Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik olyan, hogy a közalkal...

Girlll3 kérdése:

Létezik olyan, hogy a közalkalmazottak esetében elvárják a túlórát, de nem fizetik ki? Ez törvényes egyáltalán?

Figyelt kérdés

2019. dec. 6. 20:12
1 2
 1/19 anonim válasza:
95%
Nem törvényes, g.eciség a köbön
2019. dec. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Csúsztatás van
2019. dec. 6. 20:25
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Létezik. Én közalkalmazott vagyok, soha nem fizetnek túlórát és lecsúsztatni sem lehet.
2019. dec. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze. És nem törvényes.

Kórházakban megszokott a túlóra. Csúsztatni akkor lehetne, ha lenne dolgozó. De nincs, ezért van a túlóra. Tehát sem kifizetve, sem csúsztatva nincs. Papíron persze ez nem szerepel, mert kb. nem lenne legálisan működő kórházunk.

2019. dec. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
És titeket nem idegesít halálosan, hogy hülyének néznek?Amióta dolgozo., tiszta idegbeteg vagyok.
2019. dec. 6. 21:00
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol ez van, ezen kár kiakadni...
2019. dec. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Mindenhol??? Nincsenek olyan munkahelyek, ahol betartják a törvényt és ki is fizetik normálisan a dolgozót? Tudom, multiknál is túlóráztatnak, de ott kifizetik a túlórát.
2019. dec. 6. 22:37
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is kórházban dolgozom, 8 órában - papíron.

A munkaidő végén itt nem eshet ki a toll a kezemből, az "ügyfelet" sem küldhetem haza, ahogy a közalkalmazottakról gondolják.

Annak semmi nyoma ki mennyit dolgozott, csúsztatás nincs, max a főorvosunknak szólhatok hogy tegnap 6-ig zárókat adtam ki, ma szeretnék elmenni előbb mert alig van beteg. És vagy el tudok menni vagy nem.

A munkaügy ebből mit se lát, ők 2-kor már sehol sincsenek, az ápolási igazgató állt párszor a kapuban és a munkaidő előtt lelépőket figyelte. Mert azt nem szabad, nehogy már az ápolási osztályról, ahol alig van teendő előbb elmenjen bárki...

2019. dec. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, multiknál is túlóráztatnak, de ott kifizetik a túlórát"


Persze.... :D

2019. dec. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nincsenek olyan munkahelyek, ahol betartják a törvényt és ki is fizetik normálisan a dolgozót"


Van, de az ritka, mint a fehér holló.


Miért is tartanák be a törvényeket akkor, amikor maga a törvényalkotó sem tartatja be? Lásd állam...


Vegyük már észre, hogy valami nagyon nincs rendben lassan már sehol.


Túlórázni kellett volna. Kértek önként jelentkezőket. Senki nem vállalta, mert nem fizették volna, hanem szabadidő "biztosítottak" helyette. Aztán beköpték, hogy ki fogják fizetni. Lett rögtön jelentkező, nem is egy. Túlóra után 4 (!!!!) hónapig vártuk a pénzünket, mire végül kinyögték, hogy mégsem fizetik ki, hanem szabadidőben kapjuk meg, amit 30 napon belül vehetünk ki.

Ebben csak az az érdekes, hogy szabadidőt nem tudunk kivenni, mert a munka mennyiségéhez képest nagyon kevesen vagyunk. Így egyértelmű volt, hogy megint ingyen túlóráztunk.

Persze próbálunk lázadozni, nem sok sikerrel. Egy 50 éves már nem nagyon ugrál máshova.

2019. dec. 7. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!