Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért háborognak a közalkalmaz...

Miért háborognak a közalkalmazottak a fizetéseken utólagosan amikor előre tudni lehet mennyi lesz a bérük akár diplomával is?

Figyelt kérdés
Még az egyetem megkezdése előtt tudhatják, hogy mennyi lesz a bér, miért adják elő meglepetésként, hogy mennyit keresnek?
2019. dec. 14. 10:38
1 2
 1/11 anonim válasza:
72%

"Még az egyetem megkezdése előtt tudhatják,"


És hányszor ígérte meg a "T" kúrmány a bérrendezést emelét az évek alatt?

Hányszor? Egy egyetemi BA + MA képzés 3+2 = 5 év. Na most ha nekem mindaz a zsebemben lenne amit a Kúrmány 5 év alatt ígért (és nem tartott be!!) akkor már fél misi felett keresnék. Ehhez képets jó ha 200-at megkapok.

2019. dec. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1 Miért kéne fél milliót keresni akta tologatással? Ne vicceljünk már.


A közalkalmazotti fizetések 1-2 kivétellel teljesen rendben vannak azért a munkáért amit végeznek.

2019. dec. 14. 14:45
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Így van a versenyszférához képest alig ér vmit a munkájuk.
2019. dec. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
86%

"akta tologatással?"


A közalkalmazotti lét /munka mióta egyenlő az aktatologatással hm?

Én pl közalkalmazottként kórházi gépeket (Ct, mr, röntgen stb) szervizelek, telepítek. Ez mióta aktatologatás?

Hm?


Bérezés? Bértábla. Jelenleg 230 a bruttóm (nem a nettóm).

2019. dec. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Mindjárt írnak, hogy miért nem tanultál piacképes szakmát🤣 és nekik lesz akkor is legnagyobb a szájuk, ha elromlik a CT és nincs aki megjavítsa.
2019. dec. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
64%

"és nekik lesz akkor is legnagyobb a szájuk, ha elromlik a CT és nincs aki megjavítsa.

"


Na ja bezzeg azon vonyítanak a Rókus kórházban is hogy elromlott az egy szem X gép és szervizes hiányában nincs aki megcsinálja. Hát... ez van. Piacképes bért kellett volna adni az orvostechnikusnak és nem mondott volna fel.

Ennyi.

2019. dec. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
#6 hogyne lenne olyan aki megcsinálja? Csak nem fizetik ki a javítás költségét.
2019. dec. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
68%

"6 hogyne lenne olyan aki megcsinálja? Csak nem fizetik ki a javítás költségét."


A kettő ugyanaz. Lenne technikus a kórházba azonnal állandóra? Lenne. Dobnának egy nettó 4-500.000-es bért és máris lenne.

Magánkórház is annyit fizet az állandósnak csak szűk terület kevés ember kell. Közkórházban ezért bruttó 195.000 a pályakezdőnek.... nincs is senki !

2019. dec. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19%
Mert álmodoznak, első körben örülnek, hogy munkájuk van, azután meg elcsodálkoznak, amikor a küszöböt rágják. Szerintem amúgy az ilyen értelmileg fogyatékos diplomások meg is érdemlik a sorsukat, egy forinttal nem érnek többet, mint amennyit kapnak, ha csak ennyi eszük van.
2019. dec. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
74%
Ezek a " fogyatékos" diplomás közalkalmazottak közé tartoznak azokat a pedagógusok is akik a gyerekeiket olvasni írni tanítja, aztán meg megpróbálja egY szakmára megtanítani őket, hogy ők többet kereshessenek nálunk...
2019. dec. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!