Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Külföldi programozóktól...

Külföldi programozóktól szeretnék kérdezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Akik külföldön dolgoztok mint programozók, hány év tapasztalattal lenne érdemes neki vágni a munka keresésnek? Back-end Java fejlesztő vagyok 2 év tapasztalattal. Érdemes lenne már neki vágni és kinnt munkát keresni? Illetve milyen országokat ajánlanátok? Csak angolul beszélek, felsőfokúm van. Régen dolgoztam már Angliában 3 3 évig de szakmailag nem releváns.


Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!



2019. dec. 1. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Akkor teszed jól, ha itthonról keresel magadnak állást.

Van cég (Anglia), amelyik ha esélyt lát benned, maga állja az interjúhoz az utazás költségeit. Fapadon.

Igaz, ez inkább a minősített, jól képzett fejlesztőkre áll, de aki nem próbálkozik, az nem is nyer.


Az kemény szívás, ha csak kimész, költöd a pénzed szállásra, élelemre, utazásra és a job centerektől várod a megváltást.

2019. dec. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jól hangzik, bár a job centereken nem szívesen néznék körbe, ha úgy döntenék hogy oda költözök és állást keresek. De jobb mint a semmi. Gondoltam úgy próbálkoznék hogy kimennék és már előtte leadom a jelentkezésimet indeed-én, glass door stb. Szóval akkor te is úgy találtad az állást gondolom hogy a cég felismerte benned a kellő mennyiségű tapasztalatot és szakképzettség et és azzal a procedúrával járt el amit említettél. Megkérdezhetem, abban az időben hány év tapasztalattal rendelkeztél? Köszönöm a válaszod.
2019. dec. 2. 00:19
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Engem, pontosabban kettőnket egy konkrét munkára szerződtettek, először 6, majd még 2 x 2 hónapra, lakhatással, de ismerem a viszonyokat, beszéltem olyanokkal, akik csak úgy, a semmire mentek ki.

Olyannal is, akinek, ahogy írtam, állták az utiköltségét és elhelyezést is nyert. Ő még mindig ugyanott dolgozik.


Nekem egyébként 10+ éves gyakorlatom volt, akkor. Kicsit bánom is, hogy idejekorán hazajöttem, ebbe belejátszott egy kis fáradtság és az is, hogy éppen karácsony előtt végeztünk, így jobban esett hazajönni, pihenni, pedig lett volna más lehetőségünk.

2019. dec. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2 év gyakorlattal költöztem Németországba. Otthonról kerestem. Akkor jöttem, amikor már szerződésem volt.
2019. dec. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2019. dec. 5. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!