Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan hat a leszazalekolas a...

Hogyan hat a leszazalekolas a nyugdijra?

Figyelt kérdés

Aposomrol van szo.

Pontosan nem tudom de olyan 250-300 ezer körül keresett evekig mielött le nem szazalekoltatta magat.

Ugyanott dolgozott fiatal kora ota 57 eves koraig

Tele lett a toke ott hagyta a biztos allasat.

Keresett masik munkahelyet par honap utan azt is ott hagyta.

Leszazalekoltatta magat mar 5 eve.

mostanaig 28500 ft-ot kapott

Most pedig 50 ezret ilyen elonyugdijkent.


Ugy veli h nincs veszelyben a jo kis nyugdija amit majd kapni fog

Mennyire befolyasolja a leszazelkoltatasa a nyugdijra?

Vagy igazandibol nincs jelentosege h elmult 5 evben nem dolgozott?


2019. dec. 11. 11:26
 1/5 A kérdező kommentje:

Csak mert a sogora most ment nyugdija aki vegig dolgozta az eletet a nyugdijkorhatarig.Es nagyon jo nyugdija lett.

Mar most “veri a penzt” ha majd nyugdijas lesz minden konnyebb lesz

megerzesem szerint 200-300 kozott biztos hiszi h lesz a nyugdija

Mar volt egy nagy koppanasa mikor 28500 ftra iteltek meg neki a leszazalekolasat.

Felek h hatalmasabbat fog koppanni ha megse jon be a szamitasa a nyugdijjal

2019. dec. 11. 11:31
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ezt ember nincs aki megmondja, annyira bonyolultak a nyugdíjszámítási szabályok. De valóban benne van a pofáraesés lehetősége.
2019. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kozben olvastam olyat h elvileg ilyenkor nincs is nyugdij levonas

ergo csak a ledolgozott evei szamitanak

nem tudom,en sem ertek ehhez de benyaltak az alap összeggel mikor leszazalekoltatta magat.

Pedig mar akkor megmondtuk neki h „bajjal“ ne szamitson többre

de a „Pista ennyit kapott ö neki is meg kell kapnia“

Makacs nagyon,igy is neha rankszorulnak anyagilag

bizom azert benne h eleg lesz a nyugdija es nem az lesz mint ami eddig volt

2019. dec. 11. 12:27
 4/5 A kérdező kommentje:
*h piti bajjal
2019. dec. 11. 12:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha rokkantsági ellátás mellett nem dolgozott, akkor nem szerzett további szolgálati időt, ezért ezek az évek nem fognak beszámítani. Értelemszerűen beszámítható jövedelem sincs, tehát EZ nem fogja lefelé vinni a nyugdíj összegét.

A régi magas bérek jók, mivel valorizációs szorzók vannak, amivel felszorozzák a régit. ezt minden év elején a KSH adja ki.

Viszont: mivel a nyugdíj alapja az 1988-tól számított ÖSSZES járulékköteles jövedelem alapján számított átlagkereset. Ennek az átlagkeresetnek egy bizonyos %-a lesz a nyugdíj összege. Ez a % az, ami a szolgálati idő alapján kerül kiszámításra. 40 év szolgálati idő esetén ez 80%. Nagyon egyszerű példával élve: ha valaki 40 évet dolgozott és az összes jövedelem után számított átlagkeresete 100 ezer Ft, akkor a nyugdíja 80 ezer lesz. 22 évig foglalkoztam nyugdíj megállapítással, talán valamennyire érthetően írtam le.

Itt találsz nagyon részletes számítási példákat is: [link]


Itt pedig van egy kalkulátor, de nagyon pontos adatokat kell bevinni. Érdemes a tájékoztatót végigolvasni, nehogy csalódás érje később: [link]


Ráadásul nem árt figyelembe venni, hogy ezek a JELENLEG hatályos jogszabály alapján működnek, mire nyugdíjba megy, addigra fenekestül felfordíthatják az egész rendszert. Plusz kérdés: mikor tölti be a nyugdíjkorhatárát? Ebben az évben mehetnek az 1955-ben születettek, az 1956-osok közül az első félévben születettek csak 2020. második felében (64 év 183 nap a korhatár), a második félévben születettek 2021. első félévében mehetnek. 1957-ben és utána születetteknek a korhatár - jelenleg - betöltött 65. életév, vagyis legkorábban 2022-től mehetnek nyugdíjba.

2019. dec. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!