 08:57
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

#30

"...és itt jön be, ha autista az ember és eleve utálja az embereket."

Az autisták nem utálják az embereket, csak mások.

Jó lenne, ha nem így állnál a többi emberhez. Abban viszont egyetértek, hogy enyhe autistaként sok esélye nincs a munkaerőpiacon, nekem sincs.

2019. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok autista, de utálom az embereket :D Ne vedd kérlek sértésnek.

Nekem is stresszt jelent, szorongást gyakran az idegenekkel történő első munka vagy bármi.

Főleg egy munkahelyi konfliktus... temérdek f..szkalap munkatársa vagy főnöke volt már mindannyiunknak.


Az autizmussal élőknek ezeket a helyzeteket nehéz kezelni, főleg egy amúgy is averzív, versenykörnyezetben.


Szóval nem pejoratív értelemben mondtam... de sajnos ez az igazság.

2019. dec. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ezt a természettudományos summa cum laude PhD-t felejtsük el, mert jelen helyzetben nem sokat ér.

Ha tudja a Python vagy a .NET alapjait, akkor jelentkezzen junior állásokra, és idővel, ha megvan a tudása és képessége, úgyis feljebb kerül!

Szerintem jelen esetben ez a PhD többet árt az önéletrajzában, mint használ. Nagyon kevés kivételtől eltekintve, szerintem amúgysincs értelme PhD-t csinálni.

2019. dec. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
0%
Ja, igen, és addig akár degradáló neki, akár nem, kezdjen szépen hobbi projekteket csinálni (például a 48 óra alatt elkészített órarend tervezők vagy mi volt az), és töltse fel őket GitHubra.
2019. dec. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

... és emiatt maximálisan megértem, és sajnálom ha az illető nem tud elhelyezkedni. Meg kell találni azokat a cégeket és munkatársakat akikkel együtt lehet dolgozni.


Nekem van pl egy 99% hogy enyhe autista külsős barátom, (nem diagnosztizált, de ő maga is tudja hogy az) akivel nagyon sok zseniális projectet vittünk végig.


Nagyon nehéz vele sokszor, és rajtam kívül senki nem tud vele igazán dolgozni. Sokszor nehezen tudja kezelni a szituációkat, és van egyéb mentális problémája is ami miatt nem igazán bírják elviselni a kollégák. Szerencsére neki van egy másik cége is, ahol felfedezték a zsenialitását így ott vezető tanácsadó poziban van és brutál jól keres.


Szóval ha most kezdené referenciák nélkül akkor baromi nehéz dolga lenne. De szerencsére olyan közegből indult ahol megtalalálta azokat akik támogatták végtelen sok türelemmel ahogy én is. A többség erre alkalmatlan... és az a durva hogy a CEO meg a HRes is azt mondta nálunk, hogy nem vennék fel alkalmazottnak, mert nem tud beilleszkedni és "csodabogár", nem teljesítené a feladatokat.

...

Pedig a referenciái miatt több nagy USA egyetem és cég is meghívta már szakertőnek.


...

Ez csak egy példa volt, hogy nem mindenki jár így.

2019. dec. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

#35

Hát, én nagyon lassan-alaposan, de sok szempontból igyekszem az "autista jellegű" dolgaimat, jellemhibáimat elhagyni. Nagyon nehezen megy, hisz manapság is előfordul velem (sajnos sokszor) hogy kedvenc filmeimet/sorozat részeket többször is megnézek... Na mindegy, nem ez volt a kérdés.

Én egyébként nem utálom az embereket, sőt, valamennyire a szociális készségeim is javultak.



(A hülyéket utálom! :D)



De szerintem kibeszéltük a kérdést, sok esélye a kérdezőéknek nincsen, nem fognak a barátjáért összepisilve jelentkezni a munkáltatók... Mondom ezt úgy, hogy én sem vagyok a munkáltatók álma.

A phd-t lehet be sem kéne írni az önéletrajzba.

2019. dec. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

Egyébként attól is függ hová adja be az illető a felvételit.


Mondjuk egy Nokiához vagy IT Serviceshez totál irreleváns egy term.tud PhD.


Viszont vannak cégek, gyógyszergyárak, kutatási és orvosi eszköz fejlesztő, gyártócégek, egyetemi spinoff, startup cégek ahol nem csak hogy előny, de néhol elvárás is egy PhD. Főleg USA-ban... ott több helyen már érettségi, de minimum diploma szintjén van.


Tehát ahol kell/előnyös a kutatási tapasztalat ott 100% hogy jól jön. Pl Semilab, 77 elektronika, Mediso, 3dHisteq, Turbine, Oncompass stb... egyre több ilyen van, Bp, Debrecen, Szeged most 30-60 mrd-os befektetést kapott kb a biotech vonal.


Ezeket kéne megtalálni, nem sima IT cégeket.

2019. dec. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
61%

Meg gondolom PhD-sként volt pár konferencián. Mi azt toltuk, hogy a külföldi konferenciákon begyűjtöttünk vagy 100 névjegykártyát, meg állásajánlatot is, mert jártuk az expot is meg a több száz kiállító cég standjait.


Szóval nem igaz, hogy nincs lehetőség a kutatásban és az ahhoz kapcsolódó iparban. Csak utána kell járni.

2019. dec. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy ilyen későn jövök, de menjen vissza a kutatási szférába. Különben a gondnoka fogja betenni egy gyárba, napi 4 órában.
2020. febr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Vagy próbáljatok meg vállalkozni együtt.
2020. febr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!