Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Filmiparban 30 évesen milyen...

Filmiparban 30 évesen milyen szakmát érdemes tanulni? Szeretnék filmforgatásokon dolgozni.

Figyelt kérdés

Mindig is filmekkel akartam foglalkozni, kreatív-művészlelkű ember vagyok. Gyerekként forgatókönyveket írtam, középiskolásként filmet forgattam (egy régi gagyi Sony Ericsson K700 telefonnal azt hiszem). Szegényebb családból jöttem, így a családom teljesen lebeszélt a filmiparról. Azt mondták ott kapcsolatrendszer kell, egy csóró vidéki srác még egy tanfolyamra se jut be Budapesten, mert oda is úgy válogatják az embereket és milliókba kerül.

Azóta máshol dolgoztam, de mindig irigykedve figyeltem hogy mennyi külföldi produkció dolgozik most Budapesten és elkapott a kedv, hogy én is szeretnék ezekben dolgozni. Ha más nincs sofőrként vagy “teddideteddoda” emberként.

Milyen úton érdemes elindulnom? Amit tudok: Davinci/Premiere ismerete (saját kisfilmeket forgatok telefonnal és azokat vágom, színezem), angol nyelv szakmai, beszélgetési szint.

30 évesen már öregnek érzem magam a tanuláshoz, de talán nem késő.


2019. dec. 13. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem késő, ha tényleg érdekel! Épp azért, mert rengeteg film készül nálunk + a magyar filmgyártás is ugye kezd helyrejönni a 90-es 2000-es évekbeli mélypontról, bizonoys területeken munkaerőhiány van. Vannak olyan gyakornoki programok amikkel képzéseket is össze lehet kötni, a helyedben én itt regisztrálnék [link] és nézegetném ezen belül a "Filmszakmai böngésző" részt is. Mai eszemmel, pár éve ebbe kellett volna belefognom, valami díszletes vonalon, sajnos (vagy fél-sajnos) azóta találtam meg el is kezdtem olyat ami jobban érdekel.

Nyilván ezezekt a lehetőségeket bemondásra én se hinném el de látható hogy komoly program van mögötte.

Még egy dolog: nemrég hallottam egy riportot a most díjat nyert magyar filmek producerével, szerinte rég véget ért ez a belterjes, kontraszelektált "pesti" filmes világ... neki megint csak tudok hinni, az eredmények is magukért beszélnek... Ő is azt mondta hogy pl. még forgatókönyíróból is hiány van.

Teddideteddoda emberként 100% hogy találsz valamit, ha elég lelkes vagy.

(P.s. más művészeti ágakra közvetlen rálátásom is van, azokban nem szűnt meg :))

2019. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el RTL-hez most hirdetnek állás lehetőséget az x-faktorba! Rengeteg dolgot megtanítanak belső képzések vannak.

Ha rá nézel karrier oldalukra biztos találsz kedvedre valót, náluk az se gond ha nincs érettségid ha ügyes vagy és szorgalmas biztos felvesznek! :)

Sok sikert és nem vagy öreg!

2019. dec. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!